Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    Sziasztok!

    Még csak ismerkedem az arduino-val, pár dolgot már összeraktam különböző leírások alapján, viszont a magyar nyelvű anyag sajnos nagyon kevés.
    A programozáshoz kevésbé értek, egyszerűbb kódokon kiigazodom, az elektronika része kicsit jobban megy.
    15 évvel ezelőtt a TurboPascal-t próbálták a fejembe tuszkolni, de a külső adatok elérése fejezetig nem jutottunk el.

    Most egy csipes beléptető rendszeren dolgozom és a jelenlegi kód szerint magában a kódban kell megadnom az engedélyezett csipek értékeit.
    Ha csipet akarok hozzáadni, akkor bele kell nyúlnom a kódba és újraírni az arduino-t.

    Ezért arra gondoltam, hogy jó lenne, ha a csipek adatait nem a kódban hanem memórián tárolnám.
    A legjobb lenne a belső eeprom, sokszor úgysem lenne írva. Ha ez nem lehetséges, akkor egy SD kártya lenne a következő ötletem.
    Biztonsági okokból csak akkor lehetne hozzáadni csipet, ha nyomva tartok egy gombot.
    Így a kódba egyáltalán nem kerülne csip azonosító.

    A rendszer része lenne egy 2x16-os kijelző, egy RFID RC522 csip olvasó és egy Arduino Nano (nem eredeti). Meg még pár kiegészítő dolog magához az ajtónyitáshoz és a tápellátáshoz.
    Illetve valamilyen dallamcsengőt is kapna és a csengő funkcióját is ellátná.

    Jelenleg van egy kódom melyet a Magyar Arduino Labor YT videója alapján és más netes leírások alapján eszkábáltam össze. Az ajtónyitás már működik tesztkörnyezetben és a soros monitorra írogat is szépen.
    Van egy másik kódom az LCD kijelzőre, ezt még nem építettem bele az ajtónyitásba.
    A dallamcsengő részét még csak felületesen nézegettem.

    Tapasztalataim az Arduino-val:
    Eddig barkácsoltam hőmérséklet és páratartalom mérőt 2x16, 4x20 és OLED kijelzőre is, 10 darab szenzorost soros monitorra és kétféle érzékelőset a 4x20-as kijelzőre.
    Az értékek meglepően nagy skálán mozogtak.
    Nemrég összeraktam egy "alkohol" szonda jellegű elektronikát OLED kijelzővel. Nem igazán tetszett az eredmény. Mindig csak aktuális értéket mutatott. A legmagasabb eltárolásához és kiírásához már kevés a programozói tudásom.
    Azért írom, hogy barkácsoltam, mert különféle kódokból ollóztam össze és igazítottam a kapcsolásomhoz a saját kódom.
    Legelső projektem egy 2WD kocsi volt. Leírás nem érkezett a készlethez, a neten meg pont ilyenhez nem volt. Így 2 másik 2WD leírásából építettem meg és írtam meg a kódot a sajátomhoz. Majd a szenzoros változatot átalakítottam BT-s változattá.

Új hozzászólás Aktív témák