Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    Sziasztok!

    Egy ismerősnek próbálok segíteni, de sajnos nekem teljesen idegen ez a világ.

    Adott egy Macbook Air, 2015 early modell, 8GB memóriával, 128GB SSD-vel. Használtan vette, tökéletesen ment, de most azt játssza, hogy akkuval nem kapcsol be egyáltalán. Akku nélkül bekapcsol, működik minden, viszont 20-25 perc után kikapcsol. Annyit mondott még, hogy a töltő ledje nem világít, szerinte nem is tölt (gondolom, ha benn az akku).

    Mi lehet ez? Van értelme foglalkozni vele, esetleg javíttatni? Alaplap gond lehet vagy csak az akku adta fel a harcot és emiatt hülyül meg a gép, ha nincs rákötve? Azt tudom, hogy az alaplapcsere anyagi csőd lenne, így ez az opció kizárva.

    Annyi lenne még a kérdésem, hogy így ebben a formában mennyit érhet hibásan ha esetleg úgy dönt eladja és nem kíván foglalkozni vele többet?

    Köszönöm!

    https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

  • The DJ

    addikt

    Sziasztok!

    Hozzám került diagnosztikára főnököm Macbook Pro 13"-ja, (A1708), 2017-es modell.

    2 napja szívok vele, főleg, hogy Apple fronton eléggé kevés az ismeretem, de lassan már profi leszek annyit nyomoztam és olvasgattam, de a hibát továbbra sem értem.

    Szóval: A gép bekapcsol, bejelentkező képernyőig gond nélkül eljut minden esetben azonnal. Beírom a fiók jelszavát, fut a csík, fut-fut-futogat, majd fél óra múlva elér a végéig és... ott megáll az idők végezetéig. Sosem lép be. Próbáltam safe mode-ot, szerintem nem sikerül az sem, mert úgy olvastam ki kellene írnia jobb felső sarokba, ha így történik, de nem ír ott semmit, ellenben a végén már a próbálkozásaim során az történt, hogy jelszó beírása után a csík megjelenik, majd újraindul a gép folyamatosan. Megint bejelentkező képernyő, megint csík, megint restart és végtelen loop. Próbáltam NVRAM és SMC resetet. Semmi változás. Próbáltam Command+R-el recovery módba menni, hátha tudok egy lemez ellenőrzést végezni a disk utility-vel, de egész egyszerűen nem sikerül elindítani, töltené, de reboot. Készítettem egy Catalina pendrive-ot, hogy majd arról jól bebootolok: Nem tudok. Kiválasztom, elkezd futni a csík és újraindul a gép.

    Természetesen futtattam beépített diagnosztikát, ami NEM talál hardveres hibát. Próbáltam neten keresztüli diagnosztikát is, végigfut, újraindul, nincs változás.

    2 nap után feladtam, levettem a gép alsó burkolatát, hogy hátha látok valami nyilvánvalót, water damage és társai. Nem láttam ilyet (szerencsére vagy sajnos), ellenben lehúztam az akkut végső kétségbeesésemben és láss csodát... akku nélkül, töltővel a gép hibamentes, azonnal belép a fiókba, nincs reboot és az összes fentebb említett eddig nem működő funkció MŰKÖDIK! Tudok bootolni pendrive-ról, megy a recovery mód, végeztem lemez ellenőrzést és az sem talál hibát.

    Mi a tosz ez? :U Az akku működött, töltést veszi, tartja, nem panaszkodott rá a gép amíg ment akkuval. Lehetséges lenne, hogy az akkuval van gond és a gép így kezeli le a helyzetet? Látott már valaki ilyet? Merre mozduljak, mit próbáljak ki? Nincs értelme akkut rendelni jó pénzért, ha nem is az a baj, de másra nem tudok gondolni, mert akku nélkül hibátlan minden és az összes probléma megszűnik.

    https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

  • The DJ

    addikt

    válasz dptrsk #85533 üzenetére

    Ránéztem:

    A megadott sorozatszám nem jogosult a programban való részvételre a következő okok egyike miatt:
    – A sorozatszám nem az érintett tartományban van.
    – Nyilvántartásunk szerint már kicseréltük számítógéped akkumulátorát.
    – Nyilvántartásunk szerint a számítógép már nem jogosult az ingyenes cserére a program keretében. Ha kérdéseid vannak, vedd fel a kapcsolatot az Apple-lel.

    :(

    https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

Új hozzászólás Aktív témák