Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rjg

    őstag

    válasz Ragnar95 #45600 üzenetére

    Értem, csak az az óriási előny, vagy könnyebbség nincs, amit sejtettetek.
    A saját példám:
    - A zenéim és a fényképeim a NAS-on vannak, azokat elérem bárhonnan.
    - anno megvettem a SafeInCloud-ot, akkor iOS-re a Locko volt a sláger, ami szintén külső alkalmazás
    - gmail fiókot amúgy is használtam a privát levelezésemre, ezzel mennek a felsorolt OSX-es alkalmazások:
    Mail, Kontaktok, Naptár és Notes, minden hibátlanul szinkronizál
    - a Safari olyan amilyen, 2007-ben messze verte az Explorert, most inkább Chrome-ot használok, szintén megy a szinkron és a böngészőn belül bővítményként ott a Keep
    - 2011 óta használok Evernote-ot, több mint 500 jegyzetem van benne, szeretem, hogy tag-elhető, jól kereshető. Tudom, hogy már átimportálhatnám Notes-ba, de buknám a funkciók jelentős részét, nincs rá valódi "iCoud-os" alternatíva
    - a kollégáimmal közösen használunk Dropbox-ot (~2007-ben regisztráltam, még bőven a me.com idejében) és Drive-ot is, de a privát dolgaim egy része is itt van,
    - kb másfél hónapja előfizettem egy évre az O365-re, hogy kipróbáljam milyen lett az új MSO, járt hozzá az 1TB tárhely így már van OneDrive-om is, aminek néhány mappáját megosztom a Windowsos környezetben dolgozó, szintén O365 user könyvelőmmel
    Ezek mindegyikét használhatnám akár natív kliens nélkül is, böngészőből, de telepítve kényelmesebb, ez szám szerint öt darab app. Egyébként az, hogy hány alkalmazás van feltelepítve, szerintem ekkor lenne releváns, ha amúgy azokat nem kellene használnunk vagy lenne rá minimum olyan jó házon belüli, multiplatform alternatíva. A kollégáim közül mindenki Windows-t használ, így adott az igény az Apple világból kitekintő fájlmegosztásra és együttműködésre, de ezzel a fórumban - és a világban - szerintem tíz emberből kilenc így van.
    Ami valóban az iOS - OSX mellett szól, az az általad említett backup kérdése, droidra valóban nincs egységes megoldás erre, csak egy-két gyártó saját megoldása, vagy root jogot igénylő külső alkalmazások. Ebben előrébb jár az iOS.
    Az én konklúzióm, - persze teljesen szubjektív - az, hogy azért, mert az Apple többszöri pofára esés után kezd magára találni a felhős szolgáltatások piacán és már ebből is pénzt csinálni, az nem jelenti azt, hogy a többi alternatíva rosszabb lenne. Nem kell misztifikálni az ökoszísztémát sem, mert csak egy előnye van; aki megteheti, hogy a burkon belül mozog, annak csak egy helyre kell megadnia az adatait és nem kell a többi "nagy testvérnek" is kiadni azokat és elég egy felé fizetnie.

    MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

  • TigerCat

    nagyúr

    válasz Ragnar95 #45600 üzenetére

    Igen, mindezt én sem szívesen hagynám magam mögött, de a szuper szinkronizálás sem atom stabil. Legutóbbi tiszta telepítéskor 3x kellett nekifutnom, mert az istennek sem akarta beállítani a kulcskarikámat annak ellenére, hogy bekapcsoltnak jelezte. A dock beragadás (ami pont a te kedvenc példád) sem új keletű dolog. Szóval a fentebb említett minőségromlás igencsak látható/érezhető és ez a PRO felhasználók esetében a éppen hogy a konkurenciának kedvez. Hiszen ők csuklóból megoldanak minden szolgáltatást néhány 3th party app-el és máris megy tovább a móka. Azonban a nagy tömegek, akik csak bekapcsolják és használják, de nem vacakolnak semmivel, egyre jobban ki vannak szolgálva. Kapnak színes-szagos taccsbárt és emojikat, így a közösségi oldalakon töltött idejük még kényelmesebbé vált.

    Az Apple rajongók kemény magja tényleg kihasználja a készülékeik nyújtotta szolgáltatások java részét és nem csak a logó miatt szeretik. Nagyon, de nagyon bízom benne, hogy ez az irány nem tartós tendencia és észreveszik magukat.

    i  mac

    ♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Új hozzászólás Aktív témák