Új hozzászólás Aktív témák

  • instantwater

    addikt

    válasz Devid_81 #38189 üzenetére

    Én sosem Umbrelláztam, de vannak umbrella calculatorok, amik megmutatják mennyi marad a contract rateből.

    Úgy tudom, hogy az Employer NIC-t is te fizeted, vagyis levonják a kifizetett pénzből.

    Vissza szoktak tartani valamennyi pénzt a szabadságra vagy ha nem akkor unpaid a szabi.

    Sick pay nincs, de ha van akkor arra vonnak le a pénzedből.

    Felmondási idő sem 1-2-3 hónap, hanem max 2 hét, és akkor még jófejek voltak.

    Nézz utána, hogy kell-e Self-Assessmentet csinálnod Umbrellázáskor, mert ha igen akkor arra fizetsz könyvelőnek, vagy csinálod magad, de én inkább rábíznám a könyvelőre.

    Persze ezek a dolgok fennállnak Umbrella nélküli, Outside IR35 contractingnál is, viszont:
    - nem lép le az Umbrella a pénzeddel
    - te döntöd el, hogy mikor, mennyit, és income vagy dividend formában fizeted magad, így tudsz legálisan adót spórolni.
    - elszámolhatsz cégre egy csomó mindent.

    Kérdezz utána, hogy miket von le az umbrella, vannak-e további feek, és akkor jobban látod, hogy mi éri meg.

    Ha szeretnél beszélni a könyvelőmmel, dobj egy üzenetet, aztán megbeszélitek, hogy mit ajánl, szükséged lesz-e könyvelőre, és chargeol-e valamit egyszeri tanácsadásért.

Új hozzászólás Aktív témák