Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pkaresz

    senior tag

    válasz Dr. 444Hertz #59832 üzenetére

    :K

    "Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

  • #96302336

    törölt tag

    válasz Dr. 444Hertz #59832 üzenetére

    Pont nem a kompakt gépekben sikeresek, hanem a csúcskategóriában. Sőt annyira, hogy a világ legjobb tükrös gépébe a Nikon d850-be is Sony IMX chip van. A kompakt nem is annyira megy, sokkal inkább a MILC kategória pörög. De annyira, hogy boldog-boldogtalan Canon tulajdonos szabadul a gépétől, és állnak át tömegestül Sony a7III-ra (A7RIII szintúgy) vagy A9-re. Na most ezek a gépek alhangon is fél millától indulnak, egész másfél milláig. És ezekhez jönnek még az objektívek ugye, amik szintén nem olcsók.
    De a népszerűségét pont az adja, hogy szinte minden gyártó objektíveit fel lehet adaptálni ezekre a gépekre, de még a múlt század ősöreg üvegeit is gond nélkül.
    A kompakt vonalban vannak viszont durva túlzások, pl. az RX-1-RII. Ez pl. másfél millióba kerül. :Y Egy "vacak" kompakt. Illetve a belépő vonaluk nagyon jó, mert azok viszont olcsók, és jobbak a mobiltelefonoknál.
    Van jelenleg a piacon 30 különböző modelljük csak kompaktból. Illetve a MILC vonalon is van 15 modell.
    És ebből az elmúlt két év modelljei elviszik a bevétel jelentős részét. A tükrösöket ha jól tudom már nem is fejlesztik, azt elengedték, és szinte kizárólag csak a milc vonal az amire koncentrálnak. A Kompakt csak a bérgyártás kvázi mellékterméke, mert még nagyobb üzlet a szenzorgyártás másoknak. sőt, talán ez a legnagyobb.

    Ezek után elvárható lenne, hogy egy ilyen profi háttérrel rendelkező gyártó minőségi telefonos kamerával rukkoljon elő a saját házuk táján. De nem, sőt, dupla pofon, hogy a saját szenzoraikkal szerelt idegen telefonok rommá verik a saját mobiljuk képalkotását. Szerintem előbb-utóbb le fog süllyedni egy full belépő szintre a mobilgyártásuk, sőt, akárcsak a Sharp, lehet hogy marad a belső piacnál. Az igazgató azt nyilatkozta valamikor, hogy a mobil piacot azért tartják, hogy az új kommunikációs technológiai fejlődéssel lépést tarthassanak. Szerintem ez bullshit, ekkora deficites dolgot csak ezért fenntartani erős kamu, szerintem csak szimplán nyakas vaskalapos vezetők ülnek a fejlesztők nyakán, és félnek kirukkolni egy merészebb újítással. A Sony mellett épp úgy elrohant a mobil piac, mint az Apple mellett. Az lesz a sorsa, mint a Vaio szériának, megveszik a kínaiak az Xperia nevet.

    Nostredamus legújabb jóslásai szerint. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • csadi0011

    őstag

    válasz Dr. 444Hertz #59832 üzenetére

    :))
    Amúgy igen.
    Nekem XZ1 Compact van. Nincs problémám a kamera szoftverrel, de hiányos.
    960fps gyönyörű a felbontás ellenére. Sony volt az első, aztán a többi telefon nem igazán éri utol minőségben, szóval annyira nem baltáznak el mindent. Talán a Samsung csinál még jó 960 fps-t. De folyamatos lassított felvételre csak 120 fps van HD felbontáson. Én nem értem ezt. Bírná FHD 240 fps-t is gondolom, csak nem akarják az akciókamerájukat lekörözni.
    Videókra, fotókra nekem nincs panaszom.
    RAW hiánya megint hihetetlen dolog. Számomra néha nagyon sok az élesítés, amit a képre raknak a telefonok, ezért érdekelne a RAW.
    Manuális mód tök jó, de az is túl korlátozott.

    Minden Sony telefon olyan, mint egy techdemo.
    Folyamatosan hozzák az újításokat, amik aztán bemutató fázisban maradnak. Az újításokat nem viszik tovább az új generációs készülékek. Borzasztó.

    http://www.xperiablog.net/2018/06/05/sony-mobile-will-no-longer-develop-xperia-weather-app/#comment-3931839892

Új hozzászólás Aktív témák