Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok!

    4.4-es droidon valahogy megoldható, hogy ne tűnjön el az OSK amikor külső billentyűzetet csatlakoztatok rá? Azt szeretném hogy mindkét lehetőség megmaradjon, de agresszíven eltünteti a rendszer minden alkalommal ha rádugom az USB-s billentyűzetet, és erre vonatkozó beállítást sem találtam. Valami külső programmal, vagy fájlrendszer konfigok szintjén turkálással esetleg? (root-olt)

  • fpeter84

    senior tag

    válasz #79335424 #18585 üzenetére

    Elméletben megvan a megoldás - bár nem értem hogy miért nem lehet értelmesebb címkékkel jelölni a beállításokat - a Lang&Input menüben, a keyboard&input methods-nál a default menüpont alatt csatlakoztatott billentyűzet mellett megjelenik egy hw physical keyboard opció ON/OFF gomb. Ez alapból ON, ha OFF.ra rakom akkor ugyanúgy működik továbbra is de onnantól az OSK ugyanúgy megjelenik mint előtte... A szépséghiba, hogy ahányszor újra csatlakoztatom a billentyűzetet, annyiszor ON-ba ugrik... :(

    Nekem picit speciálisabb felhasználáshoz kellene hogy így működjön - az USB HID billentyűzetnek látszó eszköz valójában nem is egy teljes értékű billentyűzet lenne, hanem egy mikrokontroller ami leütéseket tud neki emulálni bizonyos helyzetekben...

    Viszont így hogy magától visszaugrál alapértelmezettre, így nincsen sok értelme, nem akarom állandóan átállítgatni... Viszont lehet összefüggésben van azzal, hogy ahányszor csatlakoztatom, annyiszor picit mást mutat rá az lsusb:

    Bus 001 Device 017: ID 04f3:0103
    ...
    Bus 001 Device 042: ID 04f3:0103
    ...
    Bus 001 Device 043: ID 04f3:0103

    Már más eszköznél is megfigyeltem ezt a viselkedést - például egy PL2303-as USB>soros TTL adapternél, hogy hiába választom ki hogy a "You Are Here GPS" app legyen az alapértelmezett programja, annak ellenére mindig újra meg újra rákérdez hogy "lehet ő a default?" és nem indítja el magától. Valahogy be lehet állítani a hotplug rendszert, hogy az adott VEN:DEV azonosítóhoz mindig ugyanazt a device id-t rendelje? Gondolom ezen múlhat hogy mindig új jövevénynek tekinti...

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    válasz #79335424 #18587 üzenetére

    Megkérhetnélek, hogy a használt progikhoz adjál play áruház linkeket? Mert volt amire többféle találat is volt, ne tévedjek tévútra...

    Nekem a hangkártyát pöccre kezeli a 4.4.4-es droid, ha rádugom onnantól minden azon szólal meg automatikusan - egyébként egy CUBE U80GT x86 dualboot tablet az alany

    Hogy most PIC vagy AVR/Arduino legyen a HID eszköz alapja azt még nem döntöttem el - többre tartom a PIC-eket, de tény hogy Arduino-hoz meg ott van a millió kész projekt amit könnyű testreszabni - még majd meglátom hogy mi minden feladatot kell ellátnia...

    Az említett PL2303-as USB>soros adapter a GPS-hez van. A You Are Here GPS ezt a típust natívan meg tudja nyitni, és a location szervízt eteti vele, így minden droidos navi és egyéb GPS-t használó program fut vele. A szépséghibája hogy nem tudja automatikusan megnyitni az eszközt, mindig rá kell kattintani a connect gombra...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz #79335424 #18593 üzenetére

    Köszi szépen, nagyon tetszik ez az e-robot! Viszont egy fatális bugjába máris belefutottam: a PL2303-al már működik is a script-elt YAH GPS indítás, a billentyűzetemet viszont egyszerűen nem tudom beadni neki, mert a product id / vendor id mezők kizárólag számokat fogadnak el, viszont ezek nem decimális számok hanem hexa értékek > se virtuális, se fizikai billentyűzeten nem lehet beírni a product 0103, vendor 04f3 értékeket! Ezt hol milyen formában lehet a fejlesztőnek legegyszerűbben jelezni?

    Másik kérdés / javaslat, hogy az megoldható hogy az USB detach ne csak általánosan bármiféle USB eszköz távozására ugorjon, hanem ott is meg lehessen határozni hogy pontosan melyik eszközazonosítókra reagáljon?

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Imre921 #18727 üzenetére

    Miért küzdesz a Kies-el meg offline telepítéssel, nincsen otthon wifi? Azon keresztül fellépsz a play-be és nézelődhetsz a játékok között - amit kidob, annak mennie is kell rajta, max a helyből fogysz ki idővel...

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok ismét!

    Programozós témában kérnék segítséget - nem tudom ezzel jó helyen járok e...

    Adott egy Atom Z3735F procis root-olt droid 4.4.4-es x86 tablet. Erre szeretnék GUI-mentes, parancssorból egyszerűen paraméterezve meghívható programocskát írni. Régebben már sikerrel jártam olyan módon, hogy egy MTK procis droid 4.2 telefonra felhúztam a Complete Linux Installer keretrendszerbe egy ubuntu-t abban pedig gcc-vel lefordítottam egy hello world programot, ami utána emlékeim szerint a droidon is képes volt lefutni. Most ezzel az x86 tablettel sehogy nem boldogulok - pedig azt hittem ez egyszerűbb eset lesz. Próbáltam magán a tableten futó ubuntu-val is, meg asztali gépen vmware-be felhúzott 32 bites ubuntu alól fordítva is, de amíg CLI-ben futó ubuntu-n minden fut, addig droidon ezt kapom vissza:

    1|root@I1:/system/bin # sh ./hello
    ./hello[1]: syntax error: '(' unexpected
    1|root@I1:/system/bin # sh ./rawhid
    ./rawhid[1]: syntax error: '4' unexpected

    A hello world progi a nevéhez híven ennyi:

    #include <stdio.h>

    int main (void)
    {
    printf ("Hello, world!\n");
    return 0;
    }

    A fordítása pedig: gcc -Wall hello.c -o hello

    A rawhid néven futó program pedig ez a példaprojekt - a végcélom egy USB-n rácsatlakozó mikrokontrollernek parancsolgatás lenne. A CLI-ben futó droidon ez is elindul, de droid parancssorban a fentit dobja. (A fordításához még kell a libusb-0.1* is)

    Ekkora a különbség a 4.2 és 4.4.4 között azért nem fut, vagy valamire nagyon rosszul emlékszem? :)
    Tudnátok segíteni hogy hogyan induljak neki, mire van szükségem akár közvetlenül az eszközön, akár "keresztfordításhoz"?

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Karma #18738 üzenetére

    igazad van, ez már egy második próbálkozás volt miután közvetlenül lefuttatva végképp letagadja őket, mintha ott se lennének... (jobban belegondolva tényleg marhaságot csináltam az sh-val :) )

    1|root@I1:/system/bin # ./hello
    tmp-mksh: ./hello: No such file or directory
    root@I1:/system/bin # ls -l | grep hello
    -rwxrwxr-x root root 5532 2015-05-30 17:48 hello

    1|root@I1:/system/bin # ./rawhid
    tmp-mksh: ./rawhid: No such file or directory
    1|root@I1:/system/bin # ls -l | grep rawhid
    -rwxrwxr-x root root 9756 2015-05-30 17:48 rawhid

    pedig ott vannak, futtatás jog is van rajtuk - ha maga a futtatható program nem tetszene neki akkor segmentation fault vagy hasonlóval kéne elhalnia, nem?

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Karma #18741 üzenetére

    u0_a60@I1:/ $ /system/bin/hello
    /system/bin/sh: /system/bin/hello: No such file or directory

    1|u0_a60@I1:/ $ sudo /system/bin/hello
    tmp-mksh: /system/bin/hello: No such file or directory

    1|u0_a60@I1:/ $ ls -l /system/bin/hello
    -rwxrwxr-x root root 5532 2015-05-30 17:48 hello

    Ezzel sem jutottam sajnos előbbre... A tmp-mksh valószínűleg a root-olás része lehet...

    Igen, ahogy írod most szó sincsen ARM-ról, azt csak a múltra írtam. A Complete Linux Installer natívan futtatja a vendég OS-t utasításkészlet-emuláció nélkül, még a kernel is a droid sajátja az ubuntu alatt...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Keeperv85 #18745 üzenetére

    Az ok hogy a droid programok sokszor ARM-osak, node ennek nem natívan x86 programként kéne futnia? Friss boot után dump-oltam egy dmesg-et: [link] - itt pl nyoma sincsen semmi ARM-nak, x86-ot viszont annál többet emleget

    root@I1:/ # uname -a
    Linux localhost 3.10.20 #1 SMP PREEMPT Fri Jan 30 16:34:35 CST 2015 x86_64 GNU/Linux

    Fogtam a /system/bin-ből egy programot ami a tableten lefut, ad visszajelzést > átmásoltam a 32 bites ubuntura az asztali virtuális gépre, és ugyanazt a nem találom üzenetet dobja...

    Közben ezen az oldalon ilyen gcc prebuilt csomagokat találtam:

    platform/prebuilts/gcc/linux-x86/x86/i686-android-linux-4.4.3
    platform/prebuilts/gcc/linux-x86/x86/i686-android-linux-4.6
    platform/prebuilts/gcc/linux-x86/x86/i686-linux-android-4.6
    platform/prebuilts/gcc/linux-x86/x86/i686-linux-android-4.7
    platform/prebuilts/gcc/linux-x86/x86/x86_64-linux-android-4.7
    platform/prebuilts/gcc/linux-x86/x86/x86_64-linux-android-4.8
    platform/prebuilts/gcc/linux-x86/x86/x86_64-linux-android-4.9

    Lehet valami olyan módosított x86 kódokat futtat, amihez nem jó az asztali ubuntu és a CLI -s ubuntu i686-linux-gnu-gcc -je? Lehet a fenti találataimból kellene kiindulnom?

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    Próbálkozok, de hiányosnak tűnnek a gcc csomagok - vagy még valami lépés kellene a git után?

    A droidom ezt mondja magáról:

    1|root@I1:/system/bin # uname -m
    x86_64

    Az uname -a pedig 4.7-es gcc-t emleget ezért én is ezzel próbálkoztam először egy 64 bites ubuntu asztali környezetben:

    cube@ubuntu:~/droid/x86_64-linux-android-4.7/bin$ uname -m
    x86_64
    cube@ubuntu:~/droid/x86_64-linux-android-4.7/bin$ export PATH=$PATH:/home/cube/droid/x86_64-linux-android-4.7/bin
    cube@ubuntu:~/droid/x86_64-linux-android-4.7/bin$ x86_64-linux-android-gcc -std=c99 -Os hello.c -o hello;
    In file included from hello.c:1:0:
    /home/cube/droid/x86_64-linux-android-4.7/bin/../lib/gcc/x86_64-linux-android/4.7/include-fixed/stdio.h:50:23: fatal error: sys/cdefs.h: No such file or directory
    compilation terminated.

    Bepróbálkoztam a 32 bites környezeten is, de pontosan ugyanaz lett az eredménye:

    cube@ubuntu:~/droid/i686-linux-android-4.6/bin$ uname -m
    i686
    cube@ubuntu:~/droid/i686-linux-android-4.6/bin$ export PATH=$PATH:/home/cube/droid/i686-linux-android-4.6/bin
    cube@ubuntu:~/droid/i686-linux-android-4.6/bin$ i686-linux-android-gcc -std=c99 -Os hello.c -o hello
    In file included from hello.c:1:0:
    /home/cube/droid/i686-linux-android-4.6/bin/../lib/gcc/i686-linux-android/4.6/include-fixed/stdio.h:50:23: fatal error: sys/cdefs.h: No such file or directory
    compilation terminated.

    Van rá tippetek? Vagy teljesen vakvágányon járok?

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Keeperv85 #18776 üzenetére

    megköszönöm a segítséget, egyelőre nem jutottam vele előbbre sajnos :(

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Keeperv85 #18779 üzenetére

    mármint ezt hogy érted? gcc-arm-linux-gnueabi -val fordított program futott x86-os androidon?

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Keeperv85 #18781 üzenetére

    És tényleg, megy a hello world progi :) köszi! :R

    Ez, hogy az x86 emulálja az ARM-ot már ad némi magyarázatot hogy miért csak jó gyors egy ilyen vas, és miert nem nagyságrendekkel erősebb bármelyik ARM-os társánál

    Most megpróbálom összehozni valahogyan az USB HID kezelő programocskát is...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Keeperv85 #18783 üzenetére

    Tudom hogy ez már off, de hátha egy egysoros válasszal továbbjutok :)

    Szóval a folyamat:

    - libusb-0.1.12: ./configure, make, sudo make install
    - rawhid: make
    gcc -Wall -02 -DOS_LINUX -C -o hid.o hid_LINUX.c
    gcc -o rawhid_test rawhid_test.o hid.o -lusb
    strip rawhid_test

    Ekkor ugye egy x86/64 binárist kapok ami az ubuntu-n jól fut

    Egy make clean után jöhet a keresztfordítás próba:

    arm-linux-gnueabi-gcc -static -Wall -02 -DOS_LINUX -C -o hid.o hid_LINUX.c
    De elhalt hogy nem ismeri a -02 kapcsolót. Megpróbáltam nélküle is, úgy ezt kaptam:
    arm-linux-gnueabi-gcc -static -Wall -DOS_LINUX -C -o hid.o hid_LINUX.c
    hid_LINUX.c:34:17: fatal error: usb.h: No such file or directory
    compilation terminated.

    A libusb-t is keresztfordítani kellene először? Az lehet nem lesz kis falat :U

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Keeperv85 #18786 üzenetére

    Perverz ötletem támadt... :)) Mi lenne ha elfelejteném a keresztfordítást a nyűgjeivel együtt, és az Allwinner A20 ARMv7 sun7i procis BananaPi-on futó raspbian-on fordítanám le, és egyszerűen átmásolnám? :) Csak sajnos az most nincsen otthon összedugva, úgyhogy csak este tudom majd kipróbálni...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Keeperv85 #18792 üzenetére

    Megy ez mint az ágybavizelés :DD
    (BananaPi Raspbian-on fordítva, átmásolva)

    Ez most egy PIC24FJ64GB002 USB HID eszközként csatlakoztatva, papagájként visszamondja a 64 byte-ot amit kap. Raktam bele egy módosított szintén USB HID bootloader-t is - ha az egyik PullUp lába boot-nál földre van húzva akkor más néven jelentkezik be és várja az új firmware feltöltését, különben egyből ugrik a főprogramra. Ha lesz hozzá energiám akkor a bootloader feltöltő programját is megírom linux/droidra - egyelőre egy win progi van hozzá (Mikroe)

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Mr Dini #18862 üzenetére

    szerintem ott is működhet, de az én megoldásomnak alapfeltétele a root-olt készülék - anélkül nem fér hozzá a programom a hidraw eszközhöz...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Mr Dini #18865 üzenetére

    Bár natív USB-s Arduino-val is össze lehet hozni, de én többre tartom a PIC-eket - főleg a hardverközeli dokumentációit, az atmel pdf-ektől rózsaszínt hányok, semmit nem találok bennük - ezért egy alap hardvernek nevezhető PIC24FJ64GB002-t használok

    ami eddig megvan

    - P24FJ_bootloader : a Mikroe MikroPascal példaprogramját módosítottam picit > kvarc nélkül a belső órajelgenerátoráról megy, valamint az RB15 lábra aktiválja a belső PullUp-ot, és csak akkor inicializálja az USB-t bootloader módban ha ez földre van húzva az indítás pillanatában

    - HID_Read_Write_Polling : ez is szintén a példaprogram módosítása elég fakocka módon bedrótozott LED-ekkel > read-only, csak figyeli az USB portot, és akkor reagál ha a kapott [0] byte ascii 1-es, akkor a LED-eket aktiválja a [1] byte értéke szerint. Továbbá sorosportra egy kis debug-ot küld...

    - rawhid : a Teensy-féle "RawHid Test C source code" példából indultam ki > write-only, megnyitja a fixre drótozott eszközazonosítót, majd az első paraméter megmondja neki hogy hány további byte-ot olvasson be, majd küldje ki őket. Pl: ./rawhid_test 2 49 55

    Az open ezzel a 4 paraméterrel hivatkozik az eszközre:

    #define VENDOR_ID 0x16C0
    #define PRODUCT_ID 0x0480
    #define RAWHID_USAGE_PAGE 0xFFAB // recommended: 0xFF00 to 0xFFFF
    #define RAWHID_USAGE 0x0200 // recommended: 0x0100 to 0xFFFF

    A VID/PID gondolom mindenkinek ismerős aki már mászkált a win eszközkezelőjében, viszont a rawhid usage page és usage nem igazán tudom mi. Mindenesetre az USBdsc.mpas -ben találtam egy olyan utalást hogy az usage_page az 0xFF00, usage paraméternek meg végigzongoráztam mindent amit találtam, semmivel se ment, végül a 0x0000-al meg tudja nyitni úgyhogy maradtam ennél az értéknél :)

    Ami trükkös, az rawhid a fordítása - mivel ARMv7-hez kellene keresztfordítani, és igényli a libusb-0.1 -et is maga alá. Nem küzdöttem a keresztfordító környezet beüzemelésével és a Makefile-ok módosítgatásával > egyszerűen a meglévő BananaPi Raspbian környezetemen fordítottam le - annyi módosítással hogy -static -ot fűztem a gcc-hez hogy minden szükséges lib-et beleintegráljon a binárisba. Így 10K helyett 500K lett az exe, viszont megy és nincsen kedvem guglizni hogy hogyan lehetne ezt elkerülni :)

    quad RPi 2-n valószínűleg ugyanígy végrehajtható ez a mutatvány mert az is ARMv7, a régi singlecore RPi-n viszont nem biztos mert az csak ARMv6. Ha natív ARM procis a tablet / telefon, akkor a CompleteLinuxInstaller-el felhúzott ubuntu-n vagy tetszőleges egyéb distro-n is lehet így fordítani szerintem, de x86-os droidon nem fog menni a hybid-összvér rendszer miatt.

    Egyelőre ennyit sikerült összefoglalnom, ha valamit nem sikerült érthetően megfogalmaznom akkor kiabáljatok :))

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Mr Dini #18870 üzenetére

    én csak külön örülök ha mást is érdekel a dolog és belevág - több ötlet, több megoldás, és a végére talán sikerül valami használhatót összegyúrni belőle :))

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok ismét!

    Hogyan lehet 4.4.4-es droidon mount-olni egy saját ramfs területet?
    Csináltam egy /sdcard/tmp könyvtárat, 777 jogot tettem rá, tettem bele egy notmounted flag fájlt, majd kiadtam a köv parancsot:

    sudo mount -o size=1M -t tmpfs tmpfs /sdcard/tmp

    Az eredménye: root-ként látom az 1 megás mount-ot üresen, tudok bele szemetelni, de bármi más user vagy fájlkezelő program az eredeti könyvtárat látja csak, benne a notmounted flag-el

    Hogyan tudnék permanensen felcsatolni egy ilyet úgy hogy bárki dolgozhasson bele?

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok ismét!

    Hol milyen formában tárolódnak azok a beállítások, amelyeket az apps>program>clear data menüpontból ki lehet törölni?

    Konkrétan a You Are Here GPS-nél lennék rá kíváncsi, hogy lenne e esély "meghekkelni" egy beállítási értékét. A menüpontban csak a 4800 vagy 9600-as baudrate értékeket lehet kiválasztani, de nagyon örülnék neki ha valahogyan sikerülne számottevően magasabb értékre felcsábítani...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Mr Dini #19342 üzenetére

    Van egy ilyen fájl:
    /data/data/com.agbooth.usbgps/shared_prefs/UsbGpsActivity.xml

    Viszont ez egyértelműen csak "kimenet", nem konfigfájl, mert hiába írom át benne a baud-ot bármi másra, amint elindítom a programot egyből visszaugrik benne az érték arra ami a program beállítása volt az előző leállításkor. Tehát ezen keresztül vezérelni nem lehet...

    Az apktool alatt azt érted, hogy kibontani a programot, átírni valamit a binárisaiban és úgy összecsomagolni? Belenéztem, és szöveges konfigfájl biztosan nincsen benne - ugyan a baud és a 4800/9600 értékek szerepelnek a .dex és .arsc-ben is, de nem hiszem hogy csak úgy lehetne egy ilyen binárist büntetlenül mókolni, forráskód és újrafordítás nélkül...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz ksanc #19346 üzenetére

    9600 baud-ba nem sok fér bele - jóval magasabb frissítési frekvenciát szeretnék. 10Hz-hez min 57600 baud kell ha minden infó sort is megtartok, de jobb a 115200, akkor biztosan nem lesz buffer overrun...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz ksanc #19353 üzenetére

    Egyre több vevő tud már ilyet - és a gyakori valós pozíciófrissítés a zajából is látszik. Ez konkrétan egy V.KEL VK2828U7G5LF modul u-blox G7020-as chipsettel.

    Továbbá van hozzá egy GY-953 névre keresztelt 9DOF modulom is Invensense MPU-9250 gyorsulásérzékelő/gyro/magnetométer érzékelővel. Van mellette egy mikroproci is amiből már a készreszámolt heading true jön ki soros/SPI buszon - ez így egy használatra kész mozgáskompenzált iránytű.

    Ha sikerül megfelelő szoftveres környezetet is találnom/összehoznom mellé, akkor egy saját mikrokontrollerrel a GPS forrásban kicserélem az irány értéket és úgy küldöm tovább az NMEA 0183 stream-et a droid felé... De sajnos még elég sok pont kérdéses, meglátom mire jutok vele...

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok! root-olt 4.4 droidon hová milyen fájlba kellene tennem a saját scriptemet ahhoz, hogy minden indulás során lefusson automatikusan? Külső segédprogramot nem szívesen használnék, mert limitált az erőforrás plussz az biztos jelentős késleltetést is jelentene... rc.local-t nem találok mint az ubuntun, init.d könyvtár sincsen sehol :F

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Mr.C #27035 üzenetére

    Teljesen noname droidos eszköz, biztosan nem találok hozzá ilyen supportot sehol... :(

    De nem is kell feltétlenül init.d támogás nekem, bármi más is megfelelne ahonnan tudok futtatni saját parancsot. Pl az install-recovery.sh -t emlegették itt ott, de annak ellenére hogy rw mount-olt a /system - tudok is létrehozni tetszőleges fájlokat és módosítani a /system/etc-ben - és az install-recovery.sh joga is 755, erre a fájlra mégis azt mondja a rendszer hogy read-only és sehogyan nem tudom módosítani :U

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Mr.C #27045 üzenetére

    No igen, egy cron is nagyon jól jönne :U

    Erről a kütyüről van szó... Annyit tudni róla hogy model number Huawen, build number astar_v1_p2x-eng, droid 4.4.2, kernel 3.4.39, Allwinner A33 proci... nyomát se találtam hasonlónak...

    Most jobb híján e-robot indítja a kívánt scriptet, de ez így kb a boot után 15-20mp-el hajtódik végre - jó lenne ha még azelőtt lefutna, hogy elindulnak az első egyéb app-ok - pl a DVR - ugyanis a scriptem meghív egy saját szájízre faragott programot, ami át tudja barmolni a CPU regiszterein keresztül a GPS vevő baud-ját a gyári 9600-ról 115200-ra, ezáltal meg tudom etetni egy saját 5-10Hz-es vevővel is. Így viszont a késlekedés miatt az első felvétel szekció bugos lesz, és majd csak a másodiktól jelenik meg rajta a sebesség és pozíció...

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok!

    Android x86-ot használ / próbálgat itt valaki? Végigpróbáltam 4.4-től CM13-on keresztül a 6.0-ig mindet, és bár a GPS élesztése sikerlült is mindenhol, de van egy nagy problémám: a Waze mindegyiken használhatatlan...

    - 4.4 x86-on elindul, van térkép de lefagy és csak lelőni lehet
    - 5.1 x86 úgy bugos ahogy van, meg se lepődök már rajta hogy a waze is olyan mint a lentieken
    - CM13 és 6.0 x86-on elindul, le nem fagy de a térkép helyett fekete képet ad. Menüben lehet jönni menni, kilépni, de térkép akkor sincsen. A felső sávban a hangok letöltése 0%, és pár perc után be is jelenti hogy "Downloading new voice files failed, please try again later" - viszont az útinformációkat az alsó sorban szemmel láthatóan betölti.

    Próbálkoztam a fentiek 64 bites verzióival is, de egyik sem képes bútolni a gépeimen, a telepítés után fix fekete/karakteres képen meghalnak. Több gépen is próbáltam: asztali X5460 Xeon konfig 8GB RAM-al, T400 laptop 8GB, valamint egy Sapphire Pure Fusion Mini E350 2GB - ez utóbbi UEFI-s, a többi hagyományos.

    Van egy iWork8 droid 4.4-es x86 tabletem is, azon a gyári droidon tökéletesen fut a Waze, tehát az nem kérdés hogy alapjában véve kompatibilis e az x86 környezettel...

    Szóval valakinél akad ilyen rendszer akár gépen, akár virtuális vason? Ki tudnátok próbálni, hogy nálatok is ugyanezt produkálja e a Waze vagy normálisan elindul?

    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Keeperv85 #28917 üzenetére

    Szia!

    Nem kell ehhez semmilyen speciális "célhardver", bármilyen tetszőleges x86 tableten / asztali gépen / laptopon / virtuális gépen futtatható akár live, akár telepített formában [link]

    Természetesen mivel ez univerzális alap, sokminden nem úgy működik ahogy várnád - pl tableten nem biztos hogy menni fog az érintőkijelző - nálam is erősen változó hogy mivel ment mivel nem - a wifiket felismerte de a kékfogat nem tudta bekapcsolni a tableten, a Sapphire alaplapon ezzel se volt gond, a hangerő és back gomb se mindenhol működött ahogy kell neki - nyilván megfelelő elszántsággal és hozzáértéssel minden éleszthető lenne hiszen lényegében véve ezt csinálják az alapokkal a gyári mérnökök is - de azért nagyovonalakban szoktak menni a dolgok.

    Nyilván asztali gépen vagy laptopon korlátozottan van létjogosultsága a droidnak, de simán előfordulhat hogy valaki ilyenből épít HTPC-t, vagy hozzám hasonlóan esetleg CarPC-n agyal...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Keeperv85 #28925 üzenetére

    Az elindításához nem minimum követelmény a GPS, az hogy betölt e a térkép / fekete kép / hamar lefagy a scrollozásra az hamar kiderül GPS vevő nélkül is

    Somatom:
    Köszi a tippet, ahogy a Youtube videókat nézem jó barát ez a touch-al is - feltéve hogy olyan hardvert kap amivel boldogul is - és alapból nagyon szimpatikus, nem is értem eddig hogy nem találkoztam vele, pont azt az ostoba túlbutítottságát javítja a droidnak amit nem kedvelek benne :))

  • fpeter84

    senior tag

    válasz #79335424 #28928 üzenetére

    Többek között [link], de a remix os touch kifejezésekre rákeresve van még pár találat. Az is kiderül belőle hogy még a multi touch is megy. A linkelt videón egy Cube i7-en futtatják ami Core-M procis.

    Nekem per pill egy 10 colos HDMI bemenetes, rezisztív single taccsos monitorom van, de a jelenlegi műszerfal adottságai miatt úgyis gondolkodok rajta, hogy lecseréljem valami picit kisebb, de akkor már lehetőleg kapacitív multi taccsosra. Ezeket már külön driver telepítés nélkül felismeri a win7..10 valamint ubuntu is, így remélhetően egy újabb kerneles droid is megeszi...

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    Remix alatt is ugyanaz a jelenség: fekete a waze térkép helye, a menü és gombok körülötte élnek de használhatatlan sajnos itt is :(

    Azért jó lenne ha más is le tudná ellenőrizni, hátha csak nálam van valami bogár a rendszerben, de egyre kevésbé reménykedek... Maga a Remix első nekifutásra nagyon szimpatikus, de sajnos előbbre ezzel sem vagyok...

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    válasz #79335424 #28936 üzenetére

    Sajnos nem, normál esetben GPS vevő nélkül is elindul, megkérdezi hogy melyik országban vagy aztán ad egy távlati képet, esetleg ha wifi/mobiltorony alapján tud egy nem túl pontos pozíciót akkor oda tesz. Egyébként ugyanúgy sikerült itt is élesztenem a GPS vevőt: az /etc/init.sh gps hal rovatába a #TODO helyére be kell írni 1-2 sort:

    setprop ro.kernel.android.gps ttyS0
    setprop ro.kernel.android.gpsttybaud 115200

    A fenti a port, ami nálam a hardveres COM1 az alaplapon, de ha USB-s eszközt használ valaki akkor lehet ttyACM*, ttyUSB*, stb. Pl dmesg | grep tty -al lehet kideríteni hogy mi lehet a port. A baud USB-s virtuális ttyACM eszköz esetén érdektelen, ttyUSB eszköznél vagy számít vagy nem, hardveres sorosportnál fontos. Szerencsére a kernelben benne van mindenféle driver hozzá...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz #79335424 #28953 üzenetére

    sőt, e-robottal könnyen meg lehet azt is csinálni hogy a külső táp eltűnésekor ne az akkut gyilkolva várja a halálát, hanem aludjon el magától - amikor meg visszajön a táp, az alapból fel szokta ébreszteni az eszközöket...

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok!

    A következő témában kérném a segítségeteket: egy Cube iWork8 tablet ismételt root-olása. Nem mai gyerek, de most sikerült felfedeznem hogy van hozzá "firmware update" - az eddigi 2015 január v1.0 verziót lecserélném a 2015 augusztusi v2.2-re... :) Mindkettő 4.4.4-es droid alapú ugyanazzal a 3.10.20-as kernellel... Úgytűnik, hogy több eddig tapasztalt betegségére is gyógyírt jelentene, viszont a szépséghiba, hogy ebből nem találtam root-olt verziót - ami meg nem lenne rossz ha lenne...

    Eddig a v1.0 pakk volt rajta, amihez annó nem sokkal a vásárlás után találtam a kínai gyártói fórumon egy root-olt system.img-t, amit ugyan picit újra kellett faragni - át kellett bele menteni a kigyomlált eredeti play store-t - de jól működött a root rajta. Ebből a V1.0-ból megvan az eredeti és a root-os is, így össze tudtam őket hasonlítani:

    diff -r I1_1.0_origi_system I1_1.0_root_gapps_system

    Only in I1_1.0_root_gapps_system/app: Superuser.apk
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/bin: .ext
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/etc: .installed_su_daemon
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/etc: install-recovery.sh
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/lib: libsupol.so
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/xbin: daemonsu
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/xbin: su
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/xbin: sugote
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/xbin: sugote-mksh
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/xbin: supolicy

    diff -r I1_1.0_origi_system/etc/permissions/platform.xml I1_1.0_root_gapps_system/etc/permissions/platform.xml
    75a76
    > <group gid="media_rw" />

    (vonatkozó szekció: <permission name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE" >
    <group gid="sdcard_r" />
    <group gid="sdcard_rw" />
    <group gid="media_rw" />
    </permission> )

    plussz az eltávolított keleti szemét appok:

    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: 91hiapk_AndroidPhone_1008443.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: AnZhi_KuBiMoFangFuFei_V5.4_20141002.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: BaiduNaviHD_d4033_20140523.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: baidusearch_Android_1_3_0_7_1009249a.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: cn.keyshare.course_ku_bi.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: CUBE_UgameStore_V210_20141128.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: MaxPlayer201412.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: ninegameclienthd_v2.2.0_android_release.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: Tudou_Android_phone_4.2_yingyue1.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: wandoujia_kubimofang_oem_fa.apk

    Minden könyvtárat és fájlt átmásoltam a I1W_2.2_origi_system csomagba azonos tulajdonossal és jogokkal, valamint a platform.xml-be is beraktam a vonatkozó sort. Az xbin-ből futtatható is a su, de semmi hatása, a SuperSu pedig azzal fogad hogy ha régebbi 4.3 rendszerről upgrade-eltem akkor bizony teljes manuális re-root kell, mert így nem fog működni. A legújabb SuperSu-ra frissítve play-ből pedig csak annyit mond hogy nincsen root-olva az eszköz. Hiába nyálaztam át az egész fájlrendszert, nem tudok rájönni hogy hol lehet a különbség - egyszerűen nincsen sehol semmi eltérés, mégsem akar meghívódni a daemonsu a 2.2-n úgy, mint az 1.0 verzión - elvileg az install-recovery.sh hívja meg:
    /system/xbin/daemonsu --auto-daemon &

    Ha az I1_1.0_origi_system és I1W_2.2_origi_system-et diff-elem össze, akkor természetesen sokkal több a különbség, de átnézve ezek csupa egyebek: build.prop-ban másféle címkék, alsa, picit frissebb houdini lib, stb, de semmi olyan amit a root-höz tudnék kötni..

    Múlhat esetleg a kernelen? Az eredeti 1.0-hoz is csak a system.img-t töltöttem le utólag. Esetleg a libsupol.so idegen a rendszertől és képtelen futni? Hogyan tudnám tovább debugolni? Az eszköz prímán működik - bár egy új akkut kapott nem olyan rég mert az már elgyengült benne - szeretném megmenteni mert manapság már nem nagyon van választék az ilyen dualboot eszközökből, illetve azok sem sokkal frissebbek...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz mobilizmo #37046 üzenetére

    Ezzel a konsta-val már futottam szembe, de az a probléma hogy az enyém típusa nincsen pont a támogatottak között - ez sima I1, esetleg I1_W lenne - és ott bukik az instrukciók követése, hogy ezt a gépet hiába dugom USB kábellel gépre, se win se linux nem érzékel belőle semmit. OTG módban tökéletesen működik, azzal semmi probléma. Ezt a gépet még tölteni se lehet a MicroUSB kábellel - külön DC jack csatija van és csak azon keresztül tölthető - egyébként részben pont ez volt a döntési szempont a gép mellett annó, mert ezt így lehet egyszerre tölteni és rádugott USB eszközökkel használni...

    Android x86-ot is próbáltam rajta - abból még a legfrissebb 8.1 r1 x64 is elindul - de egyrészt a rendes sleep mode sem akar működni (csak kikapcsolja a kijelzőt) így pillanatok alatt leszívja az akkut, másrészt a wifi se probléma mentes, mert sleep-ből visszatérve az esetek felében sztrájkba lép és csak újraindítás után tud ismét csatlakozni. Az hogy a kamera és gyorsulásérzékelő sem ment az annyira nem fájt, anélkül tudnék létezni...

    A kernel az a boot:boot.img vagy a fastboot:droidboot.img? Mert akkor nem hiszem hogy ezen múlna, mert most megcsináltam azt, hogy a v1.0 telepítő csomagba csak a v2.2 root-próbás system.img-t másoltam bele, telepítettem és ugyanúgy azt mondja hogy "no su binary installed"...

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    válasz mobilizmo #37062 üzenetére

    Közben sikerült rájönnöm hogy mi volt a gond: hiába csináltam linuxos környezetből, hiába figyeltem arra hogy a kicsomagolt image-ben minden fájljog stimmeljen, valamiért a make_ext4fs összecsomagoláskor elbaxta mind a su, mind az install-recovery.sh jogait... :W Mellé bútoltam egy android-x86 live-al ami alapból root-os, mountoltam az mmcblk partíciót és miután onnan helyrerántottam a jogokat, pöccre ment azonnal a root a v2.2 rendszeren is...

    És ami a legszebb, úgytűnik hogy az android-x86-ból a GPS lib-et áthúzva akár még utólagos vevőt is építhetek a tabletbe - van egy dokumentálatlan belső USB port, amire az opcionális 3G modem menne és a ttyACM eszközökhöz a driver is megvan a kernelben... Már csak azt kell kitalálnom, hogy milyen alkatrészekből tudom olyan apró méretekben megoldani, ami kis helyek előfordulnak a tablet házán belül, illetve hogy a ki/bekapcsolását hogyan oldjam meg, hogy üresjáratban ne szívja az akkumulátort... :C

  • fpeter84

    senior tag

    Ha root-olt lenne az az S4 mini, akkor az openwrt extroot mintájára nem lehet megcsinálni hogy felül mount-olja az ember a /data-t az SD-ről származó mappával? Vagy legalább a kövérebb fájlokat oda átmásolni és onnan softlinkelni?

    szerk: azért hogy a csatlakoztatott SD kártyát úgy is tudja használni a telefon mint hagyományos SD kártyát és ne akarja mindenáron formázni és az USB csatlakoztatás se okozzon gondot, célszerű lehet két partícióra szétcsapni: egy FAT32 amit mountolhat magának ahogy szeretné, valamint egy második EXT4 partíció ami meg adná az extdata-t

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok! Adott egy droidos eszköz (2din autós fej, de ennek itt nincsen jelentősége) amire hiába dugunk rá egy máshol jól működő, FT232 csippes ELM327 OBD adaptert, se a Torque, se egyéb beépített driveres USB serial monitor programok nem látják a VID/PID-et, kizárólag az USB debug programok látják hogy úgy egyébként van valami a porton, illetve a dmesg-ben (terminal, root van) inicializálja mint ttyUSB0 eszköz! (pendrive, billentyűzet működik minden porton)

    Az a gyanúm, hogy mivel a kernel betölti hozzá a saját moduljait, talán ezért nem látják a beépített driveres fenti applikációk... Viszont amit nem tudok hová tenni, hogy se az lsmod listában, se fájlrendszer szinten sehol semmi nyoma az ftdi_sio és usbserial kernel moduloknak! Az rmmod [modulnév] parancsot ki tudom adni, de nincsen semmi hatása... Van rá ötletetek, hogy hogyan lehetne blacklist-elni az érintett kernel moduljait, hogy ne töltse be őket? Akkor utána talán látná a többi applikáció...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz crok #37482 üzenetére

    Köszi a választ, de azthiszem átsiklottál a lényeg fölött! Csak a beépített driveres applikációk nem látják! USB host van, működik, csak a Torque, USB Serial Monitor, stb - ami akkor is meg tudja natívan nyitni az eszközt a saját beépített támogatásával, ha a kernel driver hiányzik - ezek a saját felületükön nem látnak semmit az USB eszközből.

    Ezzel szemben a lsusb listázza, a dmesg-ben pedig ott van hogy betöltötte hozzá az ftdi kernel modult és megjelenik a /dev/ttyUSB0 eszközfájl! setserial, stty le tudja infózni, tudják piszkálni a baudrate-et, stb... minicom, screen nincsen a busybox-ban, úgyhogy nem tudom hogy a gyakorlatban mivel lehetne kommunikációt tesztelni - küldeni egy ATI parancsot neki hogy válaszol e rá az ELM verziószámával - de bizonyára működne ha lenne parancssoros soros terminálom hozzá...

    Amit viszont nem értek, hogy az lsmod-ban nincsen se ftdi_sio, se usbserial, és fájlrendszer szinten sincsen sehol ilyen *.ko modul, mégis inicializálódik az eszköz... A gyanúm az volna, hogy pont a betöltődő kernel driver akadályozhatja meg, hogy a fenti applikációk lássák - ezért szeretnék megoldás találni a blacklist-re. Guglival azt a tippet találtam hogy a boot command line-ba kellene beleszerkeszteni ezek valamelyikét, úgyhogy ahogy tudom ki is próbálom majd: initcall_blacklist=module_name vagy module_name.blacklist=yes

    szerk: a bluetooth sajnos nem játszik, mert a kihangosító funkciója olyan szinten ráteszi a mancsát a kékfog eszközre, hogy nem hajlandó mellette mást használni... esetleg Wifi, de annak is meglennének a problémái a gyakorlatban - a legjobb az USB eszköz lenne, ha menne...

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok!

    MTK (AutoChips) system.img szerkesztésre illetve újracsomagolásra milyen Windows-os programot ajánlotok, vagy hol követek el hibát? Adott egy eszköz, amihez egy orosz illető csinált előzőleg egy root-olt csomagot ami jól is működött, de amikor kijött egy szoftverfrissítés akkor nekem kellett volna valahogy belekalapálnom...

    Az MTK_Extractor_V2.6.3 -t előzőleg már sikeresen használtam ki és becsomagolásra is a régebbi root-olt firmware-en - kicseréltem, átírtam még ezt azt a csomagban. Kicsomagoltam vele a régebbi root-os és az újabb nem root-os system.img-t is, majd összevetve őket meg is lettek a különbségek, amelyeket átmásoltam az azonos helyekre:

    /system/bin/.ext/.su
    /system/bin/install-recovery.sh
    /system/etc/.installed_su_daemon
    /system/etc/install-recovery.sh rename to install-recovery_original.sh
    /system/etc/install-recovery.sh softlink to ../etc/install-recovery.sh
    /system/xbin/daemonsu
    /system/xbin/su
    /system/xbin/supolicy
    /system/lib/libsupol.so
    /system/app/SuperSU/SuperSU.apk

    valamint átmásoltam a system_statfile.txt-be is a vonatkozó sorokat:

    system/bin/.ext 0 0 777
    system/bin/.ext / .su 0 0 755
    system/bin/install-recovery.sh 0 0 777 /system/etc/install-recovery.sh
    system/bin/install-recovery_original.sh 0 0 75
    system/etc/.installed_su_daemon 0 0 644
    system/etc/install-recovery.sh 0 0 755
    system/xbin/daemonsu 0 0 755
    system/xbin/su 0 0 755
    system/xbin/supolicy 0 0 755
    system/lib/libsupol .so 0 0 644
    system/app/SuperSU/SuperSU.apk 0 0 644

    Újracsomagolás és feltöltés után jött a meglepetés: nem működik, a SuperSU panaszkodik hogy hiányzik a bináris rész, terminálból jobban megnézve pedig többek között az /xbin/su jogai a 755 "-rwxr-xr-x" helyett átugrottak valamiféle "-rwsr-x---"-re (s ???) és futtatásra permission denied... Mit csinálhatok rosszul, miért nem olvassa fel rendesen a kiegészítéseket a system_statfile.txt-ből? Még azt is megnéztem Notepad++ -al, hogy ugyanolyanok e a sortörés karakterek a fájlban, hátha azért nem tudja értelmezni őket, de nincsen semmi külünbség...

    Maga a root tulajdonképpen azóta sikeres, mert TWRP parancssorból bemásoltam, jogokat helyretettem és azóta funkcionál a root, de tényleg érdekelne hogy a firmware szerkesztésében hol lehet a hiba!

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok! A segédprogramoktól eltekintve (mint pl az External keyboard helper) lehetséges root-olt eszközön natívan megoldani, hogy adott billentyűzet gombnyomásokra pl app-ot indítson, netán shell script-et futtasson? Az eszköz most is reagál erre arra, pl a win+m elindítja a maps-t, a win+c a contacts, win+i a calendar app-ot... Ezt a gyártók által háttérben elhelyezett saját fejlesztésű szervizek csinálják és minden eszközön más és más, vagy van valami általános konfigfájl amibe bele tudnék még pár reakciót hekkelni, vagy jelenlegit átírni hogy ne a maps/contacts/calendar stb-t indítsa hanem valami mást? Eddig minden kipróbált segédprogramnak megvoltak a fogyatékosságai, jobb lenne elkerülni...

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok! Nem tudom volna e hozzá jobb topik, de hátha... Elsősorban a jártasabb fejlesztőket kérdezném, hogy maps/waze/igo témakörben szerintetek volna e lehetőség valahogyan információkat kinyerni a futó navi app-ból egy külső programmal? Tervezett út következő kanyar utasítások, távolság, stb... Ha valamilyen módon hozzá tudnék jutni ezekhez, akkor kiküldeném egy külső kijelzőre egyéb infók mellé a műszerfalra...

Új hozzászólás Aktív témák