Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok!

    A következő témában kérném a segítségeteket: egy Cube iWork8 tablet ismételt root-olása. Nem mai gyerek, de most sikerült felfedeznem hogy van hozzá "firmware update" - az eddigi 2015 január v1.0 verziót lecserélném a 2015 augusztusi v2.2-re... :) Mindkettő 4.4.4-es droid alapú ugyanazzal a 3.10.20-as kernellel... Úgytűnik, hogy több eddig tapasztalt betegségére is gyógyírt jelentene, viszont a szépséghiba, hogy ebből nem találtam root-olt verziót - ami meg nem lenne rossz ha lenne...

    Eddig a v1.0 pakk volt rajta, amihez annó nem sokkal a vásárlás után találtam a kínai gyártói fórumon egy root-olt system.img-t, amit ugyan picit újra kellett faragni - át kellett bele menteni a kigyomlált eredeti play store-t - de jól működött a root rajta. Ebből a V1.0-ból megvan az eredeti és a root-os is, így össze tudtam őket hasonlítani:

    diff -r I1_1.0_origi_system I1_1.0_root_gapps_system

    Only in I1_1.0_root_gapps_system/app: Superuser.apk
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/bin: .ext
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/etc: .installed_su_daemon
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/etc: install-recovery.sh
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/lib: libsupol.so
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/xbin: daemonsu
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/xbin: su
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/xbin: sugote
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/xbin: sugote-mksh
    Only in I1_1.0_root_gapps_system/xbin: supolicy

    diff -r I1_1.0_origi_system/etc/permissions/platform.xml I1_1.0_root_gapps_system/etc/permissions/platform.xml
    75a76
    > <group gid="media_rw" />

    (vonatkozó szekció: <permission name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE" >
    <group gid="sdcard_r" />
    <group gid="sdcard_rw" />
    <group gid="media_rw" />
    </permission> )

    plussz az eltávolított keleti szemét appok:

    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: 91hiapk_AndroidPhone_1008443.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: AnZhi_KuBiMoFangFuFei_V5.4_20141002.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: BaiduNaviHD_d4033_20140523.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: baidusearch_Android_1_3_0_7_1009249a.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: cn.keyshare.course_ku_bi.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: CUBE_UgameStore_V210_20141128.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: MaxPlayer201412.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: ninegameclienthd_v2.2.0_android_release.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: Tudou_Android_phone_4.2_yingyue1.apk
    Only in I1_1.0_origi_system/preinstall: wandoujia_kubimofang_oem_fa.apk

    Minden könyvtárat és fájlt átmásoltam a I1W_2.2_origi_system csomagba azonos tulajdonossal és jogokkal, valamint a platform.xml-be is beraktam a vonatkozó sort. Az xbin-ből futtatható is a su, de semmi hatása, a SuperSu pedig azzal fogad hogy ha régebbi 4.3 rendszerről upgrade-eltem akkor bizony teljes manuális re-root kell, mert így nem fog működni. A legújabb SuperSu-ra frissítve play-ből pedig csak annyit mond hogy nincsen root-olva az eszköz. Hiába nyálaztam át az egész fájlrendszert, nem tudok rájönni hogy hol lehet a különbség - egyszerűen nincsen sehol semmi eltérés, mégsem akar meghívódni a daemonsu a 2.2-n úgy, mint az 1.0 verzión - elvileg az install-recovery.sh hívja meg:
    /system/xbin/daemonsu --auto-daemon &

    Ha az I1_1.0_origi_system és I1W_2.2_origi_system-et diff-elem össze, akkor természetesen sokkal több a különbség, de átnézve ezek csupa egyebek: build.prop-ban másféle címkék, alsa, picit frissebb houdini lib, stb, de semmi olyan amit a root-höz tudnék kötni..

    Múlhat esetleg a kernelen? Az eredeti 1.0-hoz is csak a system.img-t töltöttem le utólag. Esetleg a libsupol.so idegen a rendszertől és képtelen futni? Hogyan tudnám tovább debugolni? Az eszköz prímán működik - bár egy új akkut kapott nem olyan rég mert az már elgyengült benne - szeretném megmenteni mert manapság már nem nagyon van választék az ilyen dualboot eszközökből, illetve azok sem sokkal frissebbek...

Új hozzászólás Aktív témák