Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz fpeter84 #18586 üzenetére

    Én nem folynék bele a beviteli eszköz babrálásába, közvetlenül az OS -ben. Tamással már régen lezongoráztuk az USB eszközök kezelését az E-Robotban. Olyan eszközöket is be tud azonosítani, amikre az Androidban nincs bevett gyakorlat (pl. USB hangkártya, vagy Lan adapter). Az Elixír2 -meg tudja mutatni a vendor és device ID -t (talán a dmesg -ből is kiolvasható). Ez alapján is tud azonosítani a Robot, valamint van benne egy "fájl létezik" opció is. Ezt az USB hangkártyához használom, mert az már az OS indulásakor csatlakoztatva van, így a Robot nem tud reagálni a csatlakoztatás eseményre. Megnéztem, hogy a rendszer hova csatolja és rendszerindulás után, azt az elérési utat ellenőriztetem a Robottal. Ha érvényes, akkor egy shellparancs arra állítja be a hangkimenetet. Sztem ugyanezt a módszert bármilyen USB -s eszköznél lehet alkalmazni. Egyébként nem lenne praktikus vmi Arduinos dolgot belekeverni? Azokhoz elég sok Androidos megoldás létezik. Talán vmi USB/RS232 adapteren keresztül is le lehetne programozni. De ez csak tipp, mert még nem mélyültem bele a témába, csak nagyon érdekel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák