Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Callisto

    őstag

    válasz Senki9876 #45907 üzenetére

    Ebből látszik, hogy csak trollkodni járt ide a többség... (Nem rád célzok, hanem az Abuval trollkodókra.)

    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Senki9876 #45935 üzenetére

    Még nincs, [itt] érdemes majd néha nézegetni (a lap alsó felén szoktak felsorolva lenni azok a notik amik tesztelve lettek és adott GPU-val vannak szerelve)

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • Crytek

    veterán

    válasz Senki9876 #45935 üzenetére

    5500M-es gépet is csak 1 szerencsétlent találtam... :( Azt hittem pedig hogy majd nem lehet választani annyira ellepik a piacot a különféle gyártók gépei...

    Next PC Upgrade: 2022

  • #82819712

    törölt tag

    válasz Senki9876 #45948 üzenetére

    NemPepe: Ezt nem tudja senki mindegy melyik cikket olvasod.
    két terméket várunk:
    D32310
    D32201
    Ha ezt a kettőt kidobja reggel a google új találatba jó vagy :)
    A Furcsa az hogy a modellszáma mind a kettőnek kisebb mint az 56000XT-nek.
    Ha tippelni kellene akkor most Arctrus jön mert NV-nél is a PRO kártyák jönnek először.
    Mindenképpen érdekes mert eddig AMD nem csinált monitikus GPUkat 8e shader az sok, de ha chiplet üt be akkor meg leszállt közénk az EPYC Lite GPU megvalósítása.

    Yutani nagyúr : Tudom nem vigasztal de ez IGP-n is pont így van, TV bont videókártya meg csak pislog hogy hol a jel.
    Mostanában a Windows 10 DWM (Desktop Window Manager) dadogásokat és képkimaradásokat okozott, ha több monitort futtattál, eltérő refresh ráta esetén.
    Errőr volt egy CIKK
    "At the moment, using WDDM 2.7 in Windows 10 2004 requires NVIDIA drivers 450.12 and above and Intel driver 27.20.100.7859 and above. AMD is yet to make WDDM 2.7-compatible drivers available. "

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Senki9876 #46031 üzenetére

    Én tűkön ülve várom. Vega is 350W-ot eszik, ha nem többet szájkosár nélkül.

    Épített víz van kb az egész gépen. Nem érdekel a fogyasztás.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • #82819712

    törölt tag

    válasz Senki9876 #46291 üzenetére

    No Pepe én ezt elolvastam, jó nagy cikk. Jó kis hírbringer vagy Te ;)
    Hozzávetőlegesen 80%-ával egyet is értek.
    A Radeon 7 5700 összehasonlítás az jó út! és ha arra rátesszük az ismert +50% energiahatékonyság mérőszámot jó úton haladunk a megfejtéshez. Azért megjegyezném a pontos idézet :
    "RDNA 2 is supposed to bring a 50% improvement in performance per Watt compared to RDNA 1" az nem teljesen azt jelenti hogy akkor nekem az eddigi 200 wattos teljesítmény 150 %a lesz 200 watton, ez ettől egy picit komplexebb.
    Előszöris azon kell elgondolkozni hogy az Arcturus sebzett szárnyú változatát lehozzák e közénk és ha igen akkor a MAC kapja e meg vagy mi mondjuk egy founder formájában.
    Az 5120 magot feltételezve de nem megengedve az ára igen kb 1000 dollár körül lesz és igen 2080TI fölötti teljesítménnyel a maga RT világában, mondom nem az NV által "itt az út ezen mennyél" mert különben csak 3 RT játékunk lesz idén módszerrel.
    A szeptember -November indulás is oké, AMD semmiféle ingerületet nem mutat a karácsony felé ez urban legends.
    Inkább január február a Navi 23, amennyiben Covid úr (mert egyesek szerint a vírus az egy élőlény :DDD ) máshogy nem akarja.
    Én már azt is hallottam hogy az egyik Konzol már idén nem indul.
    Tehát 5120 mag esetén a blokkolt GPU 640-et fognak blokkolni azaz 4480-al indul ennek megfelelően az ára 840-900 dollár körül lesz. és nem 4096-al, az inkább a Navi 23 és akkor 3500-as a kicsi.
    Azért azt tegyük hozzá még akár külön chippben is helyet kaphatnak a dedkált /tensor magok. a 16 Tflop teljesítméyt én 16-18 közé tenném.
    Névben a 6800 RT-t tartom a leglogikusabbnak. ha lenne Ray tracing nélküli változat is akkor az maradna XT, bár miért is lenne...
    RDNA 4 meg hogy mikor érkezik ? haggyad már :D
    Ez kb olyan mintha Abu azt írná cikk névnek hogy
    Az RDNA4 2024-ben érkezik, de előtte lesz még kettő :))

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    válasz Senki9876 #46299 üzenetére

    Ezt a Steam adatbázis is alátámasztja, a Vega kb 1-másfél évvel a megjelenés után bukkant fel, a Navi sokkal előbb.

    [ Szerkesztve ]

  • #82819712

    törölt tag

    válasz Senki9876 #46299 üzenetére

    Nem az hogy "ráharapsz" a szobának ilyenekről kellene szólnia.
    Kielemezni cikkeket és az igazságtartalmukat leszűrni.
    Én valóban szeretem a monolit hozzászólásokat ami inkább logout cikkbe való ez is olyan lesz :) aki nem szereti kikerüli és kész.

    A Steam-re nem lehet adni, az csak azt mondja meg hogy aki 300 450 ezer ft-ért vesz videókártyát az gazdagabb és jobban telik neki AAA játékra mint aki 60 ezerért veszi .
    Az új kártya eladásokat jól mutatják a felbukkanó céges adatok amiket ide is be szoktam vágni, és ebben AMD kifejezetten jól áll.
    De ez meg nem mutatja régóta meglévő kártyákat.

    "Ha csak annyit tudna hogy szorosan az új nv kártya mögé felzárkózna, én már elégedett lennék."
    Ipon fórumon is azt írtam (na az aztán toxikus ottókával :D )
    hogy amin változtatni fog az RDNA2 az az hogy régen volt az egy GPU tervezés és annyiért kaptam amennyiért az NV gamer skálán teljesítményben nyomott ! Ennek a jellemzője hogy nincs kereskedelmi harc, tudható hogy NV erre memória cserével erősít, amd meg pici árat enged...Mi meg jól meglepődünk hogy naháát...
    Most meg tud egy bizonyos előre eldöntött teljesítményre tervezni.
    A PC piac toxikus ellentétes tervezések.
    hajmunka :DDD -> amd driverbe default kapcsoló amd optimized tesszláció
    RT-> majd lesz nekünk is de nem olyan, puff az RT elterjedésének és amúgyis csak a két csúcskártyán volt értelme.
    Shadow cache-t előre be lehet tölteni horror játékba? Nv support youtubber: Kikapcsoljuk a sadókesst és majd úgy mérünk :D
    A Vega legyőzi az 1080-at a Far Cryba ahol minden technológiája támogatott...ahogy Te mondtad megeszi reggelire :D
    hát majd az nV supportedek nem támogatják a rapid packed math-t és meg van oldva :D
    DLSS 1.0 : (fejvakarás :D) az élsimítás egy olyan effekt ami kiveszi azokat a grafikai anomáliákat amit a dlss1.0 visszahoz :))
    és még a GCN-ből kivett 3D hanghatást is ide lehetne venni amit mindenki elfelejtett és kikerült a GCN-ből hogy ne foglalja a helyet.
    Ebből azért látható hogy hogy is megy ez.
    NV a csúcskártyáin hoz valami új technológiát és eladják a "nyertünk életérzést", AMD pedig forintért eladja a konzolt ami töri neki az utat a technológiák elterjesztésében.
    Míg a konzolokon kitapossák az APU lelkét hogy maxra optimalizálhassanak és God of war-ok , Horizon Zero Dawn-ok pattogjanak ki mi neg nyálcsorgatva várjuk hogy egyszer esetleg leessenek.
    Mi lenne erre a megoldás ? Hát valószínű az ami nincs egy egységesen lefektetett irányelv.
    A biodiverzitás jó és előnyös dolog, a hőskorban mindig valami szignifikáns történt egy új kártya megvásárlásával, amikor megjött a 4850-ben a víz effekt szájtátva jártam a elder scroll tájait, én el nem megyek a sivatagba kalandozni mikor a víz mellett is lehetek fíling :D
    A megoldás az lenne Bill Gates bácsi leül és azt mondja:
    Na ide figyeljetek bőrkabátos, meg bőrblézeres suhancok itt a DX13 támogatni fogja a chipletes GPUkat, minden chip kap saját puffert a kész képnek maximálisan memória koherens eléréssel ,jövőre jön tessék maximálisan ráfeküdni és ilyen GPU-kat kihozni. Na ehelyett van most a DX12 ujratöltve helyet adva új függvényeknek.
    és mindenki járja tovább a saját útját...

    [ Szerkesztve ]

  • Petykemano

    veterán

    válasz Senki9876 #56330 üzenetére

    Azt értem, hogy miért nem alacsonyabb az msrp ár.

    Csak hogy érthető legyen, hogy miért firtatom a "miért nem gyártanak többet kérdést"

    Ugye az abuétől eltérő magyarázatok a gyártási költségek és anyagárak elszállásával magyarázzák a magas árakat - ide értve a magas MSRP-t, de azt is, ami miatt a raktáron levő kártyák ára is bőven msrp felett van.
    Ahogy mondtam, egyes megszólalok (bármilyen szinten) arra hivatkoznak, hogy az ő beszállítója is mocskos drágán kínálja a portékát. És ha végigmegyünk ezen a láncon, akkor jutunk el az alumínium és réz áráig, meg a chiphiányig.

    Ha ebben a logikában gondolkodunk, hogy minden viszonteladó kifordított zsebbel (=vékony profit) tehetetlenül széttárja a kezét a számára is magas beszerzési árak felett, akkor annak ugye azt kéne jelentenie, hogy a nagy zsetonnak a réz és alumínium értékesítéssel, valamint a chipgyártással foglalkozó cégeknél kéne, hogy landoljon. Mondom, ebben a logikában.

    Viszont abu azt mondja, hogy nem erről van szó, hanem a kártya előállítása ára ha nőtt is, azért nem százdollárokkal. És - most emlékből - $179-199 lenne az a minimum ár, ahol azért még mindig csurran-cseppen - gondolom a jelenlegi nyersanyagárak mellett is - némi nyereség az ellátási lánc szereplőinek.
    Mégegyszer: nem az a kérdés, hogy miért nem adják ennyiért.

    Hanem az a kérdés, hogy ha valójában mindenki vastag árréssel tud dolgozni, akkor azért ott lenne némi mozgástér. Licitálni. Most azt a lehetőséget hagyjuk, hogy a disztribútorok és/vagy az AIB-ek egymásra licitálnak, mert attól több kártya nyilván nem lesz.
    A kérdésem arra vonatkozik, hogy az AMD ilyen - tartósnak mutatkozó - kereslet mellett miért nem licitál magasabbra a 7nm-es gyártósorokért.
    Persze világos, hogy ezt nem lehet egyik hónapról a másikra megtenni.

    Mondom, mi a különbség a két scenárió között.
    Ha az ellátási láncban mindenkinek vékony a marzsa és a többletköltségek a nyersanyag- és chipgyártónál landolnak, akkor ha az AMD licitál és emiatt drágább lesz pár dollárral a lapka, akkor az az ellátási lánc összes résztvevőjénél elkerülhetetlenül áremelkedést fog indukálni teljesen függetlenül attól, hogy esetleg a rendelkezésre álló kínálat 2x akkora lesz.

    Viszont Abu állítása szerint nem ez a helyzet, hanem a marzsok - valahol - vastagok, nem feszes az árképzés költségoldalról, van mozgástér. (Épp ezért nagyon érdekes, amit Abu mondott!) Tehát ha az AMD licitál és amiatt drágább lesz pár dollárral a lapka, akkor ez a többletköltség levonható a vastag marzsokból - cserébe azért, hogy mondjuk esetleg 2x akkora készlettel lehet kiszolgálni a keresletet.

    Nem kívánnék értetlennek tűnni, elfogadható válasz lehet az is, hogy az AMD nem tudna már másokat túllicitálni a 7nm-es gyártósorokon. Vagy az is, hogy épp ezt teszi, de ennek átfutási ideje 3-4 negyedév. stb

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Z10N

    veterán

    válasz Senki9876 #56389 üzenetére

    "Remélem azért ezt te sem gondolod komolyan."
    Detto.

    "Drágábban veszel NV 1050ti 4gb grafot jelenleg."
    Ez nem magyaraz semmit. Vagy mostmar az kapzsisag lesz a fejlodes merceje?

    "Miért lenne köteles aprópénzért árulni a grafikus kártyát az AMD?"
    Fejlodes?! Csak par hypeolt buzzword az utobbi par evbol: VR, RT, 1440p, 4K, 5K, 8K, FreeSync, 120Hz, 144Hz, 200Hz, stb. Forradalmi termekek nelkul (elrheto aron), ezek semmit sem ernek.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • paprobert

    senior tag

    válasz Senki9876 #56389 üzenetére

    Egyetlen olyan tulajdonsága sincs ennek a kártyának amelyre rá lehetne mondani, hogy bármennyire is időtálló. Egyedül a PS4-re is elkészült játékokban mutat jól a kártya.
    Az a helyzet viszont, hogy 2021 van, nem pedig 2014, azaz nem hasonlíthatunk a PS4-hez, ez már a PS5 időszaka.

    Azért a 380 dollárért felső-középkategóriás teljesítményt, vagy a csúcs kártyákra itt-ott ráijesztő teljesítményt várna az ember. Vizsgáljuk meg részleteiben, hogy mit visz haza a 6600XT-vel a vásárló?

    -8GB VRAM? Kevés lesz a konzol 16GB-jával szemben.
    -128bit? Csak ez alapján grafikus adapterként kellene kategorizálni, de szerencse hogy itt az Infinity Cache, így legalább ideig-óráig működik a kártya.
    -1440p? Felejtsd el.
    -Régi gépet felfrissíteni? Csak x8 PCIe sáv van, felejtsd el 3.0-s platformon.
    -DirectStorage? Sok sikert hozzá a x8-as csatlakozón keresztül.
    -Raszter teljesítmény? Huszon-néhány képkocka/másodperc-re számíthatsz akkor, amikor a PS5 a 30-at célozza.
    -RT teljesítmény? Említésre sem érdemes.

    Szóval itt van ez a nagy "befektetési" lehetőség $380-ért. Kérdezem még egyszer, mit kapsz cserébe? Teljesítmény nincs, magasabb felbontás nincs, RT nincs, konzollal lépést tartás nincs. Legalább a nagyobb költéssel arányos hosszabb élettartam várható?

    Nem, az sem. Ez gyakorlatilag a nagy büdös semmi, AMD dobozban.
    Talán soha nem volt még ennyire rossz ajánlat a VGA-k történetében, mint a 6600XT.

    [ Szerkesztve ]

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • Yutani

    nagyúr

    válasz Senki9876 #57594 üzenetére

    Kétlem, hogy az AMD olyan mennyiségi vagy árukapcsolási kedvezményt tudjon adni, ami jobb tudna lenni az Intel kínálatánál. Ismerjük az Intelt, nem? :DDD

    #tarcsad

  • Yany

    addikt

    válasz Senki9876 #57594 üzenetére

    Csakhogy a video encode rész már a 6500-ból is hiányzik, miközben évek óta van egy egészen használható QuickSync az Intel IGP-iben. Valamit nagyon nem akar eltalálni az AMD ezen a Low-end/IGP szinten.

    Mondom ezt úgy, hogy két darab kocka gép is üzemel idehaza 5600G és 5700G APU-kkal a szívük helyén. Ez itt pl. a NAS:

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Yany

    addikt

    válasz Senki9876 #57597 üzenetére

    Sokat (hónapokat(!)) filóztam, hogy a régi (szintén saját config) NAS-omat Synology-ra, vagy ismét sajátra cseréljem és egy szoftver véglegesen eldöntötte a kérdést: StableBit. Iszonyat sokat sórolok vele tárhely-árban, mert ebbe már nem voltam hajlandó vinyót rakni, az SSD-k kiosztását meg eszméletlen jól lehet vele konfigurálni.

    Amúgy a vas:
    Alaplap: Gigabyte B550I Aorus Pro
    CPU: Amd Ryzen 5 5600G
    Hűtés: Noctua NH-C14S
    RAM: 2x8GB DDR4-3600
    Ház: Thermaltake Core V1
    Táp: Corsair RM650x (2021)
    SSD: 1db Samsung 980 Pro 1TB + 2x2TB Samsung 870 Evo
    SW: Win 10 Pro + StableBit

    A legjobb ház a világon arrra, amire nekem kellett, mert egy 33x33-as polcrendszerbe kellett betegyem és nem csak hogy befér, de tök faszán ki is aknázza a helyet, így fér bele még egy relatív komolyabb VGA is miniITX létére, ráadásul az oldallapjai átrendezhetők.

    Párom grafikai "munkaállomása" is hasonló, csak abban 2TB-os az egyetlen Samsung 980 Pro SSD, 32GB RAM-mal fut és 5700G lapul benne. Minden más ugyanaz és hasonlóan egy kocka alakú polcon csücsül. :DDD Ja és 750W-os a tápja ha kell majd bővíteni VGA-val pl.

    ps.: már kaptam érte, hogy minek ilyen erős vas NAS-ba, de a fő feladata mellett van egyéb dolga is és hamarosan kvázi házi szerverként fogom használni fejlesztéshez is. Amúgy köszi a méltatást. :R

    fun fact: idle-ben (az idő nagy részében) 18~22W-ot húz ki a konnektorból.

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Petykemano

    veterán

    válasz Senki9876 #58711 üzenetére

    Akkor lényegében visszaállt [link]

    Egyébként igen, én a fenti ábráról tudtam, ami még ezt a 6-8e eurót mutatta szeptemberben.
    De attól még hivatkozni lehet rá!

    Már nem tudom kitől hallottam, hogy az ember azt gondolná, hogy amikor infláció van, akkor a cégek nehéz helyzetbe kerülnek, merthát a kereslet csökkenhet, recesszió stb. De valami cégvezető azt nyilatkozta, hogy dehogy, inflációs időszakban a legkönnyebb árat emelni, mert az emberek benyelik.

    Ebben az országban, ahol a lakosság fele-harmada úgy tudja, hogy a miniszterelnök nem támogatta az általa megszavazott szankciókat. (Vétózás helyett győzedelmes belföldi médiacsatákkal védi meg az országot a fenyegető szankciós bombáktól. Elnézést.) Szóval ez működik. Persze nem csak nálunk. Szerintem simán beveszi a közönség a költségek emelkedését és lehet, hogy te ábrákkal tudod bizonyítani, hogy dehát a szállítási költség az már nem. És? Megvonják a vállukat és azt mondják, hogy jó, akkor a szállítási költség nem. És akkor százmillióból néhány már esetleg tényleg értesül arról, hogy a szállítási költségekre hivatkozni már csak üres duma.

    Mindazonáltal én köszönöm az infót.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • pRoject22

    őstag

    válasz Senki9876 #58839 üzenetére

    Teljesen pártatlan technológia high lvl diskurzus :))

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯

Új hozzászólás Aktív témák