Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Ren Hoek #21206 üzenetére

    Az a gond, hogy nem mindenki gondolkodik úgy.
    Pl. szerintem 120W-ig "kényelmes" a hűtés. (Értsd: nem féltégla méret és hangtalan terhelésen is.)
    Szóval én pont ide keresnék majd új vga-t. Persze +10-20W-on már nem múlik semmi, amúgy is lehet finomhangolni tuninggal, undervolttal, 100-140W range kb. hasonló még, de 180-200W már elég sok.

    Az én egyéni preferenciáimat elhagyva, általánosságban meg kb. úgy néz ki, hogy mindkettő számít ami a vitában elhangzott: ha vmi jól fogyaszt, de lassú vagy drága (perf/price) akkor a userek lesz*rják. És fordítva is van egy réteg akit érdekel a fogyasztás. tehát ha azonos a perf és perf/price akkor nyilván a kevesebbet fogyasztót veszi. Persze itt is vannak még ezen kívül is más tényezők. Aki nem elvakult az nyilván +20-30W-ért nem fogja elsírni magát és azt veszi amelyik más szempontból többet ad neki. A "szemüvegesek" pedig +10W-ra is habzó szájjal veszik majd a másik márkát ahogy írták már előttem.
    Szóval árnyaltabb a kép, nem csak egy tényező játszik. De szvsz sokkal inkább eltolódott a fogyasztás felé a nézőpont az utóbbi években, az AMD is Efficient Gaming jelszóval jön, ha jól tudom.
    Szóval nem rossz az ha erre gyúrnak. Vérpisti úgyis rátolja majd +15% tuninggal a +50% fogyasztást ha úgy látja jónak (és elég tápcsati lesz rajta).

    HSM írta milyen gép jön ki 300W-ból. Emellé nekem eszembe jut a Phenom II X4 @3.6 + húzott GTX 460 konfigom. Alig volt 5-6 éve és efölött evett. 320-350W. Erőben meg hol volt... A tuningmentes i5-2500+7850 megette reggelire 160W-ból. Amit ma megesz egy 65W Skylake i5. Sőt, mobil 4c4t Skylake nem throttlingol le 3.1GHz-ről 30W TDP-ről. És valahol az is a húzott i5-2500 körül van pontszám alapján. Vga-ban pedig eljutottunk a 60-70W 270X szintre ami kompromisszumos vagy FHD alatt bármire elég. 100-120W körül meg FHD-n "bármire". Ez elég a legtöbb embernek aki nem 4k-t és/vagy 100fps-t akar.

Új hozzászólás Aktív témák