Új hozzászólás Aktív témák

  • Callisto

    őstag

    I7-6700K után eljött az idő feljebb lépni, mert most teljes platformot lehetett váltani (PCIe, RAM, foglalat stb.) még az életciklusa elején. Így lett egy 7600X Asus X670E Hero lappal.
    Azért 7600X, mert ez is már bőséges előrelépés és a pletykák szerint jövő év végén megjelenő Zen 5-re tervezem cserélni, ami új architektúra és túl nagyon jónak ígérkezik, hogy igaz legyen. :D
    Tudom, hogy lehetett volna kevesebből előre lépni, de számomra alapos indok van, hogy ezt választottam: lásd előbb.
    Nos a BIOS finomhangolást követően DH-15 chorma.black hűtővel a CPU max. hőmérséklete alapállapotban, terhelve 85 fok. A fogyasztása kb. 40 watt ha nincs terhelve, míg terhelve 85 watt, míg a teljesítménye nem csökkent semmit se single, se mutli thread-ben.
    (Nem ECO mód, hanem egyéni hangolás. Durván 60 wattot esett a fogyasztása.)
    Nekem elég nagy javulást hozott a 6700K után nyilvánvalóan és a ventik hangolása után iszonyat csendes a gép még terhelésen is. Halkabb, mint a 6700K volt.

    [ Szerkesztve ]

    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

Új hozzászólás Aktív témák