Új hozzászólás Aktív témák

  • _Horka_

    aktív tag

    válasz Raggie #11239 üzenetére

    Oké. Az mennyire mérvadó, hogy (a fórumtárs hivatkozott tesztjéből):
    1. Saját bevallása szerint, nem sikerült neki az AF-II-t normálisan felfogatni;
    2. Nem ugyanazt a hőátadó pasztát használta;
    3. Nem ugyanazzal a módszerrel aplikálta a pasztát;

    Mellesleg, a fix allcore freki és a fixált Vcore mellett nincs szilícium lottó (a szilikon kicsit más... :) ).
    Nem, nem szedem szét a rig-et és rakom össze a D15-el és szedem szét megint és rakom újra össze az AF-II-vel.
    Megpróbáltam a körülményeket minél jobban szimulálni (nem volt nagyon nehéz, mert még megy a fűtés, és van hőmérő a szobában, ugyanaz a gépházam, ugyanannyi és ugyanolyan ventik vannak a gépemben (ha jól láttam 140-es Arctic-ok, fix allcore OC 4500Mhz, fix Vcore). Sőt, még rontottam is a "helyzetemen" a 100% helyett 60%-os CPU cooler és házventikkel, illetve a le nem vett oldallappal, de még azzal is, hogy nálam az 5800x picivel magasabb Vcore-on ment (meg valószínűleg magasabb iod feszültséggel az 1900-es IF és 3800-as ram frekik miatt).
    Mindezek ellenére, 6 fokkal alacsonyabb hőmérsékletet mértem.
    Igen, nem ugyanaz az alaplap, de nálam rendesen fel van rakva a hűtő a lapra és a pocira.

    Neked is csak azt tudom mondani, hogy részemről befejeztem. Senkit nem akarok kiállítani a hitéből, de a véleményemet tartom... :)

    [ Szerkesztve ]

    STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

Új hozzászólás Aktív témák