Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GIORGIONE76

    őstag

    válasz _Horka_ #11245 üzenetére

    Bots hogy belevakkantok, de nekem a fenti hűtők csatározásában egy gyanús mindenképpen van, tudom, hogy az arctic hűtők nagyon jók, de valahogy nem jött ki a matek a teszteknél feltüntetett dB értékeknél, a P12 megadott értéke 0.3 sone ami 35.8 dB, ezt 1 ventire írja, 3 db van, az NF A15 19.2 dB, amiből kettő van, mondjuk érthető is hogy arctic több mert magasabb max fordulat, de akkor sem lehetne összevetni ha leszabályoznánk 1200 rpm-re,
    szóval szvsz a két hűtést semmilyen tekintetben nem lehet összemérni hiába ugyanaz a tesztkörnyezet, mert az egyik vagy hangosabb lesz és jobban hűt vagy fordítva, kb két hasonló hűtőteljesítmény esetén lenne érdemes mondjuk a zajt venni górcső alá, de ha az egyik eleve nem is képes a másik jó tulajdonságát hozni akkor meg minek, és jelen esetben ilyen mindkét oldalon van... Uff :DDD

    [ Szerkesztve ]

    https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

  • Raggie

    őstag

    válasz _Horka_ #11245 üzenetére

    A chip lottó a te alaplapod és az ő alaplapja valamint a te procid és az ő procija közötti különbség. Ez ha fix feszt adsz ha nem ugyan úgy jelen van. Teljesen azonos beállításokkal nem ugyan úgy megy két különböző 5800X.
    A linkelt teszt azért mérvadó mert ugyanott és ugyanazokkal a hardverekkel lett csinálva a teszt. A más paszta nem szerencsés, de kb azons minőség úgyhogy nagy különbség nem adódhat belőle. Ezt figyelembe kell venni amikor valaki olvassa és kiértékeli a tesztet.

    Ettől függetlenül mérvadó lehet neked a saját tapasztalatod is csak azt nem összevethető és nem igazán teszt. A teszt-hez azonos feltételek kellenek.
    Egyébként pontosan emiatt fudi2002 által belinkelt saját tesztelésük Devid kollégával sem mérvadó, mert ott is benne van a szilícium lottó a képben.

    Persze ezt döntse el mindenki maga, hogy mennyire pontos precíz összehasonlítást tekint már megfelelőnek. Ha eléggé ismeri valaki a saját házát/alkatrészeit akkor kevésbé precíz összehasonlítások alapján is meg tudja becsülni, hogy számára melyik hűtés volna megfelelő szerintem.

    És még egyszer sehol sem ellened próbáltam érvelni csak az összehasonlítások precizitására hívtam fel a figyelmet.

    Clint Eastwood FTW

Új hozzászólás Aktív témák