Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Pro!Petya #27270 üzenetére

    Akkor ok (SOC)
    Elvileg a RAM esetén elértem a jó értéket (2933MHz CL14 ami megegyezik a 3200MHz CL16-al) így attól többet nem várok már, mert jó érték. (3400MHZ CL16 KIT esetén)
    A proci is 3825MHz 1.375v (ha jól emlékszem) és OFFSet mínusz 2-3.-ik érték van beállítva (ez ki lett tesztelve és lejjebb már nem vihető a fesz, mert tesztek alatt nem stabil) olyan 1.35-nél áll meg így. Fix feszt és abból +- nem állítható. A rendszer az alap CPU vCore-t magának állítja be, én csak +- olni tudom. (tesztelve és a frequencyhez a legjobb/stabilitás szempontjából az van állítva amit kér)

    A cserés dolog alatt azt értem, hogy ha nekem a 4GHz kellene (RAM értékek ügye tökéletesek) akkor mit lenne érdemes cserélni? Alaplap? CPU? Mind2? (proci az korábbi BIOS-al ment 4/4.1GHz-t, bár a fesz és temp érték miatt lelőtte magát tesztek alatt (ez miatt is mit lenne érdemes cserélni?) és RAM KIT is ment 3200MHz CL16-on (bár most a jelenlegi RAM beállításával ugyanazt tudja)

    Cserés dologra, vennék egy Crosshair VI Extreme lapot, mi lenne jobb? CPU maradna.
    Vagy vennék a jelenlegi lapomba egy 1700X vagy 1800X procit? (mi változna fesz, freki, temp szempontból?) vagy a Brocken 3 (2 ventis) a gyenge láncszem? (220W TDP-s hűtő...)

    Ha cserélném, költenék rá százezreket, azt szeretném elérni, hogy csúcs gépem legyen, amibe évekig nem kell vennem semmit (se MB, se CPU, RAM az jó) vagy a jelenlegi konfig / beáll.-al is megfelelő az elvárás?

    Mikor a gépet össze válogattam, raktam, sajnos nem akartam többet rá szánni, így a CPU és alaplapon spóroltam. (X370 lett volna a lap Crosshair Hero VI és a proci egy 1700X legalább, de jobb esetben 1800X) és jelenlegi konfig így is 600+ amibe volt...

    MD
    L

    [ Szerkesztve ]

    ◄►"Desktop Killer" Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop With Prema® Team BIOS►*i9-10900KF @ 5GHz (AIO Water System)*4x32GB=128GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 GDDR6 16GB vRAM MXM*4x2TB=8TB M2 SSD►-_-◄LG V30+ ThinQ Blue►SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Új hozzászólás Aktív témák