Új hozzászólás Aktív témák

  • colossal89

    tag

    válasz Ghoula #36421 üzenetére

    Kipróbáltam AB-vel, itt már 500mhz-ig le lehetett venni gpu órajelet és a memókat is 630ra, viszont terhelve figyelmen kívül hagyta a gpu 500 at és felvette 1000-re teszt alatt. A gyári feszeket még nem tudtam kiolvastatni egy programmal sem (másik OS-t még nem próbáltam), sebaj azt találtam ki, hogy a state órajelekre beállítom GPU tweak ben (azért ebben mert ahogy írtam AB vel hiába állítom be a gpu órajelet figyelmen kívül hagyja) a gpu-t, és Gpu-z ben mutatott AVG adatot beírom a Reader-be. Ez életképes ötlet e? Esetleg adjak e hozzá +20mV-ot minden egyes mért state V adathoz, mert nem minden esetben a valós, ezért gondolom. A memóriám az effektív 600 és 5040 en is 1V al megy VDDCI.

    Kezd körvonalazódni bennem hogyan állítsam be a Reader ben az adatokat, csak még több adat tisztázatlan bennem, hogy úgy jó lesz e ahogy én gondolom. Leírom az elképzelésem és pár kérdést aztán majd a helyesbítesz. :)

    Powerplay fül:
    Felűről lefelé haladva GPU1-2-3 itt 300-662-1000 van ebből az 1000 átírnám 1050 re mert itt minden körülmények között stabil volt alap feszen.

    A MEM clock 1-2-3 nál 150-1250-1260 at átírnám mindet 1625 re (ne ugráljon az órajel le fel volt már belőle bajom tapasztalatból black screen) 1670 en kőstabil mindenben de inkább 1625 re állítanám be 1V gyári feszel.

    TDP max 208W ill Power limit 216W ezeket 1.5X beszorzom TDP 312W ill PLim 324W (persze utána szoftveresen már nem adnék többet).

    TDC limit 200 ezt 250 re átírnám ezt az adatot láttam több helyen.

    Aux voltage ezt nem bántanám 1V van beállítva rajta. Mihez tartozik ez az érték azon kívül, hogy Aux voltage mi ez? VDDCI 1V gpu-z ben ez az AUX lenne vagy a mem voltage? Ezek az értékek nem tiszták melyik melyik.

    Az alatt lévő nagy táblázatot nem részletezem nagyon, az elején említett módszerrel beírnám a state voltage-et a 65xxx számok helyére minden egyes lépcsőhöz, ez így releváns?

    Az alatt lévő memória táblázatban pedig szintén beírnám mind a 7 lépcsőhöz az 1V -ot és a 1625mhz-t
    ergo minden state sorban ugyan az az adat lenne voltage és mhz szinten, így értem.

    A következő fülnél Limit tables ez nem tiszta még utána olvasást követően sem.
    #Start VCE Limit table# Start ACP Limit Table # Start SAMU Limit Table # Start UVD Limit Table #
    Itt az összes a GPU ra vonatkozik vagy van amelyik memóriára is? Ha csak a gpu ra vonatkozik mind a négy táblázat, akkor be írhatom azokat a state lépcső feszeket mint amiket kitesztelek 300mhz 484 699....1000 -en?

    A fan controlt értem, a memory timingot fület, még nem akarom bolygatni, először a leírtakat szeretném hogy tisztán lássam. Az eddigieket is köszönöm :R

    (Adatlapomon van a gépem)

Új hozzászólás Aktív témák