Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Tyrel #4309 üzenetére

    Nem 56-os vagyok, ezert bocsanat hogy beleugatok.
    Nem tudom mennyire vagy erzekeny a zajra, de nekem a 64 ref hutoje pl elviselhetobb volt mint a windforce3 290-esem customja. En csak azert vettem refet mert tudtam, hogy vizes lesz, mindegy milyen a hutoje, de kellemes meglepetes ert. Hangosnak hangos, de nem annyira mint amennyire sokan leirjak. Szerintem.
    En a 64-en 100-150 mV-ot a statekrol szo nelkul le tudtam venni (kiveve a mar vizes 1752-esrol, az mar nagyon a vege volt, oda kellett, ezert inkabb az orajelet vettem vissza).
    Viszont TDP limitre es homersekletre relative* erzekeny chip, hamar elkezd visszavenni a tempobol, nalam mar kb 45 fok felett nem hozza azt mint alatta. Mas kerdes, hogy mi er tobbet, nehany fps, vagy csendesebb mukodes.
    HBM-et meg inkabb huzd, amig engedi, mert alig fogyaszt, szoval a homersekletbe es a TDP-be annyira nem fog beleugatni. Ambator a stack alsobb retegei jobban melegszenek mint a felsok, szoval thermal throttling ott is bejohet a kepbe azert.

    *levegos BIOS-szal nem volt +25% TDP es +50% TDP kozott nalam semmilyen kulonbseg, de vizes BIOS-szal mar nem mindegy neki.

    [ Szerkesztve ]

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • beef

    őstag

    válasz Tyrel #4309 üzenetére

    Először is van egy táblázatunk ami kiindulási alapnak jó, hogy milyen értékekkel érdemes próbálkoznod.

    Ha van freesync monitorod, akkor Chill bekapcs. és játékonként beállítod a min/max fps-t (tényleg, miért nincs global chill min/max, miért kell egyesével állítgatni?). Értelem szerűen a freesync minimum alá nem érdemes venni. Ezzel lehet a legnagyobbat nyerni hőtermelésben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák