Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz #65675776 #28937 üzenetére

    Én ezt nem gondolom. :N
    Ami a nagy szórást okozza szvsz, egyfelől, hogy a gyári OC állásban 1,2V-on, atom túlfeszelve fut a GPU, ami mellett tényleg van némi hangja, plusz semennyire sem szellőző házban sok lehet az ilyenkor 200W körüli hőtermelés, és ha nem szellőzik megfelelően a ház, akkor lehet a VGA-n akármilyen jó a hűtés. Ezért szoktam első körben a sima, nem OC-s 1340MHz BIOS-t javasolni azoknak, akik nem akarnak vele görcsölni, az gyárilag jó ahogy van, nem fogyaszt feleslegesen sokat és halk is, és így a ház szellőzésből is kevesebbel is beéri.

    (#28938) diegho: 2003-ban teljesen helytálló, amit írsz, sok VGA-juk hullott el bőven idő előtt. Ugyanakkor az utóbbi 7-8 évben már átmentek az olcsóból inkább prémium gyártóba, főleg 2012-től a GCN szériától. 280X, 290X Vapor-X-ek, Toxic, Rx560 Pulse, Rx460/480 Nitro, Rx580 Nitro mind igencsak minőségi, jó alkatrészekből összerakott, gondosan megtervezett holmi szvsz. :K

    (#28939) Televan: Szvsz kicsit túl van gondolva ez a pasztázás dolog... Nekem volt vagy 10db 280X Vapor-X-em, mind új, nem egyszerre véve, egyik pasztázásával sem volt az égvilágon semmi gond. :N
    Persze, lehet, 3-4 éves korára már ráfér majd egy újrapasztázás, de amúgy nem sok értelmét látom.

    (#28940) athomi: Ja, látom, hogy nem az igazi. Ugyanakkor azt is látom, hogy valamiért 1,12V-on megy, ami nekem feleslegesen soknak tűnik 1286Mhz-hez (nekem az 580-on 1255Mhz szűk 1V-on megy).

    Én a helyedben először megpróbálnám levenni az OC-t róla (OC-val az 580-asom is csúnyán túlfeszeli magát), és megnézném, mit csinál automata módban, de 1240Mhz-re beállított órajelen. Ehhez csak annyit kell beállítani WattMan-ban, hogy egy reset után automata feszültség, és az órajelnél manuálisan amelyik órajel nagyobb 1240Mhz-nél, azt átírod 1240MHz-re. [link] Persze, ha előtte volt Trixx vagy más Offset-es OC tool használva, akkor azt előbb át kell írni 0mV offsetre, különben bezavar.

    (#28941) daa-raa: Látszik is a képeden, mi a baj.... Ugye, nálam 1,2V gyárilag 1411Mhz-hez, és már az is durván sok az alap 1340Mhz-es 1,125V gyári feszhez képest. :DDD Nálad pedig 1,27V?!?!? :Y
    Ez konkrétan annyira sok, hogy nálam pl. a WattMan nem is enged 1,2V-nál nagyobb feszültséget beállítani....

    Nincs valami plusz OC tool, ami esetleg belekeverne a terhelt feszültségbe? Vagy BIOS mókolás a kártyán? Érdekes, hogy az üresjárati fesz rendben lévőnek tűnik, 0,75V-on.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák