Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz KAMELOT #33543 üzenetére

    Kiszámolgattam, mondjuk egy átlagos játék közben fogyaszt a gépem 220-300W között, ezért 300W-al számoltam, ugye akkor van a legnagyobb nyereség a hatékonyabb tápon, amúgy itt épp a leghatékonyabb mindegyik, erről vannak hivatalos adatok is. 300W-nál a 86%-os hatásfokkal számolva a gépem 258W-ot vesz fel a táptól. Ha Gold lenne a tápom, az mondjuk jó esetben 91% hasonló 258W-os terhelésnél, akkor az lenne 283,5W a konnektor felől. Ezért a maximum 16,5W-ért váltani szerintem tök felesleges, pláne, amilyen árban adják ezeket a gold csodákat. :) Mondjuk az enyém se volt olcsó, majdnem 40 000-et hagytam ott érte a boltban 3 éve.... :U
    Idleben se lenne meg a 10W, mivel hiába csak bronz a tápom, 20%-on magas a hatásfoka, 84,5% [link].

    (#33544) katt777: Túl régóta vagyok a szakmában ahhoz, hogy ilyeneknek bedőljek. Ha simán driveres optimalizálással el lehetne érni +50% sebességet, akkor hülye lenne a grafikus kártya gyártója ezt nem kihasználni. :) De a Virtu-sok ezt zseniálisan megoldották, aha. :U
    Bocs, nincs kedvem azért új windózt telepíteni, hogy egy már papíron is halott technológiát teszteljek, nem ér annyit. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák