Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz kvarc #628 üzenetére

    Nekem egyébként erről mindig a Noctua NH-D15S cpu-hűtőm jut eszembe, ami ugye a legjobb léghűtés a procikra.
    Azt viszont talán sehol sem mutogatja senki, hogy egyébként tartós 240W-on terhelve pontosan 40 vagy 45perc után 15 vagy 20 fokkal megugrik a cpu-hőmérséklet, mert a hőcsövekben a gázok gondolom túlmelegednek és megszakad a körforgás és így nem tudják ellátni a dolgukat. (4 éve teszteltem még ki ezt)

    Na ez kvázi ugyanaz a ref amd kártyáknál csak hát azonnal :D
    Ugye a videóban az jön ki, hogy ha vertikálban méricskélsz akkor oké a dolog, utána horizontálban elmelegszik és igen mivel elmelegedett lehet már esélytelen onnantól a vertikál eset mert életben nem tud újraindulni a körforgás a tartós terhelés mellett.

    Amit viszont nem tesztelt, az az lett volna, hogy oké úgy néz ki mindenkinek vertikálisan kéne szerelni ezeket a "bakis" referencia kártyákat, de vajon itt is van sokkal hosszabb ideig tartó játék-session végén olyan szitu, mint nálam anno a cpu-hűtővel?!

    Erre nem került sor, márpedig gondolom más is szokott tartós 3+ órán át kockulni, ott pedig lehet simán megfeküdne még vertikálban is :U

    Egyébként meg a referencia 6900 XT-k sem voltak jobbak, ott is rengeteg kártya 110fokos volt, igaz ott legtöbbször csak pwr-limit emelése után jött ki a dolog, gyári órajeleken tényleg ritkább volt, de sztem szánalmas volt h egyik ref kártyánál 300W-nál, másiknál pedig 325W-nál, de kb instant 110fokos hot spoton találtad magadat, persze gyári 275W körül meg elfityegett 90foknál...

Új hozzászólás Aktív témák