Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    válasz arn #79777 üzenetére

    Na igen, a KMS is egy olyan dolog, ami akkor megy jol, ha van jo opensource tamogatasa a hardveredhez. nVidiahoz nincs, ugyhogy ezen szerintem nem feltetlen kell meglepodni. Az a baj itt is, hogy ennek a featurenak a mukodese is ezer dologtol fugg, mert ugye reverse engineering alapjan keszult az nVidia driver, aztan ki tudja ki mit es hogyan implementalt.

    En ezt a KMS dolgot is felraktam abba a pakkba, ahol a tobbi (szerintem folosleges) kitalalt technologia van (pl. pulseaudio). En a KMS kitalalasa elott pl. tok jol elvoltam a mezei VESA framebufferrel, es az egyedileg metpatchelt kernelemmel (bootsplash) es a boot folyamat vegen, siman elindult az X11 a binaris nVidia driverrel (boot kozben pedig minden kimeneten ugyonaz a kep latszodott**). Sott, most a NAS-ban "agyfaszt" is kaptam tole, mert hasznalni akartam az ffmpeg Intel-es hw gyorsitasat (libmfx/Intel-Media-SDK), de ez csak akkor megy, ha a kms es a framebuffer aktiv. De a kms es a framebuffer nem lesz aktiv, ha nincs a gepre monitor dugva (miert lenne radugva barmi, ez egy NAS?!). Hovatovabb, ha boot utan tolok ra monitort, azon nem lesz kep egyaltalan, mig ha letultom a kms-t es a modesettinget, akkor a BIOS-os 80x25-os karakeres kep ofkorsz elerheto (pont erre van szuksegem, ha valamit SOS el kell haritani). Talaltam ugyan infot, hogy hogyan tudok "behazudni" kijelzot, de a Linux szerint csak DVI-D es HDMI dugo van az alaplapon (ez nem igaz, csak VGA es HDMI van), igy hiaba allitom be egyiket vagy masikat, azutan ugyonugy nem lesz kep, ha bedugom a VGA-s monitort. Tehat itt se ertem, hogy miert kell ennek a dolognak fuggenie attol, hogy van-e framebuffer/KMS vagy nincs. Emlekszem, 2009-ben az nVidia CUDA libekkel, siman ment headless a CUDA hasznalata enkodolasra. De gondolom, mivel nVidianal nincs KMS, ezert ez menne ma is.

    **) Ez azert fontos info, mert a KMS kotelezo kenyszerusege vetett veget annak, hogy a filmnezos gepen tovabbra is Linux legyen. Egyszeruen nem tudtam ertelmesen osszereszelni, hogy mindenfele aktualisan detektalhaot helyzettol fuggetlenul, az ATI kartya 3 kimeneten (1db Displayport, ambe egy DP to VGA adapterrel egy monitor volt neha beledugva es 2db HDMI, amelyiken 1-1, ugyonolyan tipusu projektor csucsult) ugyonaz a kep tudjon jonni. Mert a gep rajott, hogy hopp, most nem az a monitor van, hopp, most az egyik projektor a kettobol hianyzik nincs bekapcsolva, stb stb.

Új hozzászólás Aktív témák