Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #102784 üzenetére

    "a Zenen levő 98- ból kellett áthordanom pár rendszerfilet, hogy a finomra hangolt 98- at ne kelljen újból 1 hétig kalibrálni. Ezt is lépcsőkben, mert a javított file, újabb hibás filere hivatkozott, és így tovább pár szinten." - ahogy ez lenni szokott. Anno én is szívtam ezzel, eleinte én is áthordogattam fileokat, néha szomszéd/osztálytárs megoldással (képzeld milyen remek volt, amikor este bemásoltam a hiányzó filet és másikra hivatkozott, lehetett telefonálni az osztálytársnak h másnapra milyen file-t hozzon, hogy haladjunk).

    Aztán rájöttem, gyorsabb egy reinstall újrahangolás, ezért készítettem egy "pépör"t, ami egy A4-es oldal volt, igencsak apró betűkkel. A Win install után pontosan driver, majd program sorrend, mindegyikben felsorolva, hogy milyen beállítást mire kell állítsak, és ezt egyfajta listaként követve egyszerűen végigmentem a telepítésen, egy idő után persze egyre inkább ment fejből. Sokkal gyorsabb volt így (pláne miután volt D meghajtó, és akkoriban a játékok még regedit mentéssel újratelepítés után használhatóak voltak, a mentést a saját save könyvtárukba végezték) még játékokkal együtt is visszaállítani a rendszert, mint : Előszedni egy kis floppyt, másnap elvinni suliba, suli után elkocogni az osztálytárshoz, lemásolni amit kell és hazavinni, ha más is kell akkor utána telefonálni, hogy rákövetkező napra meg azt a file-t hozza.
    nem mellesleg a "pépör" addigra fejben tartott verziója remek volt arra is, hogy a driverek kivételével bárkinek telepítettem Windowst ott is a legcélszerűbb sorrendet és beállításokat tartsam.

    Aztán 2004 január 1-én lett egy WinME IMG készítve a Win ME driveomról, mellette volt XP is, egy másik HDDn bootmenüvel. (ha Biosba a kettes HDD-t kértem akkor egyből jött a Win ME, ha az egyest, akkor boot menü XP vagy ME választási lehetőséggel). Na erre az image-re volt szükségem kb egy vagy két alkalommal, míg végül 2006 végén kiszorította az XP teljesen a Win ME-t, ami aztán kikerült a gépből, de az image file 2014-ig megvolt, sőt, lehet hogy talán még most is megvan egy másik régi HDD-n, de a napi használatosról akkor töröltem le.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák