Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    válasz Fenyő #24704 üzenetére

    igaz, picit elcsúsztam - a sima K6 még csak MMX-et tudott, a 3DNow! a K6-2-vel jött be...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    bár munka hátán munka és nem nagyon van időm erőm vaterát / ebay-t bújni, de azért ma benéztem pár pösti bontóba és gazdagabb lettem pár érdekességgel:

    - IBM 6x86MX PR300 (233MHz) bár rondán össze voltak hajtogatva a lábai, de szerencsére sikerült megmentenem. Kellene mellé egy szintén 233-as K6-os meg egy iMMX és akkor egymásnak feszülhetnének

    - KA7 SlotA lap + 550-es procc - pár hete ugyanabból a boltból hoztam egy 600-as procit is, úgyhogy egyből helyet is cseréltek. A lap igazi nagyágyú, a SlotA csúcsa lehetett annó: SoftMenu III 1MHz-es FSB állítással és vcore piszkálási lehetőséggel, 4x AGP, UDMA/66 (a KA7-100-on lenne UDMA/100 egy HPT370 (?) csippel), 512MB-os modulokból akár 2GB is mehetne bele, stb...

    Még egy 600-as Duron / TBird meg egy hasonló VIA C3 kellene és akkor lassan belevágnék a 6x100=600MHz összehasonlító tesztbe...

    ezeken felül lett még egy CT6900 Savage4 Pro 32MB is, de mint itthon kiderült ez duplikálás a VGA gyűjteményemben - úgy rémlett hogy Pro-ból 16-osom van de nem - annyi baj legyen, ennyivel is magasabb a kupac :))

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Exian #25432 üzenetére

    Meg akartam venni, le is foglaltam de otthagytam mert totál össze vannak kuszálódva a lábai és nagy valószínűséggel több is törne ha elkezdtem volna visszahajtani, annyira elfeküdtek - ezt sajnos elfelejtették odaírni a hirdetésbe :W

    Egyébként volt több ilyen furcsa FSB-s K6-2 is: a 475-ös 5x95-ön ment, az 533-as pedig 5.5x97-en - nem is minden alaplap tudta ezeket hivatalos órajelen hajtani...

    Az IBM 6x86MX PR300-at is onnan hoztam ugyanennyiért - annak a lábai kevésbé voltak meghajolva, sokat kellett egyenesítgetni de csak 1 volt teljesen elfeküdve és szerencsém volt vele, az se tört le. A pesti bolt teljes üzemben van, semmi jele a haldoklásnak, de általában irtó vicces árakon teszik ki a dolgokat - persze ez normális, amíg van olyan bolond aki annyit is megad értük. De időről időre vannak jó vételek, pl onnan hoztam 2e pénzért egy nagyon pofás zotac mini ITX házat, ezért az IBM prociért se sokalltam az 590-et, DDR3-as 775-ös asus x38 lapot vettem egy tizesért, ezek is többért futottak akkor a hardveraprón stb stb, sokmindent hoztam már tőlük...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz zotyesz66 #25435 üzenetére

    igen, akadnak náluk jó árú / kifejezetten olcsó cuccok is, én is általában az ilyenekre csaptam le, de sokszor árulnak még 478-as meg buta 775-ös lapokat 6-7-8e-ért és azokat is elhordják tőlük, a vidkártya kategóriában is ott a 9200 meg FX5200 4e-ért vicc, sokszor akad gef2 meg TNT2 is náluk 2-3e-ért simán viszik - én is ennyiért adnám ha elvinné valaki, de valahogy amikor én hirdetek akkor még reális áron sincsen rá érdeklődés, nemhogy így túlárazva... pesten jól csinálják, az biztos... úgylátszik ez a modell pesten működik, vidéken több helyen is befulladtak vele...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    Ejj, jól elfelejtettem ezt a topikot a nagy munkában :)

    Szerváltam egy goldcap ST x86 P120+ procit (2x50MHz@3.3V). Előkaptam a PCPartner VIA MVP3 lapot és megdöbbenve konstatáltam hogy ez bizony nem eszi! Bár 2x szorzót elvileg tud, de 66MHz alatti FSB nincsen! :F Azért tettem egy próbát 2x66-on, de nem lepett meg hogy nem ad semmi életjelet...

    Utána elkezdtem nézegetni a P5A manual-ját, és bár ott is csak 60MHz a legkisebb FSB, viszont meglepődve fedeztem fel a "CPU E: IBM/Cyrix 6x86/IBM/Cyrix 6x86L sorban hogy ott van 1x szorzó is! Proci be, 1x100-ra bekonfigol és pöcc-röff indult is és még azt is jól írta ki hogy 120+ :))

    Az 1x szorzós oszlopban minden más procicsaládhoz 2.5-es szorzó van beírva. Fogtam az MVP3-as lapot, vakon beállítottam arra is a 2.5x100-at, proci be, indít és láss csodát már írja is ki hogy "6x86 120+" :C

    Majd még zongorázok tovább, mert úgy lenne igazán fer az összevetés egy P1 és K5-el szemben ha mindenki 1.5x66-on robogna - gondolom a fentiek alatt aligha lehet előcsalni az 1x szorzót - de már ez is félsiker, nem kell valami még régebbi PCI-only lapot túrnom ami tudja a 2x50-et, mehet ez a proci is az AGP-s "modern" lapokban :DD

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    Végigzongoráztam minden szorzó lehetőséget de sehol sem indult 1.5x-el - majdnem minden állásban 1x-el, pár állásban meg se kép se hang... Végülis ezt is nevezhetjük "feature"-nek a többihez képest amiből profitálhat :)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Fenyő #27417 üzenetére

    Igen, sajnos rá kellett jönnöm viszont végül 2-es szorzóval megmozdult 133-on mint P166+, most húzom vissza ghost-al az alap szűz 98SE-t hogy kipróbáljam. hogy biztosan ne legyen gond ideiglenesen visszaraktam 1x66-ra addig, most P90+ -ként jelentkezik be és a ghost olyan eszetlen lassan másol hogy még az 1MB/sec-et sem éri el :)) öreg 10 gigás Seagate vinyó, de azért erősebb proci mellett simán 20-30MB/sec között ír olvas...

    ------------------------------------------------

    Ahogy olvasgatok visszafelé, látom felvetődött a single/dual channel kérdése ismét... Nekem is az volt vele a tapasztalatom SocketA vonalon hogy se szintetikus, se játéktesztekben semmit nem számított se nForce1/2 se VIA KT880. Viszont ahogy fel lett dobva, a dualchannel nem csak a procinál lehet jótékony hatású (szintetikus tesztek), hiszen ott van DMA is amikor a hardverek közvetlenül írnak/olvasnak a memóriába - amikor ilyen intenzív műveletek történnek a háttérben akkor már számíthat hogy milyen módban van. Úgy rémlik akkori tesztekből hogy az nForce-okba integrált Gef MX származékok elég szépen profitáltak az elméleti dupla sávszélből - bár az is igaz hogy olyan rohadt drágák voltak az ilyen lapok hogy simán kijött az árából egy nem nForce-os + egy külön Gef2 MX kártya ami azért már nem kicsit volt gyorsabb, szóval értelme nem sok volt...

    Intel vonalon viszont már a kezdetektől elég rendesen meg lehetett érezni az hogy single vagy dualchannel módban ment! Persze itt nem az 1.7-es NW cerkákra gondolok hanem egy 2.5-3GHz+ HT-s Prescottra, az már nagyon hálás volt, játékokban is mérés hibahatáron túli plusszokat adott, persze nem duplázta a valós sebességet.

    A 865/875-nek pedig volt még1 hatalmas előnye a 848-al szemben: a PAT. Ezt hivatalosan csak a 875 tudta és ismét értékes százalékokat dobott az összperformancián, viszont szerencsétől függően jópár 865-ös lapon is lehetett használni, lévén hogy a két chipset ugyanaz volt csak az Intel leválogatta a 875-öknek a jobbakat, a maradék meg ment 865-nek. A lapgyártók nem akartak direktben konfrontálódni az Intellel ezért nem az volt az i865-ös lapok BIOS-ában hogy PAT enable/disable hanem fantázianeveket adtak neki, illetve bizonyos frekvenciaarányokhoz kötötték a bekapcsolhatóságát... Valamint sokszor ez maga is selejtes volt a csippben, nem véletlenül lett 865 belőle ezért lehet instant sztrájkot okozott az aktiválása, kinek mekkora volt éppen a szerencséje...

    Szóval a lényeg hogy főleg Intel chipsetnél számított a dualchannel, plussz szerencsés lappal és válogatott agresszív időzítésű memóriákkal jelentős előnyre lehetett szert tenni a kommersz társakkal szemben, de csodákra nem kell számítani: 5-10% ettől, még pár százalék attól - persze ha az egész gép nem volt GPU limites...

    Ennél sokkal többet lehetett bukni egy fostalicska chipset-el, mint pl bármelyik SiS vagy Intel proci alá rakott VIA... Bár volt nekem is nem is csak egy SiS-es ECS meg hasonló SocketA-s deszkám, de rendesen meglepődtem hogy mennyivel többre képes ugyanaz a proci (2200+ Tbred-B) egy NF7-ben a SiS746 után! Az ECS-ben is szépen forgot a 1.5GHz-es proci 2.3GHz valós órajelen, de amikor megláttam hogy az NF7-ben tuning nélkül hozza ugyanazokat az eredményeket a 8500LE kártyám mint a SiS-ben tuninggal, és akkor még ott volt az az 50%+ tuningtartalék is, akkor elég rendesen meglepődtem :))

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Sanchez638 #27419 üzenetére

    S3 mint Socket3 vagy S3 Graphics?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Fenyő #27421 üzenetére

    érdekes eredmények, lehet csak nekünk volt pechünk de sokkal gyászosabb eredményeket értünk el egy ismerősnél a valamilyen asus sis 775ös pcie lapjával, nagy fellélegzés volt amikor tönkrement és kapott valami olcsó inteleset... és máshol ahol szintén intel alatt sis-el találkoztam, csak azt állapítottam meg hogy ezek úgy általában szánalmasak és bűn intel alá sis-t rakni...

    igen, a savage2000 ritkább, főleg a 64 megás - kevés bolond vett ilyet :) de a virge MX, 4MB feletti bármilyen virge és a savage IX sem túl gyakori...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz zotyesz66 #27424 üzenetére

    Természetesen nem szintetikus tesztekre alapoztam én sem hanem hogy a sis-es lappal friss win7-el kínszenvedés volt már a netezés is, ugyanazzal a procival (valami közepes Pentium D) rammal vinyóval valami olcsó inteles lappal meg megtáltosodott a rendszer a sis-hez képest...

    Az AMD alatti SiS-nél is természetesen az olcsósága miatt döntöttem először az ECS K7S5A, majd az L7S7A2 mellett - utóbbin 400MHz feletti FSB-vel és szinkron rammal futott a TBred-B 2.3GHz körül, de amikor lecseréltem egy NF7-2-re akkor nem hittem a szememnek hogy a 8500LE gyorsabb már tuning nélkül is, hát még amikor odacsaptam a lovak közé! Természetesen én is vadásztam az ECS lapokhoz a tuningbiosokat amelyekkel sokkal több opció volt elérhető, de a chipset-eket elkönyveltem a vérszegény kategóriába. Valóban számottevően olcsóbb volt, mondjuk a fele/kétharmada egy NF7-2-nek de ha a bő másfélszeres gyorsulást is hozzávesszük (következetesen kimérhető volt játékokban is, sokkal stabilabban ment minden ami addig dadogott) akkor hirtelen már nem is sok érte az a pénz...

    Ha nálad az intel-lel nem számottevően gyorsabb a sis-esnél akkor inkább arra tippelnék hogy azzal az intel konfiggal lehet valami probléma és sokkal több tartalék van még abban

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz cheatergs #27434 üzenetére

    Mint írtam, a SiS746-ot váltottam végül nF2-re, és nekem ne mondja senki hogy az normális hogy ugyanaz a proci kb 2/3-ad sebességre képes a SiS mellett - apró fejlődések lehetnek, de ez inkább a vicc kategória hiszen ugyanúgy 400MHz feletti DDR1-el ment, csak az még nem tudott dualchannelt, de mint már ezt páran felemlegettük, SocketA-val az amúgy se számít cirka semmit... Van esetleg valakinek olyan KT133A-s lapja ami elviszi az ilyen újabb AtholXP procikat is? Nem lepődnék meg ha az derülne ki hogy még a 133-as SDRAM-al is lealázza a VIA a DDR400-al futó SiS-t...

    Úgy rémlik van 2 nForce1-es Abit NV7m lapom is még valahol, de sajnos mindkettő döglött, nem adnak életjelet... Bár egy próbát megérhetne még az élesztésük, hátha csak valami száraz kondi vagy FET a bajuk... A napokban majd körbetúrok a padláson is, talán még egy K7S5A is van valahol - nem az amit én használtam régen, de rémlik mintha keveredett volna ide egy a múltban. A kettőt tényleg érdemes volna összeereszteni...

    (#27437) cheatergs

    szerintem egyértelműen VIA KT333, de ha van mindkettő akkor ereszd össze őket

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz bacsis #27545 üzenetére

    Nekem is volt egy hasonló tuningolható SD modulom annó - asszem egy 64 megás, ADLAS élettartam garos címke volt rajta de a csippekre már nem emlékszem csak arra hogy 7ns-es felirata volt...

    A gyakorlatban viszont az Abit KT7A-ban majdnem 190MHz-re tudtam hajtani! Az FSB100+PC133 RAM vagy FSB133+PC100 RAM kompatibilitásért voltak az 1:1 FSB/RAM arány mellé olyanok hogy FSB-PCICLK és FSB+PCICLK. Utóbbival 150MHz-es FSB mellett ha jól számolom akkor 187.5MHz-et futott a RAM :))

    A 150MHz-es FSB-nél már bugzott a 3COM ISA-s hálókártyám ezért vettem valami kommersz Realtek-es PCI-ost ami kényelmesen bírta az emelt órajelet - ennél a generációnál még ugye az FSB húzta fel magával a PCI és ISA órajeleket is. Sajnos a következő lépcső 155-ös FSB-n már egyáltalán nem volt hajlandó semmi életjelet adni a rendszer még 1:1 RAM-mal sem, de azért ez a 150 se volt kutya... Grafittal módosítottam az 1200-as Morgan Duron szorzóját és így futott kb a gyári órajelén - nem volt egy tuningbajnok az a proci de ebből az őrült FSB-ből és RAM órajelből szépet profitált akkor is a stock állapothoz képest...

    Ráadásul a legszebb az volt az egészben, hogy azt a lapot kemény 6e pénzért vettem a MédiaMárktban akkor, amikor ezeket a boltban még 20e felett mérték! Nem tudom ki árazta be, de mint leárazott utolsó darabot totál véletlenül fedeztem fel és azonnal le is csaptam rá. 1-2 év használat után mivel nem ette az új TBred-B XP-t, valami 15e körüli összegért adtam rajta túl :C Volt mellette a polcon valami szintén Abit SlotA-s lap is ugyanennyiért, de én marha otthagytam - lehet csak nem volt elég pénzem, azok még erősen a csóró diákévek voltak - de azóta is szidom magam hogy nem vettem meg...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz zoltanz #27582 üzenetére

    Nem látnám sok értelmét az alkatrészek forrasztgatásának - bár valóban csak pár filléres logikai IC hiányzik meg egy marék nehezen beazonosítható SMD ellenállat / kondi...

    Egyrészt némi szerencsével lehet szerezni akár egy VR100G modult is, ami ugyanaz mint ami a kártyán lenne: ezeket még a V3400-hez (TNT 1) adta az ASUS, az első integrált meghajtós az a V3800 Deluxe (TNT2 család) volt valóban. De a többi ASUS Deluxe kártyát is bármikor könnyen lehet találni... Illetve akadnak külön beköthető rendszerek is. Ebay-en érdemes nézelődni, lévén hogy ezeket csak CRT-vel lehet használni így már lényegében értéktelenek és biztosan lehet bagóért lőni... Továbbá akár házilag is lehet ilyet építeni, pár logikai alkatrészből össze lehet kalapálni és csak a vidkártya VSync jelét kell hozzá megcsapolni... Még csak ASUS kártya sem kell hozzá, lévén hogy egy ideig az nV Detonator csomagok mellé lehetett telepíteni a saját VR drivert és remekül működött bármilyen hardveren. Sajnos idővel erősen elhanyagolták a fejlesztését és már nem nagyon mentek vele az újabb játékok...

    Egyébként egyik másik játék valóban hatalmas élmény tud lenni vele a játék, bár erősen fárasztó is. Az FPS-ek látványosak de lényegében játszhatatlanok - mire megszokja a szemed hogy ebben a térben célozz, már meg is fájdul tőle a fejed... Viszont pl az NFS5-öt sokat játszottam vele, abban jól bírtam és irtó látványos vele pl egy előzés vagy meredekebben vett kanyar a tereptárgyak körül...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    Annó egyébként olvastam ehhez az nV Stereo VR driverhez még durvább összeállítást: bár hivatalosan nem tudta, de registry hack-el aktiválni lehetett a 2 színű és VR szemüveg mellett egy harmadik opciót is, nevezetesen hogy a vidkártya 2 fizikai kimenetére küldje külön a két egymáshoz képest picit a térben elmozdított képet. A kimenetekre pedig 1-1 projektort kötöttek, az egyik vízszintes a másik pedig függőleges polárszűrőn keresztül vetített. Ehhez már csak egy passzív, szintén elforgatott polárszűrő lencsés szemüveg kellett és máris lehetett gyönyörködni a több méteres fesztávú 3D látványban! Ehhez persze rettenetes áramfogyasztás és két egyszerre kopó projektorizzó költsége is hozzáadódott, dehát aki megengedhetett magának egy ilyen összeállítást azt már valószínűleg ez a rész nem nagyon érdekelte :)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz zoltanz #27593 üzenetére

    Régebben láttam a vaterán egy asszem szintén 440ZX-es Slot1-es lapot amin meg egy Riva128 volt

    De ha már érdekes integrált vidkártyás lapok, akkor szívesen kipróbálnék egy ECS K7S7AG-t vagy egy P4S8AG-t, hogy mire képesek rajtuk az integrált Xabre-k egy ugyanilyen dedikált kártyához képest...

    Ezt nézzétek, miről maradtam le a napokban én marha: [link] - lánykori nevén HP Visualize FX10 - elnéztem az időt és lecsúsztam róla, pedig ennyit nagyon szívesen adtam volna érte, érdekes darab lett volna a gyűjteményembe... :W

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Armagedown #27631 üzenetére

    Se a Gef2, se az R7000-nek nincsen még hekkelt vista / 7 drivere sem... nV vonalon az FX5200 a legkisebb, ATi vonalon pedig az R9500 számozásától felfelé van támogatás hozzá!

    (ahogy Bacsis írja, rá lehet erőszakítani egyik másik XP csomagot de én nem sok jóra számítanék egy ilyen installal)

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz bacsis #27639 üzenetére

    FX5200-tól felfelé már teljesen hivatalos drivercsomag van hozzá az nem csoda... asszem valami Gef4-el szenvedtem annó de amíg az adott lapban XP-vel teljesen jól viselkedett, win7-el már csak a gond volt vele, grafikai bugok, akadozások, rejtélyes programhibák...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz bacsis #27650 üzenetére

    Már hogy ne tudna 3D-t! Remek DX 2.0 gyorsítókártya, épp csak textúrázást nem tud, akármennyi RAM-ja is van... Régebben találtam róla egy videót is ahol pár játékot futtatott (most nem akadtam rá hirtelen), a hardveres 3D gyorsítás mellett is úgy nézett ki a grafika mint a legendás Stunts egy 2-386-oson fél megás Trident-tel :))

    (#27653) Exian

    Ez már Matrox Millenium G200, határozottan jó 3D tudással - a DX 6.0 és OpenGL kategóriájában elsőosztályú képpel, bugok és inkompatibilitások nélkül (a legutolsó PowerDesk-el, a kezdetekben még sok baja volt)

    Egészen biztos hogy ez az SGRAM-os típus nem eszik meg noti EDO/SD-t! Talán az SD-s verzióba menne egy PC133-as 8 megás modul, de olyat meg nem hiszem hogy találsz...

    Egyébként az SG-s is erősen háklis: 2MB (Leadtek Virge GX2-ről), 4MB (Rage2, Permedia2) és 8MB-os SG modulom is van a gyűjteményemben, de úgyrémlik hogy csak a saját 8 megásával és egyetlen 4 megással volt hajlandó megmozdulni, a többit mind kiköpte...

    Mindenesetre nem hogy nem gyorsul a memória bővítéstől, hanem még picit vissza is vesz az órajeléből ha benne van a kártya! Az alap 8 megája pedig bőven elég minden játéknak amit fizikailag képes normális tempóban futtatni, szóval nem nagyon profitál a plusszból, de azért akkor sem maradhatott ki a gyűjteményemből :)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz bacsis #27662 üzenetére

    Ez is egy Millenium G200, de a ritka PCI-os fajta, nagyon irigy vagyok, ilyet még nem sikerült felhajtanom :O

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz bacsis #27665 üzenetére

    A DVI-t úgynézem egy kiegészítő modul adja rajta, a csati ott van az összes AGP-s G200-on is, de még nem láttam vele egyetlen kártyát sem. Sőt, alatta ott van a helye a nyákon a TV kimenetnek is, de olyat se láttam még soha amin rajta lett volna... G200 PCI-os kártyát már láttam amcsi ebay-en, de túl sokért ment, arra nem csaptam le. Egyszer majd biztosan a hálómba akad egy ilyen is...

    A Millenium II már elég nagy előrelépést jelent a valós textúrázós 3D támogatása miatt, de rövid a feature listája ezért elég csúnya a képe: gyenge fénykezelés, a füst / köd átlátszósága helyett változó intenzitással pöttyözi a képet, stb...

    Nekem is van AGP és PCI-os ilyenem is, sőt a PCI-os az 8 megás és van hozzá még 4 és 8 megás külön modul is - bár az sem profitál semmit a több RAM-ból, csak lassul a visszaórajeleződés miatt...

    A Productiva G100 AGP is ilyen, csak picivel magasabb órajeleket kapott. A G200 az első ami "kompromisszummentes" 3D kártyának nevezhető...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Exian #27673 üzenetére

    Kiállításra érdemes volna egymás mellé tenni egy Millenium II vagy G100 -at és egy G200-at hasonló vasban és ugyanazt a tesztprogramot futtatni rajtuk loop-ban - az jól megmutatná hogy bizony régen is volt fejlődés generációról generációra. Pl a Final Reality benchmark jó alany lehetne...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Ranagol_5 #27681 üzenetére

    Szép kis quad G200, 4x8MB RAM-mal - direkt nem 32-t írtam mert a GPU-k csak külön külön látják a saját 8 megájukat... Működőképes, van kábeled is hozzá? Próbáltad már 3D-re bírni? Kíváncsi volnék hogy lassabb e mint egy normál G200... "SLI"-t nyilván nem feltételezek róla :)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Ranagol_5 #27686 üzenetére

    Persze, de pont erre lennék kíváncsi hogy azok a GPU-k és RAM-ok egyesével egyáltalán milyen órajelen ketyegnek, és a sávszélcsonkolás mellett mire képesek egy normal G200-hoz képest. Nyilván alapjában véve nem erre szánták őket, de akkor is engem inkább ezek a kérdések mozgatnak... :))

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz MasterDeeJay #28089 üzenetére

    hmmm... és vajh egy 4GHz-en pötyögő E6500-höz (10x400, DDR3 1200-al) képest hogy viszonyul egy ilyen szűk 3GHz-en járó xeon?

    Esetleg megkérhetnélek majd egy "pro" tesztre ha sikerült finomhangolnod? Értem ezalatt nem játék, hanem egyéb számomra lényeges számoltatásban hogyan viszonyul a jelenlegi konfigomhoz, mint pl kernelfordítás...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák