Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz Peter789 #27672 üzenetére

    Ezek hasznos infók, köszi. Akkor a G200-as kártyáimat mindenképp beveszem majd a retroPC kiállítás PII-PIII gépeibe. Azt hiszem 2 vagy 3 ilyen kártyám van, sajnos PCI-os nincs :(

    Aminek viszont örülök, hogy találtam egy PCI-os Savage4 16MB-os kártyát. PCI-osból szerintem ez a legkomolyabb kártyám, meg amin van elegendő memória is normális felbontáshoz (nem játékra, csak 2D-re gondolva). Most beraktam egy Linuxos gépbe, megnézem, milyen felbontást is tud és vajon elfutnak e rajta alapszintű (Linuxos) 3D játékok?!

    Egyébként egy abszolút nem PCI-os videókártyát igénylő gépbe raktam, hanem egy olyanba, amin van PCI-E slot is, csakhogy használhatatlan. Valamiért ha PCI-E videókártya van benne, akkor azt műveli, hogy hol bekapcsol, hol nem... amikor nem indul be, akkor 1 hosszú, 3 rövid csippanással jelzi, hogy gond van, és ahogy néztem, ez VGA hibása utal. Aztán minden X-edik indításnál meg beindul, és utána már semmi baja.

    Ezért kénytelen voltam keresni hozzá egy pofásabb PCI videókályhát... azzal úgy tűnik, hogy minden indításra beröffen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák