Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fenyő

    őstag

    válasz DarthSun #99595 üzenetére

    Kooproci 3Dbench alatt nem számít (igazából elég kevés helyen van haszna 286 alatt), 1 megás Trident 8900CL van benne, 0 wait staitre jumperleve, ahogy a memóriák is zéró késleltetéssel mennek, összesen 4 megányi, ebből 1 megát adtam kb ems-nek (van hardveres ems vezérlője a lapnak), 2 maradt xms-nek, 1 mega 640k között meg vmennyi umb van még. Az isa bus default 7.xx Mhz-en megy, annak a húzásával lehetne még a Landmark video tesztjét meg a 3Dbench-et is emelni, de a húzott isa bust a hangkártyák nagyon nem szeretik, könnyen ki is purcanhatnak tőle (az SB Pro-t azt sajnálnám ami benne van), nincs kedvem szétkapni hozzá.
    Van egy 12Mhz-es Nec V20-as Turbó XT-ém 3DBench rekordöntéshez is. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz RollandCG #99714 üzenetére

    Gyakorlatilag minden 2003 39. hét előtt gyártott Tbred A/B , Barton/Thorton, Duron Applepread szorzózármentes (mindegy milyen pr számozású), az ez utániak viszont szuperlockosak, a Palominokat fel lehetett még oldani, ha jól rémlik az L1 hidak elvágásait kellett feltölteni vmi szigetelő anyaggal, de vigyázva, hogy pontokat ne fedje be, majd ezeket vmi vezető festékkel/anyaggal összekötözgetni. Viszont a régebbi lapok alapból csak max 12,5x-es szorzót tudnak max, bár némelyik 2100+ pl átlapozható és az ilyen kb 6x-osból lesz 15x-ös szorzó, de az ilyen nagyobbak, mint pl 2400+ alapból 17x-es szorzóval indul régi lapban, és csak drótozva tudsz kisebbet beállítani. A régebbi kerámia Arhlon/Duronokat meg grafitozni is lehetett, bár a nagyobb Tbirdök (1200+) alapból szorzózármentesek voltak.

    envagyok: A húzott isa busztól a Gravisken a GF1 ic hajlmason nagyon könnyen elhalni, akár már 10 mhz is sok neki, sajnos anno sajnos saját tapasztalat, de mások is jártak így vele, más karik talán nem annyira érzékenyek rá, de ilyen 12 mhz körül már szinte egyik sem ad hangot magából, a másik ilyen érzékeny més a húzott isa busra, a scsci kártyák, azok sem nagyon tolerálják ha a szabvány 8 Mhz körüli érték fölé mész.

    sidi: Mire vagy kíváncsi a 286-al kapcsoltban?

    Darthsun: Előkotrom a Nec V20-as Xt-ét, hogy mit teker 3Dbench alatt, készülj. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz zotyesz66 #99719 üzenetére

    Meg ha a lap tudja, be lehet állítani magasabb szabvány fsb-t is, nemcsak a cpu órajelnöveléssel lehet a teljesítményt fokozni.
    Itt meg Nec V20 12 mhz Xt-és eredmények;

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz sidi #99727 üzenetére

    A Landmark 2.0 hibásan ismeri fel, 6.0-ás már jól, de az összehasonlíthatóság kedvéért tettem bele 2.0-ásat, amúgy szinte bármilyen Xt lapban cserélhető az eredeti 8088-as proci Nec V20-asra, ami clock to clock kb +10-20% (alkalmazástól függően) gyorsabb, + beletettek némi 80186/286-os kódot is, ami így real módban tud olyan progikat is futtatni ami sima xt-én nem menne csak 186/286-on, hátránya, hogy nagyon ritka esetben előfordulhatnak kompatibilitási problémák.
    XT laphoz, sajnos mindenképpen xt-és vagy átkapcsolhatós at billenyűzet kell, vagy az envagyok által linkelt xt2ps2 konverter még jobb megoldás lenne, mert akkor nem kell ezeket e régi billencseket sem használni, vogonsra annó vki feltette a kapcsolási rajzát, de most nem lelem, árulgatta is, de postával már nagyon nem érte meg megvenni, szóval a home made mindenképpen kedvezőbb, de envagyok forrása sem tűnik drágának, ha megosztható a besszállító kiléte akkor lehet engem is érdekelne egy darab...

    vrob: Igen 486 dlc-re ilyen 21-2-3 fps rémlik (386DX40-re meg 16-18), 486slc2-vel (ami a 16 bites (286) adatbusz kvázi csúcsa) már 30 fölé lehetett menni. Clock to clock a 286 egyébként gyorsabb mint egy 386SX, kb egy alaplapi cache nélküli 386DX-el van pariban, csak presze sokkal butább utasításkészlet terén.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz sidi #99767 üzenetére

    Igen, 16 bites isa vga közül messze nem mindegyik megy 8biten is, egyszer az akkori vga kupacommal végigtesztelem , 8 bitessel nem nagy kunszt, annak a beszerzése az. :DDD

    Czo: Igen egy arduino klón nem túl drága, de még az is lehet van vhol elfekvőben, gondolom kell hozzá egy dines meg egy ps2 csatlakozó aljzat, egy dines apa-apa kábel, az arduinora vmi program, mi más?

    envagyok: SS7 az egyik legérdekesebb platform, mondjuk biztos azért mondom, mert annó az ezredforduló környékét egy Acorp Alival toltam végig és minden nyűgjét és érzékeny pontját jól ismertem már, mint egy barátnőnek :DDD , egy BX Cerka kombó sokkal gyorsabb és problémamentesebb lett volna (de hol lett volna kihívás, nameg a személyiség nélküli széplányokra hamar rá lehet unni), de akkoriban nem fért bele büdzsébe, majd 2x annyi lett volna. A fenti xt2ps2 konverter beszerzési forrásod egyébként publikus?

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz envagyok #99809 üzenetére

    Sok tényezős a dolog, függ a chipset revízió, bios verzió, agp és vga driver verzióktól, 99-ben még nehéz volt összhozni, bizonyos kombinációkban szinte lehetetlen, de úgy a 2000-es driverektől, legutolsó bioskotól ok a dolog általában, de akkor sem feltétlen, ilyenkor a jolly joker ha, fix 1x-esre állítod az agp-ét, vagy letiltod a sideband addressinget, mondjuk Aihoz volt egy agp control panel nevű kis segédprogi, amivel elég jó lehetett finomhangolni, Viához maradt a wpcerdit (mondjuk ez nem Asusos Ali lapok teljesítményoptimalizására is jó) meg a rivatuner.
    Sima k6-2-höz elég egy Banshee vagy Savage4, netán Trident Blade3D is, az L2 chahce-es procikhoz már V3 2000 vagy TNT2, G400 is passzol.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz KROK640 #99834 üzenetére

    Linuxxal azért még simán lehet Athlon Xp alatt is böngészni (még simán nézek youtube videókat is 360p-ben), persze van pár feltétele;
    - min 512mb, de inkább 1 gb ram
    - opengl 2.x tudó vga normális linuxos driverrel (Ati 9500+, Geforce6+)
    - max Debian 9 / Ubuntu 16.04 (Debian8+ és Ubuntu 14.04+ még vannak biztonsági frissítések (ESM/ELTS)) / Slackware 14.2, könnyű ablakozóval, max xfce, mate, lényeg, hogy még max gtk2 alapú legyen
    - sse2 nélküli böngészőt kell forgatni, amiben az opengl gyorsítást be lehet kapcsolni, ez gyakorlatilag a Palemoont/Basilsiket, Seamonkeyt vagy max a 91.13-as FF jelenti (ez az utolsó amiben a webrender még kikapcsolható, ami nagyon megeszi a régi vasakat), itt van jópár amit forgattam, nem csak SSE only procikhoz, még sima Pentiumhoz is. Ublock origin vagy egyéb lájtos reklámblokkoló használata.
    P4 alatt annyival egyszerűbb helyzet, hogy kevesebb dolgot kell forgatni hozzá, elég csak a Palemoont 32 bitre (viszont újabb FF, Chrome bár elindul, de szintén nagyon megeszi)...

    #99846 Darthsun: Ezek tényleg az én szavaim :DDD , annyit még hozzáfűznék, hogy azóta a P5A/P5A-B rev 1.05+ probléma is megoldható, csak egy ellenállás kell 2 foglalatláb közé.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz KROK640 #99875 üzenetére

    Nem "kell" forgatnod, mert megcsináltam (ott a link a hsz.-ban, ott minden megvan hozzá ami kellhet), elég csak kicsomagolni és használni, persze minimális Linux fájlrendszer ismeret nem árt hozzá, de nem bonyolultabb mint a Windowsos, szvsz itt fórumon bárki megugorja, amúgy GF3-al is már elég jól elmegy annak is egész jó a nyílt drivere, max az opnegl gyorsítás nem fog menni a böngésző alatt, de sima xrenderrel is egész jó lesz webrender (FF esetében) helyett...

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz sidi #99895 üzenetére

    Van elvileg 386DX20-asom, meg SX20-som is, csak elő kell majd kotorjam őket (szvsz hétvégénél előbb nem hiszem, hogy sikerülne :DDD ), abba bele tudok majd Trident 8900CL-t próbálni, hogy összehasonlíthatóak legyenek az eredmények a 286-ossal, érdekes nekem ugyanilyen 8900C-m van és simán megy bármilyen XT-ben, de CL-től fölfele egyik Trident sem mozdul meg bennük, ahogy Tsengből is csak az ET3000-es, úgy látszik ez sem ilyen fekete fehér, hanem más tényezők is befolyásolják akkor...

    KROK640: A rendes 128 bites MX440 egyáltalán nem volt rossz, Geforce2 szériát, az ultrát is beleértve simán verte, ui. megkapta Gf4Ti sokkal hatékonyabb memvezérlőjét és így pont a GF2 Achilles sarkát foltozta be vele, csakhát nagyon sok dzsunka 64 bites és/vagy órajelcsökkentett példány volt, ami tényleg kb alig volt jobb az MX400-nál. Az más kérdés, hogy egy rendes MX440 áránál nem olyan sokkal többet kértek egy Ati 9000-esért, ami azért jobb választás volt, de ha mindig kicsit többet hozzá lehet tenni a büdzséhez, akkor kiköthetünk a Ti200-nál, majd a 8500LE-nél is így tovább, persze GF2-ről nem nagyon volt értelme váltani rá, de aki belépőszinten gondolkodott nem volt az olyan rossz, a pixel shadert igénylő játékok még messze voltak, DX7 meg Opengl alatt meg hasított.
    Amúgy ilyen költséghatékony 9x/Me játékgéphez is jó választás lehet egy ilyen kari egy kisebb olcsó P4-es mellé, mindent vajsimán visz a korszakból, dgvoodoo wrapper is már megy rajta, így a voodoot is meg lehet spórolni.
    Savage4-el is hasonló volt a helyzet, a nónémek gyakran nagyon lassú ramokkal és alacsony órajeleken jártak, ami kb Banshee szint volt, de egy normális Diamond/Number9 pl hozta a TNT2 M64 szintjét (a Savage4 Extreme meg is haladta), ami meg játék és felbontásfüggően, hol kicsit lassab/gyorsabb volt a sima TNT-nél...

    balintka: A P4SE-ben is pöcröff menni fognak az 533-as Fsb-és Nw P4-ek, sőt még a DDR400 is auto módban, persze a HT nem fog menni (de 9x alatt az e amúgy sem megy), meg usb2 sem lesz, van egy P4S333-am, ami gyak ugyanez a lap csak más az integrált hangkártyája, meg jumperrel lehet a ramfeszt is állítani, a nagytesó P4S533 csak az usb 2.0-val, meg az immár hivatalos 533 fsb ddr400-al tud többet, de teljesítményben full ugyanaz a 2 lap, tesztelgettem anno ezt is.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz jokeph #99924 üzenetére

    Persze, de nem is egy árkategória volt, inkább a GF2Ti szintjén volt, és pusztán nyers tempóban egyáltalán nem volt rossz, még a Ti200-hoz képest sem, aki nem hosszútávra tervezett simán lehetett valid választás, szóval ebből csak annyit akartam kihozni, hogy a híre messze sokkal rosszabb volt, mint valójában.

    arn: Na ja, de a tnt2 egyáltalán nem volt egy 32 bit killer, ott az Ati Rage128 Pro és Matrox G400 is simán verte...

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz balintka #99928 üzenetére

    Egyébként a P4SE/U2 is már usb 2-es, kb ugyanaz a különbség a P4S533-hoz képest, mint a P4SE és a P4S333 esetében, szóval apróságok (hangcsip, ramfesz jumper, nincs +molex csak p4 betáp, eggyel kevesebb venticsati, meg nem dumál a bootnál, hogy hejsze sikerült elindulni), a teljesítményt nem érinti, nem úgy mint általában az SE jelzés szokott volt jelenteni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz envagyok #99960 üzenetére

    Ha maga a lap tud 1,5-1,75v közötti feszeket, akkor nem lehet gond, max ha maga a foglalat lábkiosztása még ppga, akkor egy minimális moddal; 2 lábat kell a foglalat hátulján összekötni, a procinak meg egy lábát leszigetelni, a linkelt cikk a foglaltban töri ki a lábat, de én ezt barbárnak találtam, így inkább proci lábát szigeteltem le, ez Abit BM6 és ZM6 esetében biztosan működik, többször is csináltam, más egyéb ppga-as, de alacsonyabb feszt is tudó lap esetében is működik ofkorsz, amennyiben van hozzá bios frissítés fcpga prcocikhoz, vagy ha nem akkor cbrommal is jó eséllyel hozzá lehet adni a mikrokódokat, ha Award biosos.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz envagyok #99964 üzenetére

    Leginkább a chipsetből, csak persze vannak olyanok is amikben volt átfedés, amiből ki lehet indulni;
    - a legkönnyebb, ami T végű (Intel i815T, Via 694T és 266T, Sis 635T stb) az fcpga2, itt nincs átfedés, persze voltak fcpga2 adapterek is, de ezek árából ma már több eleve fcpga2-es lap kijön (itt mondjuk az lehet érdekes, hogy BX-es lapban is lehet így Tualatint futtatni), meg erre is volt mod, de az már eléggé lapfüggő volt, hogy melyik lapnál ment melyiknél nem, meg a kivitelezése is bonyolultabb, nem olyan egyszerű mint a ppga-fcpga mod.
    - alap esetben az i810/i815/i820, a Via 693/694/266 és a Sis 630/635 fcpga, de csináltak Intel 440BX/440ZX-el is, persze abból Slot1 az alapváltozat (ezesetben az átalakító dönt, de a sima ppga-as adapter is moddolható a fenti módszerrel), de volt ppga-as és fcpga-as változat is, ugyanez a helyzet kb a Via 691-essel is, ilyenkor mindig az adott lap specifikációnak érdemes utána nézni, ha nem nagyon nóném a lap akkor szinte biztos fent van a neten, de vannak ilyen gyűjteményes oldalak is pl. mint a the retro web.
    - ppga-ra pedig a fenti fcpga-val átfedős része vonatkozik (440BX/ZX, Via 691), a konkrét laptól függ, de alap esetben a ppga-as a gyakoribb
    - Az ilyen ritkább S370-es chipseteket mint Ali vagy Ati vagy korai Sisesek kivettem a képletből, mert arra így fejből nem emlékszem, de a konkrét lap esetében az is könnyen kideríthető valószínűleg...

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz envagyok #99968 üzenetére

    Nagyjából igen, de ppga tokozású i440LX-et még nem láttam (így csak 66-ot tudó ppga-as lapot sem), csak slot1-eset, és a ppga-as lapok többsége is tudja az 1.5v-ot is (az fcpga-asok pedig mind, inkább a korai Slot1-esekkel lesz ez a probléma), csak a lábkompatibilitás a gond az fcpga/fcpga2-val/vel, de itt is volt egy szürke zóna a cb0-ás steppingű 533, 566 és 600-as CuMine Cerkák még ppga lábkompatibilisek, szóval azok mod nélkül is mennek ppga-as lapban is, ha maga a bios kezeli.
    Duálban csak Pentiumok és ppga Cerkák mennek (fcpga/fcpga2 Cerkák esetében ezt már letiltotta az Intel), ehhez az átalakítónak is tudnia kell a duál módot, ált egy jumperrel lehetett állítani, BX-nél 133-as fsb-nél a magas agp órajel gondot okozhat, mert csak pci-t tudja visszaosztani 33-ra.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz sidi #99979 üzenetére

    Majd hétvégén megnézem, de emlékeim szerint default beállításokkal simán ment a 8900C Xt-ben, mondjuk 4,7-es Xt-ém nincs, 8-as a legkisebb, bár turbó nélkül elvileg mindegyik 4,7-en megy, úgy szerintem nem próbálgattam a karikat, csak def. órajelen.

    KROK640: Pedig hivatalosan az Nv szerint csak 128bites lehetne az MX440, a 64bitest MX420-nak lehetne csak nevezni, de ismerjük a gyártókat, ugyanazon a néven próbálnak gyakran silányabb/gyengébb teljesítményű karikat elsózni, ebben a korszakban volt ugye 64bites MX440-en kívül 8500LELELE, 128bites 9800pro, 9600Pro 5ns ramokkal 600 helyett 400-as órajelen, sőt ilyesmi volt 9600XT-ből is :( , a legextrémebb példa, ami már tényleg elég pofátlan átverés volt az a 9600 kaméleon MX440. A Ti200 az MX460-al volt egy árban inkább, na azt annyiért tényleg nem érte meg megvenni (kb annyi értelme volt mint az FX5200 Ultrának), ezért mivel ennyiért nem nagyon vitték, ebből is készültek butított ramokkal felszerelt verziók olcsóbban, amik kb a 128bites MX440-el voltak egyenértékűek. A 128bites MX440-et egyébként arról lehetett felismerni, hogy L alakban voltak a ramok, azért egyáltalán nem volt ritka és GF2Ti, amivel egy árban volt kb, annál azért jobb vétel volt.
    Savage4-ből sajnos tényleg elterjedtebbek voltak a silányabbak, bár abból is találkoztam egy korrekt nónémmel is, ott mondjuk a Diamonddal és Number9-nal biztos nem nyúltál mellé, persze ezek ára már mondjuk egy nóném TNT2 M64 magasságában volt, amiért meg gyakran inkább az vitték el.
    533-as Celeronból igen volt Mendocino és CuMine is, ugye ezeket még szimpla szemrevételezéssel is meg lehetett különböztetni, de ilyenkor az Intel szimplán egy A betűt biggyesztett az újabb széria típusszáma mögé (CuMine-Tua és Wili-Nw átfedések esetében is).

    Ill., most egy saját kérdés akinek van Abit KG7 lapja és nagyon ráér, rá tudna majd ereszteni egy memtesztet, ui mezei ramokkal csak úgy szórja a hibákat az 5/7-ös/es tesztben (verziótól függően, 5.01 alattiak 5-ös teszt, az újabbak 7-es, block move a test neve), ecc ramokkal (biosban bekapcsolva ofkorsz) viszont teljesen hibamentes, visszaolvasva másnál is elő jött ahogy nézem, csak arra vagyok kíváncsi, hogy az Amd 761 chipsetnél ez a normális-e.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz DarthSun #100142 üzenetére

    Ez még a legelső szériás, a bugosabbik korai revíziós chipestből, nekem annó vmelyik középső rev volt mikor aktuális volt, aztán jó tízegynéhány éve kb. ingyen beszereztem egy első és egy utolsó reveset, ez utóbbi már 512 megát is be tud kesselni, és tudja az ata66-ot is, és az agp-je is sokkal kevésbe problémásabb, mondjuk nem tud 100 feletti fsb-t és biosa is opciószegény egy Asushoz képest, de wpcerdittel ez simám orvosolható, és hozza az Asus szintjét akkor, ellenben nincs gondja a +-os procikkal és aTillamookkal (még mod nélkül is megy benne alaplapi kess nélkül, moddal pedig minden korlátozás nélkül ofkorsz), meg eszik edo ramot is, további variációs lehetőséget adva eme amúgy is tarka platformhoz. :DDD

    envagyok: LX meg EX között nem is tudom volt-e érdemi különbség, ZX-66-ról meg még csak nem is hallottam, meg találkoztam olyan lappal amin az lett volna, a sima ZX viszonylag elterjedt volt, az csak annyira lett megnyirbálva a BX-hez képest, hogy max 4 oldalnyi ramot kezel (tehát max 2 2 oldalast vagy 1 2 oldalast és 2 egyoldalast és így tovább), amivel 512mb a max, mivel csak low density ramokat eszik, ahogy a bx, bár anno volt vmi hardveres mod amivel ez max 256mbit sűrűségű korlát eltörölhető volt, ilyen ram foglalat és chipset lábat kellet összekötni vagy vmi ilyesmi...

    Czo: Köszi a kiegészítést, tudat alatti észleléssel sejtettem, hogy vmi ilyesmit kihagyok a számításból, mondjuk mezei felhasználóknak, főleg akkoriban nem igazán számított.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz envagyok #100182 üzenetére

    S5-ös is lapban is mennek az S7-es Pentiumok, max gyakran a szorzójumper nincs kivezetve, így neked kézzel bedrótozni, vagy a foglalat hátlapján forrasztani, a socket5-ös Opti chipes vipes lapomban simán megy így a p200. Hogy meddig lehet húzni, szerencse, meg azért stepping kérdése is, de a 133-asok gyakran, 166-osok meg szinte mindig mennek 200-on, a 100-asok viszont általában kevésbé húzhatóak, a 120 a kettő között van szóval itt gondolom erősen stepping kérdése lehet, de 133-at valószínűleg szinte biztosan mindegyik tud.
    A korai saját 3d apis kártyáknak ált. egy 133-as p1-es már elég, kivétel talán a powervr, az profitál az erősebb prociból is.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz envagyok #100185 üzenetére

    Már amelyikre ki van vezetve szorzó láb, van amelyiken egyáltalán nincs és csak a def 1,5x-est tudja.
    Egyébként ilyen feszültségkonverteres powerleap átalakítóval az mmx vagy ha van hozzá bios mod/patch akár a K6-x is megy socket5-ben, szóval ez megint ilyen Intel féle minden egyes procihoz új foglalat kell, amit aztán az s370-nél is eljátszottak, simán megoldható lett volna enélkül is, ahogy a SocketA is jó volt Thunderbirdtől a Bartonig.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz Fücsök007 #100193 üzenetére

    Annyira azért nem hogy, moddal vagy ilyen adapterekkel, akár home made, ne lett volna megoldható, hogy akár BX/ZX-ben/vagy bármilyen legalább 100-as fsbt tudó chipsetben is simán menjen legalább a Tua Cerka, szóval a chipset limitációt csak az Intel találta ki szvsz, és a szokásos lábkiosztás átrendezéssel gondolta megoldani a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz Fücsök007 #100204 üzenetére

    DDR-es S370-es lap, jóha 5%-al gyorsabb átlagosan az sd-snél (van ECS P6SA5T, meg Viás ddr-es s370-es lapom is). mivel az fsb ugyanúgy sdr maradt, kb annyi haszna van mint a dual chanelnek az nforce2-nél, max integrált vga-nal számít többet, meg egy gyorsabb ddr-es ram ma már jóval könnyebben beszerezhető mint egy top sdr, így könnyebb kimaxolni a rendszert vele. Kései (99+) BX lapokon meg gyakran voltak integrált ata66-os raid vezérlők, meg ha nem fájt a húzott agp akkor az is mehetett 133-as fsb-én, így azért nem lett volna akkora a különbség, hogy megérje átülni újabb szériás S370-es lapra, ami nyilván célja volt az Intelnek...

    envagyok; Mivel a K5 is ugyanazt a feszt használja minta P1, így ha van bios frissítés hozzá, akkor menni fog vele természeten, ahogy 6x86-al is.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz Fücsök007 #100220 üzenetére

    Persze újonnan akkor már nem érte meg volna BX-et venni, de akinek már megvolt, csak procicserével még húzhatta egy kicsit a platformváltást, egy generációt átugorhatott, ráért ddr-es P4/Athlon Xp-re váltani, amikor már tényleg kevés volt a rendszer.

    sidi: A 3Dimage után a Blade3D egy kifejezetten korrekt budget kártya lett, driver szinten sincsenek különösebb problémák vele, tud ilyen retró ficsőröket is, mint 8bites textúrák, így érdekes választás lehet egy 9x retró gépbe is akár (k6-2 mellé pont passzol, amúgy is csak 1x-es agp-t tud ha jól rémlik így a korai revíziós Ali chipsettel sem lesz gondja), teljesítményben kb egy Banshee szint, így 98-99-ig kb mindent elvisz többé-kevésbe.
    BladeXp volt az utolsó chipjük az már közel tnt2 szint is lehetett, de az már túl későn jött, hogy komolyabb babér teremjen neki, akárcsak a budget szegmensben is.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz envagyok #100223 üzenetére

    Ja, hogy Intel brand lap, hát ha award biosos, akkor meg lehet próbálni bios patchelni, de gyári biossal akkor az valszeg csak Intel procikat eszi.
    Fullos K6-3/+ SS7-es rendszerhez bármelyik vga gyártót is választhatod (bár a Fury Maxxhoz nagyon kevés lesz a proci), de ha ragaszkodsz a 99-es drivrekhez akkor valószínűleg a 3dfx-et leszámítva, csak 1x-es agp-vel lesz stabil, mondjuk ez nem túl nagy érvágás mert amúgy is proci inkább a szűk keresztmetszet. Ha mehet újabb driver is, akkor tnt2-höz a 8.05-ös volt a legjobb ss7 alá (saját tapasztalat, de rákeresve mások is hasonló következtetésre jutottak pl1, pl2), Ati Rage128 Fury Pro-hoz jó Ati utolsója (2001 körüli), savage4-hez 8.20.31-es (ha van hozzá bios frissítés azt is érdemes feltenni, Diamond, Creative stb karikhoz biztos van), G400-hoz nem tudom melyik a legjobb, de biztos nem az utolsó, ilyen 2001 környékivel lesz valószínűleg az is legjobb. Mondjuk ha van bőven miből válogatni, akkor azt is csinálhatod, hogy főkártyának beteszed a Matroxot, ha az ebmb supported címek az érdekesek, és egy V2-es a glidehoz, ha pedig inkább metálra zúznál, akkor meg a Savage4 Extreme mellé.Ha Savage 2000 is játszik, ez már jobb mint a Tnt2u ált. ahhoz szintén nem a legutolsó driver a legjobb, hanem az utolsó előtti. Ha csak egy kártya játszik, akkor inkább a v3 vagy tnt2 közül választanék, előbbit a glide, utóbbit a talán legjobb opengl miatt, az Ati Rage-et vhogy nehéz igazán szeretni, pedig d3d-ben és különösen 32 biten jó (de nem tud pl 8 bites textúrákat), és 2D képe is szép, már-már Matrox szint, szóval itt tényleg nincs igazán megszabott válasz, egyéni preferencia döntheti csak el.

    sidi: Sajnos BladeXp-vel én sem találkoztam, bár a maga idejében nem volt drága, de nem sokan vehették, így az a már-már szokásos helyzet állt elő, hogy ami sikeres volt a maga idejében, az ma könnyebben a beszerezhető, ami meg relatíve bukás volt, az mostanra szent grál lett :DDD . 3Dimage meg a Blade3D nem volt ritka a maga idejében, és talán még ma sem annyira nehéz egyet fellelni, legalábbis, amikor úgy 10 éve beszereztem 1-1-et belőlük nem volt nagy kunszt.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz sidi #100243 üzenetére

    Dosos kompatibilitásban a Cirrus, Trident és S3 karik a legjobbak pci/agp, és vlb .
    Amd 5x86-hoz, igen felesleges bármilyen 3d-és kari, ami a 3d-és részét illeti, ahhoz kevés az fpu-ja, ellenben pod-hoz, vagy cyrix 5x86-hoz már lehet némi haszna, de akkor már inkább egy rendes p1-es és akkor nincs kompromisszum.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz arn #100247 üzenetére

    Sebességben igen az Ark, a Riva128 és Tseng voltak legjobbak (az első kettő kompatibilitásban is jó, érdekes módon a Tseng kevésbé, de pusztán kompatibilitásban a Cirrus,Trident,S3 volt a top), de 486/5x86-nál szerintem a sebesség kevésbé számít, ahol kijönne érdemben az előnye ott már kevés a proci, szóval kompatibilitás és képminőség (abban meg pont a kevésbé kompatibilis Matrox és Ati voltak a legjobbak, bár azért márkásabb gyártók egyéb karijai sem voltak rosszak) szempontjából lehet inkább érdekes egy 486/5x86 horizontja.
    Amd 5x86 igen nem több mint egy 4x-es szorzójú intel 486DX4 wb cache verzió, alapon tényleg nincs sok különbség, mert csak a proci órajele, nőtt, de ezeket sokan 160-on használták 40-es fsb-vel, úgy azért már érezhető előrelépés egy 100DX4-hez képest, de amihez kevés volt egy dx4, ott valószínűleg egy 5x86 sem tett már csodát.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz envagyok #100250 üzenetére

    Igen, és kifejezetten az Intel Pentium fpu-ját szerette :) , egy 60-as Pentiumon is már sokkal jobban futott, mint egy 133@160-on hajtott 5x86-on, de akár egy 6x86-hoz viszonyítva is, a Cyrix vhogy sosem találta el trendet, vagy attól függ honnan nézzük, kicsi volt, hogy ő legyen trendi. Amikor az fpu nem sokat számított neki voltak a legjobb kooprociaji, amikor meg az fpu divatba jött, az integer rész volt kigyúrt.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz sidi #100303 üzenetére

    Jó sok kérdés merült fel amíg nem léptem te, szóval lehet jópár dolog majd elkerüli a figyelmem, így szinte biztos nem mindenre tudok válaszolni;

    - amd pártiság kérdése; én nem vagyok semmilyen párti, inkább az ár/értéket néztem mindig napi használtra általában, így mondjuk nekem is gyakrabban volt amd-em, az első is egy amd 386DX-40 volt, ilyen opti495-ös kombi lapban, amiben aztán cserélve lett intel 486dx2-66-ra, ide akkor egy cyrix 486dx2-80 volt szánva, csak 5v-os procikat kezelte a lap, de a cyrixxal sehogyan sem indult, szerencsére el tudtam cserélni egy használt idx2-66-ra. Ezután jött az amd 5x86 133@160 már vmilyen pci-os egerészős biosos lapban, aztán acorp ali nálam is k6-2 350-el, addig sosem volt teljes gépcsere, a ház+táp még 386-osból maradt, periféirák, vinyók is mindig jöttek tovább amíg lukasra nem taposták talpukat, vga is még az 5x86-ból egy S3 Trio, ez lett aztán tnt2 m64-re cserélve rambővítéssel egyetemben. A következő már sulinetes gép volt és utána ez gép még megmaradt, innentől már nem csak egy gép volt a háztartásban...

    - Integrált Trident Blade3D-vel nem volt dolgom, de ha nem dedikált memóriája van, hanem a rendszeréből csíp le, akkor biztos nem hozza egy dedikált penge3d élességét. :)

    - Trident 9440 pci-om van, elő is keresetem, a vlb karis lista alapján, amit sikerült annó összeszedni, elég sok minden összejött, a vezás Matrox volt az amit hiába kergettem. Bios nélküli Trident lehet vmi brand gépben volt, és abban volt a vga biosa is.


    - Közben előkerestem a 20 Mhz-es 386-osokat, és mindkettőt megveri a 286-os, mondjuk a DX20-as egy nagyon korai cachenélküli lap, biosában nem sok mindent lehet állítani, míg az SX20-asban legalább a ramot 0 wait state-re tudtam lőni, így majdnem befogta a DX20-at. A DX20 elsőre nem indult, rögtön levágta a tápot, kimértem, az at tápcsati mellett közvetlenül egymás mellett 2 tantál kondi zárlatos lett az idők folyamán. 10uf 25v-os mind a kettő, de csak 22uf 50v-os elkó volt itthon ami betehető volt a helyükre, ezekkel végeztem a tesztet. Szerintetek maradhat benne vagy cseréljem majd az eredeti specifikációjúra alkalom adtán?

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz sidi #100361 üzenetére

    De nem csak ilyen nagy lapjaim vannak ám :DDD , tegnap elfejtettem, hogy a 8900C-ét is előkotortam, ami pöcröff megy bármilyen XT-ben (sosem jumperelgettem), most épp pont egy mini XT lap volt a legelérhetőbb helyen, abban is indult rögtön ofkorsz, ebbe is egy Nec V20-ast tettem annó (vmi párszáz ft volt újonnan), 16 mhz-et is tudna megfelelő lapban;

    Igen a korai 386DX lapokban nem csak 387-es, hanem 287-es fpunak is volt foglalat, végül is egy ekkora nyákon elfért. :DDD Ha lenne annyi dipes ramom a nagyobb fajtából (ami ált a vga karikban is van, mint pl a fenti 8900C), akkor akár 8 mb-ig is fel lehetne bővíteni ezt a DX20-ast (úgy akár win95 vagy retró linux is futna rajta), most csak 2 mb van benne, az akkor bőven elég volt, de később azért jól jött legalább a 4mb egy 386-oshoz. Ahogy a linkelt Chips 82C212-es 286-os lapodon is jól jön a mb feletti rész, mert van hardveres ems vezérlője is, amit sok korabeli dosos program ki tud használni, másrészt rom shadowingot is tud, így a megfelelő umb driverrel (pl umb_drvr ingyenyes, vagy a Last byte memory manager ami szinte az összes korabeli chipsetet ismeri, alapból shareware , de van hozzá kódom vhol ha érdekes írj rám) az ems page framet szabadon hagyva umb-be tudod tölteni a drivereket, így konvencionálisból is bőven 600 fölött marad. Ezen kívül a memóriát is tudja 0 wait staten interleaving módón kezelni, ha biosban nincs hozzá néhány korai lapban opció, akkor van hozzá külsős beállító progi is, ez is megvan vhol. A Vlsi chipsetes lapod is tud umb-t a fenti driverekkel, azt igazából elég sok 286-os tudja, hardveres emst viszont csak a Chips-nek néhány chipeste pl Neat (ez a 82c212), Hedaka D60 meg még vmi. Scat vagy vmi ilyesmi nevű, ill a Headland HT12, meg vmilyen Suntac chipset (ezeknek is megvannak archiválva az ems drivereik, mindegyiket tesztelgettem is annó). Mondjuk hardveres ems vezérlő nélküli 286 lap alá is lehet emst emulálni, bár lassabb lesz és memória éhesebb, bár fenti umb_drv-ben levő nem olyan vészes, az univerzálisabb emm286 viszont sokat eszik.
    A kezdeti időkben (90-es évek, de még talán a 2000-es évek elején is némileg) szerintem a többség így apránként bővítgetett, ahogy volt pénz/jó lehetőség stb, szóval gyakoriak voltak az ilyen 1-2 generációnyi eltérések az alkatrészek között...

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz envagyok #100585 üzenetére

    default fsb-én megy a lap? Ha nem driver a ludas, akkor húzott isa busz tipikus jele, hogy dos alatt még elmegy, de win alatt már ilyen felkiáltójeles.
    NV1 :DDD , az tényleg csak az exkluzívan hozzá csomagolt 4 játékkal (annak is csak a saját segás verziójával megy (jó sokat hajtottam mire végre megtaláltam archive.orgon)), ill azon kívül talán még 2-3 játékban támogatott, valódi értelme meg (ami jobban néz ki mint a software render) talán csak a Panzer Dragonban van, szóval igazi történelmi zsákutca a kártya, ezért is érdekes a korai 3d. :DDD

    Ranagol_5: Gondolom a p1-es lba módban kezeli a vinyót, míg a 386-os csak normálban tudja, csak akkor fogsz tudni róla bootolni, ha normál módban (legjobb ha magán a 386-oson csinálod) formázod le és teszel rá rendszert.

    Darthsun: Prime95 az egyik legjobb stabilitásteszt program, cpu ram alaplap táp instabilitást elég jól kihozza, rengeteg retró gépen használom/tam, sosem nyírt még ki egy cpu-t sem (pedig úgy 1 nap után szoktam teszt ok-nak nyílvánítani), ellenben rossz/inkompatibilis ramot, túlzottan optimista, de stabilnak tűnt elsőre beállítást viszont jól ki lehet szűrni.

    sidi: Jó kérdés, 8 vagy 10 mhz-en megy a mini Xt-ben a proci, már nem emlékszem, másik kristállyal talán menne gyorsabban is, de inkább nem nyesztetem kategória.

    MasterDeeJay: Az Quadro FX 1300-as inkább egy FX5900XT pci-e alapon, de sajnos csak 6x.xx vagy újabb szériás driverekkel megy, így pont nem lehet igazán jó win98-as retró alapnak használni, mert túl bugosak azok a driverek 9x-hez is, meg régebbi címekhez, ellenben 2k/xp alá azért még lehet érdekes választás.

    petakpa1: SS7-ben youtube-ot max smtube (yt-dlp+mpv) tudsz nézni Linux (Debian 7/8 vagy Slackware 14.2+) alatt, ott is max ilyen 360p - 480p videótól függően, Win alatt esélytelen, meg Nv vonalon FX-nél újabb karikkal amúgy sem win alatt, mivel cmov utasítással vannak min forgatva, a 6x.xx-nél újabb driverek esetében.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz envagyok #100590 üzenetére

    Másnak sem ment, legalábbis 98 alatt biztosan nem, nem lehet, hogy csak Win 3.1/95 alatt működik max?
    Szerk; Ja ez pont te vagy :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz Ranagol_5 #100593 üzenetére

    Az nem probléma, 286-osban is akár lehet nagy vinyót hajtani disk overlay managerrel, vagy eleve csak 512-esre konfigolod be a biosban, és akkor nem tud afölé menni.

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz MasterDeeJay #100596 üzenetére

    Azaz gyakorlatilag 5900XT :DDD , visszafojtott órajelű és feszültségű gpu és 128mb csökkentett órajelű gddr1-es ram, de így legalább nem lesz olyan halandó mint az ultra, mondjuk ez tényleg a pár ezres kategória amúgy is, az enyém is kb annyi volt.

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz DarthSun #100601 üzenetére

    Szvsz ennyire nem kell tőle félni, 10-15 éve prime-al meghajtott/ellenőrzött hardvereim mai napig hiba nélkül működnek (és sok van belőlük :DDD ), csak akkor lehet gond, ha gyenge hűtéssel és/vagy szétfeszelve netán még szar táppal karöltve hajtod, de akkor prime nélkül is behalhat, csak vmivel lassabban, egyébként a konfighoz képest komolyabb 3d-és játék is simán ró akkora terhet a konfigra, mint a prime, szóval az is stabilitásteszt, csakhát akkor órákig ott kéne ülni előtte (alternatíva lehet aminek van demoja vagy 3dteszt loop is)...

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz MasterDeeJay #100599 üzenetére

    +1, meg Quadrókból nincs kismillió alverzió, amivel az asztaliaknál a gyártók szeretnek trükközni.
    A Preshot meg - főleg 478-ban - meg egy kazán, cseréld le egy 2.4 - 2.8 közötti nw-ra azt elviszi simán egy gyári hűtő is, és teljesítményben sem lesz érezhető visszalépés, a táp és a lap vrm-je is meghálálja hosszabb távon, vagy ha mégis a presihez ragaszkodsz, akkor min egy Zalman rózsa tudja frissen tartani. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz vrob #100777 üzenetére

    Akkor én is a súlyosabban sérült kategóriába esem :DDD (bár a progresszió még nem tart ott mint Darthsunnak, meg a retró motyók nagy részét még akkor gyűjtöttem be, amikor még ez egy olcsó hobbi volt, mióta nem így van csak hellyel-közzel bővült nagyon alacsony intenzitással a repertoár), összerakva van vagy 4 XT, 5-5-5 286-386-486/5x86, 3 486slc/slc2, 3 SS7, 3 P3, 2 Athlon xp, 1PPro, 1 P4, 1 A64, ezenkívül vagy egy tucat P3/Athlon Xp/Pentium M korabeli laptop, meg egy nagy szekrénnyi alkatrész (xt korszaktól az agp korszak végéig), procim fogalmam sincs mennyi lehet (talán olyan 100 alulról talán meglehet), de arra sosem fókuszáltam, kezdetben azokat még gyakran továbbajándékoztam/elcserélgettem procigyűjtőkkel alaplapokra vga karikra ilyesmikre, önmagában egy proci amit nem tudok használni csak nézegetni, nem annyira érdekes kategória. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz Ranagol_5 #100833 üzenetére

    Formázás előtt particionáltad is fdiskkel? Ha csak formáztad és még a Pentiumon készített partíció volt rajta az önmagában nem elég. A vezérlő másik lapban működik, ill. másik vezérlőt ha van kéznél próbáltál a lapban?

    MasterDeeJay: korai P4-es chipsetek (645/645dx) kifejezetten jók voltak, az Intel 845-ös ddr-es chipsetjét simán lenyomták, ui. tudott aszinkron ddr333-at és ddr400-at is amikor az intel még csak 266-ot, csak a zsákutca rambusszal volt gyorsabb. Ill. még universal agp-es, úgyhogy jó retró alap, 3.3v only kártyákat is ki lehet maxolni benne. A korai Viás P4-es chipsetek, na azok voltak gányok, gyakran a +12v-os p4 betáp is hiányzott róluk, meg ilyen licencproblémák is voltak az intellel.
    Palomino/T-bird pedig simán meghalt hűtő nélkül egy pillanat alatt elfüstölt, hiába volt hővédelem lapban, egyszerűen nem tud olyan gyorsan reagálni, hogy még időben lekapcsolja, az csak akkor működik, ha legalább a borda rajta van rendesen és csak a venti áll meg.

    Fücsök007: Kimaxolt posreadys meg csak 2014-ig frissített xp között nincs olyan egetverő különbség, ma meg már pláne nem számít, ahova kéne sse2 (újabb böngészők, hang, képszerkesztők, meg ilyesmik), modernebb Linuxxal megoldható simán, talán ilyen xp korszak végi játékok lehetnek problémások, mert nem mindegyikhez készül nosse2 patch.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz MasterDeeJay #100874 üzenetére

    T-bird sajnos instant elpusztul, de tényleg egy pillanat alatt (nem kell hozzá egy másodperc sem és már húzza is a füstcsíkot), ez annó saját tapasztalat is volt, palimino, meg ismerősnek esett le menet közben a borda, amikor még ezek jó feszülős fop32-ők voltak, egyszerűen lepattant róla vagy a procifoglalat vmelyik kampóját/fülét tépte le már nem emlékszem, de az is azonnali füst és halál. :( Tbred-től fölfele ezt mát megoldották, de azért azokat is meg lehet főzni ha vki nagyon akarja.

    Ranagol_5: Akkor particionáld le a 386-osban anélkül nem fog menni, az jóval fontosabb lépés mint maga a formázás.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz sidi #100899 üzenetére

    Igen Tbird a Thunderbird, csak hosszú szó :DDD , azért szerencsére nem volt olyan gyakori a hűtőleesés, meg a hűtő nélküli próbálgatás :DDD , de arra pont elég volt, hogy néhány bizonytalan vásárlót azért elriasszanak ezek füstölős videók, tbredtől fölfele viszont már nem volt ilyen probléma, egyszer egy bartonra sikerült fordítva feltennem a hűtőt és nem feküdt fel rendesen, de szerencsére azt már pár mp után levágta a hővédelem.

    KROK640: mezei 2500+-ból kb minden 3. ment 3200+-ként, mobil Bartonból még több talán 80-90% is, de nekem sikerült belefutnom egy olyanba ami 2000mhz fölé nem igen ment, azt viszont alulfeszelve is tudta egy asztalihoz képest ofkorsz, mondjuk ezt a 2000mhz-et legtöbb tbred b vagy újabb mag tudta (1700+ jiuhb pl best buy volt Celeron 1700 áron kaptál egy kb 2400-as P4-es teljesítményt), max a rosszabbak csak némi + fesszel.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz sidi #100906 üzenetére

    Igen a sarkazás védő csak a T-birdhoz meg Spitfirehöz volt jó, most is akad egy még, vmelyik nagyobb Athlonnal (1200, 1333 és 1400-asból van egy-egy példány) szerváltam gombokért még évekkel ezelőtt. Az ilyen kisebb sarkazást szinte mindig túlélték, van amelyik nagyobbat is, volt olyannal is dolgom, amelyiknek kompletten egy éle hiányzott :DDD , meg 1-2 sarka, de simán stabilan működött ennek ellenére. Ilyen ramom szerintem pont nekem is volt, meg ez a Mistral matrica is sok korabeli motyómon most ott virít, jó nagy mamut volt akkoriban, ilyen félszürke beszerzésekkel mindig az olcsóbbak közé tartoztak, mondjuk ez a gariztatás színvonalát is gyakran az elfogadható határérték alá vitte. :DDD

    Szerk; Igen fpu-t játékok akkoriban nem nagyon használtak, inkább ilyen táblázat/adatbázis kezelő vagy 3d tervező progik inkább, mondjuk a Scorch-ról pont tudtam, ott a golyó pályájának kiszámítása gyorsabban ment vele, Stuntsról meg eléggé megoszlanak az infók, hogy tényleg valóban használja vagy csak fake info, mondjuk ki lehet próbálni, egy 286-os úgyis kb pont a játszhatóság határa vele...

    Darthsun: Nagyobb mobilbartonok mennek mint a golyó ált., nekem most csak egy 2600+ van, de még nem próbáltam mit bír, vannak lockmentes tbred, thorton, bartonjaim, a 2200-at jópár tudja alapfeszen, egy lockemntes 2400+ thorton 2400-et is megy, alapfeszen még 2300-on is lazán hűvösen.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz DarthSun #101266 üzenetére

    Pedig a driver overhead egy masszívan létező dolog SS7 platform alatt, és nem nem FX-el vagy 9800-as lesz a leggyorsabb valós felhasználás alatt, lehet 3Dmark meg néhány opnegl teszt alatt jobb, de korabeli 98-00 közötti d3d címek alatt újabb driverekkel masszívan visszaesik a teljesítmény, van hogy felére/harmadára (volt egy jó teszt is vogonson (sok karival, driverrel és nem szintetikus hanem játéktesztekkel) ami ezt nagyon jól ki is hozta, de most nem lelem (de itt van pár kiragadott hozzászólás a témában amit keresés kiköpött; pl1, pl2, pl3, pl4 )) a driver overhead végett. Nvidiaval 8.05 alatt hozza a legjobb teljesítményt, 12.41 után pedig drasztikusan esik vissza a teljesítmény, tehát azzal a karival lesz a leggyorsabb, amit még/már ez a driver támogat, tehát a Gerforce3-al. Mondjuk az más kérdés, hogy szvsz még ezt is felesleges belerakni egy SS7 rendszerbe (tesztelgetést leszámítva), több szempontból is, egyrészt kár stresszelni az SS7 lapok agp vrm-jét, gyakran nem túl acélosak, másrészt ahová már kéne egy GF3, régen kevés a cpu, szóval a valóságban egy MX400-nál több totál felesleges egy ilyen rendszerbe, de igazából egy V3 2000-el vagy rendes TNT2-vel sem lesz sokkal lassabb a korabeli címekkel. Radeonokkal kicsit más a helyzet, mert egyrészt sosem volt rendes 9x driverük, pl. a table fogot (ami sok régebbi címhez kell a korrekt megjelenítéshez) csak a 7.12-es catalysttől tudták megoldani, az meg csak 2k/xp-hez volt már csak, 9x alatt csak ilyen részlegesen bekapcsolható registry tweakkel. Egyéb karinknál is, ilyen 2000-2001 körüli drivrekkel hozza a legjobb teljesítményt, mert az akkori drivrek alacsonyabb cpu overheadje mellett a 3dnow support is akkor volt a zenitjén a driverekben, utána azt is dobták és a gyenge fpu miatt érzékenyen érinti a k6-x-ot, valószínű egyébként ezért nem érződik annyira ez a hatás opengl alatt, mert ott továbbra is megvolt a 3dnow support.

    envagyok: metálos gémeket itt megtalálod, savage4-hez 8.20.31-9es driver a legjobb szvsz (szigorúan 9x/me ofkorsz, 2k/xp alatt nincs értelmes drivere), ill ha van hozzá bios frissítés azt is érdemes feltenni, Diamond, Creative stb karikhoz biztos van, BX-es lapokban anélkül előfordul, hogy fagyogat, SS7-el viszont nekem nem volt gondom velük, ha szoftveresen jól be volt lőve. Savage 3D-hez viszont szerintem nincs nagyjából mindenhez jó driver, az ilyen cserélgetős lesz. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz FoxiestFox #101304 üzenetére

    Driver függő is a dolog, hogy melyikkel működik, 4.3-as pl ez egyik ilyen.

    Pikari: Minél gyengébb az S7/SS7 proci annál hamarabb, vagyis gyengébb karikon jelentkezik a bottlencek, egy kisebb k6-2-höz simán egy Banshee, Savage4, G200 lehet optimális választás, persze itt is a gf3 lesz a leggyorsabb, csak teljességgel életszerűtlen, max tesztpadra való kombó.

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz DarthSun #101308 üzenetére

    Thief 2 korai Nfs-ek, 1nsane a legismertebbek, de itt egy lista, egy másik retró ficsőr az amit az Atik egyáltalán nem tudnak az 8bit paletted textures, arra meg itt egy lista (ez leginkább csak Final Fantasy 7-8-at és a Drivert érinti), azt csak a 3dfx karik tudják maradéktalanul, meg a nv-k FX-ig, az újabbak már nem, a Savage4 is tudja régebbi driverrel, meg Trident Blade3d, ill ha jól rémlik a Matrox g400 is (de az lehet keverem a table foggal, a wikiben benne mondjuk pontosan :DDD ).
    Ha ilyen Quake/vagy quake motoros gémmel a teszteltél ott messze nem jön elő olyan súllyal ez a driver overhead, mert opengl-t jóval kevésbé érinti. Azért is mennek pl jól 3dfx karik k6-x alatt mert a glidenek az egyik legkisebb az cpu overheadje.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz DarthSun #101319 üzenetére

    7.11-es drivertől fölfele már megoldották :DDD , 9x/me a problémás, mert ott a legújabb driver is vmi 6.valahányas.

    Szerk;
    envagyok: Igen Quake3-hoz van hires pack, ez is szerepel a fentebb linkelt topikban.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz FoxiestFox #101326 üzenetére

    Ha szeretnél table fogot akkor a koraiak nem lesznek jók :DDD , meg gondolom nem is ss7-be megy, a 7.12-re épülő omegát tudom ajánlni, anno mikor még egy agp-és X800GTO@XL-em volt, azzal volt a legjobb, újabb drivreknek, meg már az agp-és karikkal volt gyakran gondja. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz Pikari #101328 üzenetére

    6x86-om sosem volt napi használtban annak ilyen szinten nem ismerem a lelki világát, K6-x-hez 8.05 volt a határvonal (ez 2001 első felés driver), aminek még alacsony volt a cpu overheadja és jó 3dnow supportja (6x86-al itt lehet különbség, hogy ahhoz lehet még korábbi driver jobb), összességében ezzel hozta a legjobb teljesítményt, lehet egy-két gémben gyorsabb volt vmelyik korábbi driver, de egyrészt nem számottevően, másrészt nagyon visszafele se lehetett sokat menni, mert a nagyon korai drivreknek meg gyakran kompatibilitási nyűgjei voltak az ss7 platformmal.
    Persze semmilyen geforce-ot nem fog kihajtani egy ss7 rendszer ebben egyet értünk, és nem is pakoltak gf3-at ss7 mellé akkoriban, de mx400 még előfordult, ilyen amíg nem tudok platformot, de a kari még belefér, manapság azért mert olcsó és könnyen beszerezhető és nem teljesen dőreség, ha kellően korai driverrel használják, szóval szerintem ilyen 1-2 generációnyi eltérés még belefér a komponensek között, az a valóságban is gyakran megesett.
    Amúgy high end k6-3-hoz ilyen v3 2000, TNT2, G400, Ati Rage128 Pro, Savage4 Pro illik leginkább, a low k6-2-höz meg banshee, riva28/tnt, savage 3d /savage4, Trident Blade3d, g200, rage128 sima, de ezt többször leírtam a topikban. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz FoxiestFox #101379 üzenetére

    Igen ennek kb dupla annyinak kéne lennie, olyan mintha nem menne az agp, csak pci módban, csekkold le, ill. ha nem megy, próbáld meg az agp fast writes-t kilőni/bekapcsolni (az ellenkezőjére ahogy éppen van), újabb catalystok szoktak szivatni agp karival, gyáriból a 7.7-es a maximum probléma mentes, omegából pedig a 7.12-re épülő.

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Új hozzászólás Aktív témák