Új hozzászólás Aktív témák

  • sidi

    junior tag

    válasz Fenyő #100332 üzenetére

    Köszönöm a részletes, sok mindenre kiterjedő választod :)
    Valami ilyesmit vártam a 386SX-től :R Nekem még nem volt időm 2 kisgyerek mellett a VGA kártya cserére... éjjel pedig túl hangos volna lehúzni a mini fekvő ház tetejét, a kutya is fölébredne odalent erre a hangra.

    Szép nagy alaplapok :) igen maradhat a kondi, az csak puffer / szűrő, így a nagyobb is jó.
    Látom a sok DRAM IC és a 286-oshoz hasonló chipset miatt ekkora.
    Az az üres foglalat 287 helye? a korai 386-os lapokon volt 287-nek is hely vagy-vagy alapon, IIT 2C87-nek ugyanaz az utasításkészlete mint a 387-nek.

    Nálam az Acer 286 lapja hasonló "lepedő méretű", majd lefotózom amikor széjjel szedem a gépet, mert az alaplap belóg a táp és meghajtók alá, pont ott van az FPU foglalat és szeretnék bele tenni ha már van. Itt az egész táp az alaplap felett van, kitölti a kb. 40x40cm-es fekvő ház teljes alját :)

    Nekem ilyen 286-os lapjaim vannak, de azért ezek kisebbek: [kép] [kép]
    Ez pedig már egy 386SX: [kép]
    Itt pedig a Samsung 386SX integrált 8 bites VGA-val:

    i80386SX-20 CPU a kisebb,
    i82385-20 Cache controller a nagyobb,
    +i387SX azóta került bele FPU is, azért szerepel a Landmark-on.
    Majd készítek új képet, közelebbit is a 3 intel prociról, jól néznek ki együtt.
    Bővebben korábban írtam már erről Samsung 386SX gépről: #97518

    Nekem 386SX volt az első gépem 60cm széles fekvő házban, szintén K6/2-ig megmaradt a ház+táp. Szüleim vettek kompletten Athlon Thundebrird-et ezután. Érdekes mennyi hasonlóság, leszámítva, hogy később el kellett adnom a komplett órási régi gépet :(
    Ezután egy 486-os laptopot használtam 2. gépnek otthon: 486-os Laptop története

    Köszönöm a Trident PCI ajánlást és fotót, szóval lehet úgy járnék egy VGA bios nélkülivel mint amiről írtam, hogy csak dirver betöltés után lenne kép...
    Mi lehet az a nagy be nem forrasztott csatlakozó helye a tetején?

    [ Szerkesztve ]

    "Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

Új hozzászólás Aktív témák