Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz Bile Demon #91135 üzenetére

    Az EPoX MVP3-C lapba végülis áttettem a K6-2+ 500 CPU-t.
    Ez a lap jobb, mint az említett Soltek, mert van működő UDMA és a VRM is csak langyos.

    1db Micron 128MB PC133 CL2 RAM.
    Win98 SE rendszer.

    Quake III, UT 99, Unreal.
    Stabilitástesztnek futtattam az alábbiakat: Prime95, SuperPI, 3DMark99, 3DMark2000 loopolva.
    A Prime95 sose jelzett hibát a rendszer egyszer se kékhalálozott. Pedig hetekig volt megigyelés alatt, éjszakákra hagytam bekapcsolva + hétvége non-stop.
    Az alábbi GPU-kat próbáltam:
    Diamond V330 Riva128 4MB PCI
    STB Velocity4400 TNT 16MB AGP
    Diamond V770 TNT2 32MB AGP
    ASUS V7700 Geforce 2 GTS 32MB AGP
    MSI Geforce 3 TI200 64MB AGP

    A 3DMark loopolásban a V330 és a TI200 stabilan működik. Az összes többi is működik pár óráig, de kb 8-10 óra után mindig kilép a desktopra, hibaüzenet nélkül.
    Próbáltam többféle nvidia és VIA 4in1 drivert. Többféle RAM-ot. BIOS-ban relaxált RAM és cache időzítéseket. Semmi változás.
    Reprodukálhatóan így viselkedik.

    Ezen túl is tettem magam "VIA chipset, korai AGP implementáció" stb.

    Aztán átléptem a követke projektre:
    TUSL2-C / P3 1200/256
    2db 256MB Kingston (Hynix) PC133 CL3 RAM
    Kezdetnek belepakoltam a Geforce 2 GTS-t. Minden szép és jó volt. Kb. 6 órát futott a 3DMark2000 loop. Aztán amikor ránéztem 8 óra múlva, ugyanúgy kilépett a Desktopra.
    Nem hiszem, hogy a VGA hibás lenne. Jó a ventilátora és nyitva van az ablak is, nem melegedett túl. A két konfigban a billentyűzet és a VGA közös, mind más alkatrészből másikat használtam.
    (Igen, ezek után kell csináljak egy ellenpróbát, mert mondhatjuk, hogy az alaplap CPU/RAM teszteletlen).

    Másnak van ilyen tapasztalata? A 3DMark99 / 3DMark 2000-nek tudnia kellene folyamatosan futnia, vagy lehetett valami memory leak, directx bug stb. ami miatt stabil vason is kilépdel 8-10 óra után?

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák