Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz petakpa1 #90746 üzenetére

    A 120fps-nek is van értelme:
    60Hz-nél 16ms-ig kint van a kép ÁLL. Aztán ugrik egyet a következőre. Legalábbis OLED-nél vagy egy jó és gyors gamer monitornál. A monitor nem mossa el a képet, de az ember szeme/agya igen!
    Ha 8ms-ig bámulod az állóképet 16ms helyett, akkor kevésbé lesz elmosódott. Ennek fiziológiai, biológiai oka van.
    Nem CRT-ről vagy TN panelről beszélk, mert ott a fénypor utánvilágítása illetve a folyadékkristály lassú mozgása csinál elmosódást.
    Ha van egy ideálisan gyors kijelződ, akár OLED, akár egy 1ms-og LCD, akkor ott már az ember szemének van utóérzékelése. Na ezen csökkent / javít, a magasabb képfrissítési frekvencia.

    Mondom ezt úgy, hogy soha életemben nem láttam még 120Hz-es frissítésű kijelzőt működés közben. Vagyis van egy 4k 120Hz OLED TV-m, de első dolgom volt 1920x1080-ra állítani, és a rákötött GTX670 nem is tud 60Hz-nél többet a HDMI portján. :DDD

    Viszont utánaolvastam a témának és én is elmosódottnak látom az OLED TV képét mozgásnál. Nem a TV hibája, mert van IPS és VA paneles LCD TV is. Nem hittem, de gyors kamerával felvéve tényleg nem elmosódott. A szemem mossa el. :)

    Játékra meg sokkal jobb 60cm-ről 24" monitort bambulni. (Full HD 60Hz az is).

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák