Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    Minimális az esély, hogy sikerrel járok, de azért megkérdezem itt is.
    Van egy IBM PS/2 Note N33 SX-em amire nem rég tettem szert.

    Régóta kerestem egyet gyűjteményi koronaékszernek a Thinkpadek mellé, mert ez volt az IBM első non-luggable, normál laptop formátumú notija, és a Thinkpad brand közvetlen szellemi eredője, saját polcra méltó darab.

    Floppy és HDD nélkül vettem, külső Floppyt fogad a régi fajta IBM csatival, ez nem is probléma, van ilyen meghajtóm.

    Na de HDD nincs benne, és a hozzá való átalakító se, amivel tehetnék bele.
    A cucc olyan szinten agyrém, hogy még csak képet sem találtam róla, hogyan kéne kinéznie.

    A HDD bay és a környéke így néz ki, a tetején és az alján is van csati, gyanúm szerint mindkettő a HDD-hez tartozik:

    Látott már / kukázott már valaki ilyet?
    A dokumentációja szerint a part number az alkatrészhez: 95F6273, ebayen sem és sehol máshol sem találtam belőle.

    Szemrebbenés nélkül vettem meg a gépet HDD és caddy nélkül, mert naivan azt gondoltam, ahogyan a külseje, úgy ugyanaz lesz a belseje is, mint az N51 SX-é, amiből már volt egy rommá tört, de működő példányom, mely alaplapját (művészi szépségű barna pcb, kép 1, kép 2), Floppyját és vinyóját (kábeleikkel együtt) megtartottam.

    Ehhez képest, a ház hasonlóságától eltekintve tök különböző a két gép.
    Még csak azt sem tudom megcsinálni, hogy az N51 alaplap menjen be ebbe a házba a meghajtókkal együtt, túl sok apró módosítás történt a szériák között ahhoz, szétfaragni pedig nem szeretném, így is hihetetlen, hogy egy repedés nincs a házon sehol.

Új hozzászólás Aktív témák