Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #68231 üzenetére

    Persze, nekem ezek tetszenek, meg rájöttem nekem való ez a topic :) (engem is érdekelnek az ilyesmik, csak szűkösebb eszköztáram miatt kevésbé tudok beleugrani. Amúgy régebben több gépem volt, de 2009-ben szinte felszámoltam az egészet, pedig volt 1.6A Northwoodos konfigom meg 1.8A Northwoodos konfigom is, mindkettő alaposan meghúzva (az 1600-as ment 2400-on is), meg mindennel ami kell, tök jó referencia gépek voltak az Athlon XP mellé. Sőt egy időben Athlon XPből is több volt itthon, mivel nagyon szerettem őket... bár abból még most is akad több legalábbis prociból).

    Igen, nagy a szórás az Athlon XP procik között, de régen sorozatszám alapján válogattam őket, és hidd el ég és föld a különbség egy jobb és egy rosszabb darab között. Találkoztam olyan 2100+-al is ami 2200+-on még beindult aztán vége volt.

    Egyébként én is szeretném már beröffenteni a gépet, mert évek óta motoszkál a fejemben, hogy fel kellene támasztani. Valahogy nagyon megszerettem azt a gépet, (azért is nem adtam el, mint a többit) annak ellenére, hogy mára a gyakorlati értéke pár óra retrózáson kívül sajnos már nem sok :(
    De meglesz, ha beidítom, akkor meglesznek a screenshootok ahogy te beraktad őket, meg akarok teszteket is rajta. Valamikor anno mikor feltoltam 2600MHZ-re akkor végeztem is teszteket (SiSoft Sandra meg Flat Out2, meg ilyenek) de azok a képek már szerintem nincsenek meg, legalábbis nem találtam sehol. De azok amúgy 2006-os képek.
    Most majd csinálok újakat ha összeáll.

    Tényleg, közben eszembe jutott, hogy 16×166-on hajtottam azért, mert így vitte a CL2-t a memória.

    De most ismét csak kerestem a képek között hátha előkerül valami, de csak ez került elő, amitől beugrott, hogy néha próbálkoztam már perVERZIÓval is, ez ugyanaz a CPU csak 20×133-on. (Jól látható, hogy mindezt egy augusztusi meleg napon; bár a hűtőnek kb porszívó hangja volt rendes napi használat során). Meg volt 13×200 is, mint próba de ott a memória CL értéke nagyon felszüökött, miközben a CPU órajel még alacsonyabb is volt ...
    Végül azt tudom, hogy messze legtovább a 16×166 volt, ami napira bevált.

    Jajj, el ne felejtsem :

    Alkatrész hiány sajnálatos :( , közben rájöttem tápkábel is kell, mert öcsémnek sikerült ingyen odaadni a legutóbb eladott monitorral, persze ez is most derül ki :(
    (mivel a mostani gépből semmit sem akarok kiszedni a másik kedvéért, pláne, hogy van hozzá még korhű monitorom és billentyűzetem is, akkor már legyen teljes az élmény :D )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák