Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Pikari #104137 üzenetére

    Akkoriban mikor a Win98 menő rendszer volt engem a PC-ken csakis a játék, vagy a képszerkesztés érdekelt, és a Cyrix akkoriban nem arról volt híres, hogy bármelyikben is remekelt volna. Sőt a K6-2 K6-3 miatt az AMD is leírta magát, írtam már a topic hasábjain, hogy osztálytársam egy ilyen 450-es CPU-t még ráfizetéssel is elcserélt volna a 366-os Celeronomra, ami gyanússá tette a dolgot, majd amikor megnéztem, hogy hogy megy a gépe, akkor rájöttem, hogy miért. Utána meg a melegedés miatt volt rossz híre az AMD-nek, igazából az Athlon XP megjelenéséig kerültem az AMD-t. A Cyrix meg pláne az a kategória volt amivel nem foglalkoztam. Egyszer megnéztem egy C3-as VIA CPU-t, az 566-os Celeron alapórajelen is körebehugyozta, és az utóbbi még húzható volt 850-ig, a C3-as meg egy MHZ-et se.

    #104135 vrob :
    nekem a 686 kimaradt, mert akkoriban még C64-es arc voltasm, persze iskolában, itt-ott néha leültem egy-egy 2-3-486os mellé, 686-ra nem emlékszem, jobban a PC-s világgal meg Pentium 1 időkben kezdtem foglalkozni.
    A 786 is érdekes lehetett, tudnak néha ilyeneket írni az újságok, egyszer a GameStar egyik számában olvastam a 2000-es évek legeslegelején, hogy akkor majd jön a Tejas meg a Nehalem, előbbi 5-10GHZ utóbbi 10+ GHZ-en, meg hogy 2005-re 10GHZ-es lesz egy átlag otthoni PC. Hát még most sem tartunk ott :D (Pedig az elektrotech tanárom 2002-ben kijelentette az egyik órán, hogy egy átlag otthoni PC 10GHZ-es :D )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák