Új hozzászólás Aktív témák

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz solfilo #403 üzenetére

    >Szerintetek jön az i9-ek érkezésével egy Ryzen 7 2800X?

    nincs infó. bármi lehet.

    - de szerintem: egy 8 magosnak - ugyanezell a 12nm-es technológiával nincs sok értelme.
    Valószínüleg tesztelik az alternativákat az AMD-nél is, de hogy miböl lesz piaci termék is, az már alaposabb döntést igényel.

    És kell BIOS támogatás is. Ha nincs szivárgás erről az alaplapgyártóktól,
    akkor nem várható a következő pár hétben.

    A 2800X -csak a gémereknek lehet fontos,
    ha valakinek a sok mag és teljesítmény kell, akkor több értelme van a Threadrippernek.
    ( mikor megjelent az 1800x -akkor nem volt threadripper! most van, és emiatt még kevesebb értelme van.)
    Szóval ki venné meg? Te?

    A gamereknek a +100-200Mhz kevés lesz.
    Ha nem tudja legyözni esetleg megszorongatni az i9-et, akkor nem sok értelme van rátenni erre erőforrást és embereket ( és ezáltal késleltetni minden mást )

    A januári CES-en mindent megtudunk. Több értelme van korábban megjelentetni a Ryzen 7nm-es 3700X -et , meg a 12 magos társait. ( és élvezni a >=4.5-4.6ghz single core-os teljesítményt. )
    Ha januárban bejelentik a 7nm-es ryzent, akkor a 2800X iránti igény is lecsökken, mindenki várja az új procit.

    Ha nekem döntenem kellene, akkor inkább a 3700X jelenjen meg 1 hónappal korábban ,
    minthogy a 2800X-re menjen erőforrás. De ez én vagyok.

    Ha mégis megjelenik idén a 2800X -akkor számomra ez azt is jelenti, hogy a 7nm-el egy pici gond lehet.

    de ez csak spekuláció részemről.

    Mottó: "A verseny jó!"

Új hozzászólás Aktív témák