Új hozzászólás Aktív témák

  • BlueAthlon

    senior tag

    válasz Gézengúz #9678 üzenetére

    A kollégának már privátban megírtam, de akkor ide is bemásolom, hogy Mindenki tisztában legyen vele...

    Mikor elsőre összeraktam a gépet ( procira csak a gyári coolert dobtam fel ), pontosan én is az általad leírtakat tapasztaltam.. Néztem, hogy de magasról indul, és a 72-73 fokot is eléri... Hűtőborda meg rendesen forrt...

    Oka : a lap BIOS-a eszméletlen mód felülfeszeli a procit és a NB-et alapból. Valószínűsíthetően csupán a Trinity-re való beállításokat próbálja erőltetni,, nincs benne Richland profil még.. ( anno ott is hasonlókat tapasztaltam, főként a későbbi BIOS revíziók esetén, valszeg a gyártók is rájöttek arra amire én, hogy 2133 és 2400 -as memória beállítások és IGP használata esetén az IMC-t feszelni kell mint a bolond... és általában a 2400 + IGP nem is stabil a Trinity esetében).

    Főként ha 2133 vagy 2400-as memória beállítást választasz, ő automatikusan 1,45V-ot ad a procinak, meg 1,4V-ot a northbridge-nek.. Próbáld ki... Ezt a gyári hűtő egyszerűen nem tudja már kezelni...

    A proci gyári feszültség értéke 4100 -on 1,3125V, a legnagyobb 4400-as turbo-hoz meg 1,435V. NB-nek meg a gyári 844-es GPU és 2133-as RAM esetén 1,2V.

    Nekem ki van kapcsolva az összes turbo és energiagazdálkodási beállítás és fix 4500-ra van téve a proci, ehhez 1,35V is elég (auto load line calibrationne, így terhelésre 1,33-1,34V-ot tud).. NB-nek 1,4V van adva, de azért mert 1169-re van téve az IGP és 2400-as ramok vannak mellette alacsony időzítéssel.. ( LLC nincs rajta, ezért terhelésre majd 1,3V ig le is esik... tehát ezen még dolgoznom kell, azaz 1,325V ennek is elég lesz, csak a load line calibration beállítással kell játszanom ).

    Ha megírod, hogy milyen ramod van, mekkora IGP meg proci órajeleket szeretnél, valamint hogy tervezed-e normális coolerrel hajtani, akkor segítek a helyes feszültség értékek belövésében..

    P.S. : gyári coolerrel ne nagyon álmodozz tuningról, egy belépő szintű hőcsövessel indíts legalább. Nekem egy kis kompakt vizhűtőm van ( Thermaltake Water 2.0 performer ), ezzel igencsak jó eredményeket lehet elérni...

    [ Szerkesztve ]

    Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

Új hozzászólás Aktív témák