Új hozzászólás Aktív témák

  • sasa311

    veterán

    válasz rien #1249 üzenetére

    ablak, radiátor nem jó ötlet, mert túlmelegszik a víz és a napfénytől algás is lesz.
    ha csak ablak alá tudod tenni, akkor segíthet, ha az akvárium hátoldalát befested pl fekete festékkel (én személy szerint ezt nagyon kedvelem - festékspré gazdaságos és tök jó erre) vagy ráragasztasz egy olyan giccses fóliát amit aqua boltokba kapni :DDD
    Perverzebbeknél láttam már türköt is mögé rakni ;]

    Első aranyszabály: (100% biztos vagyok benne, hogy ezzel kezdte a könyv)
    ''öntsön vízkezelő, klórtalanító, beindító síkosító csodaszert a vízbe''
    .....
    ez töröl, soha semmit ne adagolj a vízhez. A friss vizet mikor berendezted növényekkel az akváriumot hagyd egy hetet állni úgy, hogy megy benne a szűrés. Utána tegyél csak bele élőlényt.
    Csinálj heti rendszeres 10-20% közötti vízcserét, lehetőleg állott vízzel (hagyod a szobában állni 1-3 órát).
    Ez így tökéletes lesz ;)
    A halakat ha egy mód van rá egy szép, tiszta, megbízható boltból vedd ne plázából vagy 5-6 helyről összeválogatva. Vagy mégjobb hogyha amatőr tenyésztőktől a www.akvarista.hu -n.
    Ha mégis felütné a fejét egy betegség a beteg halat soha ne az akváriumban kezeld, mert ezzel az esetleg nem beteg halaknak ártasz. Tedd a beteget külön és ott kezeld.

    [Szerkesztve]

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Új hozzászólás Aktív témák