Új hozzászólás Aktív témák

  • akos3

    addikt

    Sziasztok!
    Rég óta van akváriumom már, nem túl nagy, olyan 30L körüli. Az utóbbi fél évben sorra megy tönkre a háttér növényem. Az akváriumba 2 élő növény van ( a többi mű), 1 alacsonyabb elől és egy magasabb hátul. Ez a 3. háttérnövényem már ami ugy tűnik felmondja a szolgálatot. Lehullanak a levelei, a szárai elfáradnak és elválik a gyökértál, majd felúszik a felszínre. Sokáig nem jöttem rá, h mi lehet, mindig már fajtát vettem, de az összessel ez történt. Aztán rájöttem, h a levegőztető/szűrő kifolyója pont egy vonalban van a növénnyel, így az az elméletem támadt, h az erősebb, folyamatos áramlás miatt - amit a szűrő kelt - mennek tönkre a növények. Ezt az elméletet, az is alátámasztja, h az alacsonyabb növény már régóta jól érzi magát, azt nem is éri a szűrő kifolyója.
    Kérdésem az lenne, h valóban ez lehet egy indok erre, vagy egyszerűen tönkremennek csak? (kb 2-3 hónap alatt)
    Nem tudom érdemes e venne egy 4. növényt is és új helyre helyezni, vagy csökkentsem 1-ra az élőnövények számát végleg.
    Köszi a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák