Új hozzászólás Aktív témák

  • orion1025

    őstag

    válasz Garold #10886 üzenetére

    Nem tudom számít-e az én válaszom, de megpróbálok segíteni.

    Külső szűrőt javasolnék, de abból egy combosabbat.Az EHEIM mint márka azt hiszem senki számára nem ismeretlen, ebből 1500L/h-s körülit vagy afelettit keresgélj.Belső szűrő semmire való, az tényleg csak vízmozgatásra jó.És fontos, hogy esőztetőt használj ekkora akváriumban.Ha nem akarsz CO2-t használni, akkor felszínmozgatással kellő oxigén bejut a vízbe, így nem lenne szükség külön levegőztetőre, amennyiben épkézláb mennyiségű élőlény lenne benne.

    Amennyiben nem akarsz nagy növényesítést, akkor elég csak általános aljzatot venni, meg a növények tövéhez lenyomkodni pár tápgolyót.A mennyiség kiszámítására találsz táblázatot a neten.Ha rám hallgatsz semmilyen kavics és bazalt zúzalékot nem veszel meg.Vannak akik praktikeres térkő homokot használnak, de legjobb tudomásom szerint be tud rohadni, ellenben olcsó és zsákban kapni, de szerintem ne reszkírozz.Nálunk például lehet kapni nagyobb zacskókban sötétszürke és piszkosfehér aprószemű keveréket aminek nincs éle, valami hasonlót nézz, de ne gyöngykavicsot, annál jóval kisebbet.Az aprószemű aljzat azért is jó, mert nem tud a résekbe belemenni a mulm, így könnyű kivarázsolni az aljzatból.

    A 3D háttér szerintem undorító és mű, inkább egyszínű fólia vagy fotókarton, miegymás.

    Növényeket az alapján válassz, hogy milyen halakat tartasz, mekkora világítás és tápozás van tervben.Ha sokat akarsz, oda már elkél táptalaj is.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Új hozzászólás Aktív témák