Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mykos

    aktív tag

    válasz TauDragon #628 üzenetére

    TM Colt M1911 Hardballer , ez most micsoda? A képen egy AMT hardballer van, de akkor hogy kerül oda a Colt M1911 :F
    Egyébként tényleg nagyot üt, 300FPS körül hozhat. Amikkel eddig én találkoztam azok Hopup nélküliek voltak...ahol a desert elkezdte magát jól érezni ott ebből a BB már csak a földön pattogott, de 20méteren belül cool ;]

    AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz TauDragon #628 üzenetére

    ''A szánhátrasiklásos stukik általában ormótlanok, csak bele nézni - a mechanika miatt kicsit ''növeltek'' az eredetihez képest, mert a 100%-ig hű másolatok törtek!!! A szán, vagy annak tartósínje nem bírta a gyepát.''

    Már ne is haragudj, de ez úgy baromság, ahogy van. Abszolút nincs méretbeli eltérés a szánhátrasiklásos fegyóknál (sem) az eredeti éles verziókhoz, vagy a springes változatokhoz képest. Legalábbis a TM csak 100%-ban egzakt ''másolatokat'' gyárt. Nem mondom, a kínai szarok között lehet, hogy van, ami ormótlan és még így is eltörik a századik lövés után, de a TM GBB-ire ez abszolút nem igaz. Gyakran olyannyira megegyeznek, hogy még az eredeti logókat és feliratokat is megveszi a TM, így gyakran még egy fegyverek közt jártas egyén sem tudja első ránézésre megmondani, hogy a pisztoly nem éles fegyver.
    Egyik ismerősnek 3 éve van egy TM Glock 17-es GBB-je, kb. 20.000 lövéssel a háta mögött és kutya baja, olyan, mint újkorában. Másik ismerősnek kb. ugyanez a szitu a TM GBB-s Berettával és én is csak hasonlókat tudok elmondani a Berettáról, igaz az enyém még új.

    Persze, nyilván óhatatlan, hogy anyaghibából, vagy csak szimplán anyagfáradás miatt egyszer csak eltörik a szán, de ez biztos, hogy nem pár száz lövés után fog bekövetkezni, hanem jópár ezer után.

    Szép-szép ez a rögzített szános dolog, meg takarékos a gázzal, meg erősebb, meg biztos tartósabb bla, bla... csak éppen pontosan a GBB-hatás az, ami az eredetihez hasonlóvá és élvezetessé teszi a dolgot. Ezzel az erővel vízipisztollyal, vagy Nintendo-s fénypisztollyal is lődözhetne az ember, ott sincs szükség szánhátrasiklásra.

    [Szerkesztve]

    Get Moded!

  • mykos

    aktív tag

    válasz TauDragon #633 üzenetére

    44-46 ezer garival, én olyan 33e ért jutottam a deseremhez, és 2500-30000 lövés után még mindig kivállóan teker ;)
    Az erő valóban nem kell, én most vetettem ki az MP5SD5 ömből a 410FPS-t...de M100+-os rugóval még mindig 380FPS :(
    Volt hogy meghalt a főfegyom, és deserttel játszottam végig a játékot...nem volt hátrány hogy nem csak 20 méterre lövöldöztem vele, megjegyzem sokkal több embert találtam el deserttel mint mp5-el ;]

    AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz TauDragon #633 üzenetére

    Persze, nyilván neked is igazad van. Mint tudjuk nincs olyan gyár a világon (még Japánban sem), ahonnan ne kerülnének ki selejtes darabok, de szerintem, ha az embernek szerencséje van és nem egy ilyet fog ki, akkor rendeltetésszerű használat mellett egy TM pisztoly sokáig szolgálja gazdáját.
    Nyilván nem célszerű szélsőséges időjárási körülmények között használni a fegyvert, nem célszerű red gas-t tölteni bele, nem célszerű a földre hajigálni, falhoz csapkodni... sorolhatnám.

    Én alig 30k-ért jutottam a pisztolyhoz (mindenestül), ami szerintem már korrekt ár. Természetesen én sem kértem garit, mert véleményem szerint nincs értelme. Ha eltörik a szán, úgyis arra fognák majd, hogy túl van a pisztoly a garantált 3.000 lövésen, és innentől kezdve nincs miről beszélni. Most őszintén, 3.000 lövés az micsoda? Van olyan, aki egy játék alatt elpuffogtat annyit (jó, mondjuk nem egy pisztollyal, de azzal sem tart sokkal többől). Szerintem ezért rablás még plusz 20%-ot rátenni a fegyver árára. Az a vicc, hogy külföldön ez már a garis ár. És erre nem indok a vám, mert az akkor kiszabott és megfizetett áfát simán visszaigényli a magyar kereskedő. Ez az ő kis privát árrése. (meg hozzáteszem, hogy egy Mo.i kereskedő alapból nem is annyiért szerzi be az árut, mint amennyiért Te meg tudnád rendelni netről, mivel ő nagyker. és nagytételben vásárol, szóval még itt is csurran-cseppen valami).

    Szóval szerintem megéri kicsit tovább kuporgatni a GBB-re, mert nagyon más azzal lőni, arról nem beszélve, hogy a legtöbbeknek leesik tőle az álla, mert nagyon jól néz ki működés közben (is). :D

    23k nagyon sok egy szánért! :Y Szerintem annak a dolognak átb*szás szaga van.

    Get Moded!

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz TauDragon #632 üzenetére

    Ahoy!
    Azért a Hardballer, és társai sportlövőpisztoly, aki elmegy katonásdit játszani, bizonyos körökben kiröhögteti magát vele. Friconál a 16820Ft-os áron NBB-k közül a Stexr az egyelü hadipisztoly.
    Amúgy ha visszaolvastad a postokat, nyilván tudod, hogy AUG-ot akarok venni mini akkuval, tartalék akkuval. Igen, pisztolyhoz is lehet tartalékakksit venni, és (ha már pénz, akkor gazdaságosság), nem kell cihelni a 2 literes gázpalackot. Amúgy a nowarnál az egyebek között van a TM M92F AEP-je valami 15k körüli áron, amiben ugyanolyan akksi és ugyanaz a 7-es gearbox van, mint az MP7-ben, amit ugye külföldi fórumokon és a ''szakmában'' is elismeréssel nyilatkoztatnak.
    A másik dolog: nem feelinges 2-3 méterről dobatni a másikat? ;] Komolyan, egy fél évig egy Cyma shotit nyúztam csőcserével, volt, hogy 7 emberrel szemben védtem be a házat egymagam egy Cyma springes pisztollyal. Hiába, a profiknak szerencse is jár. :o
    Valóban nem értek egyet azzal, hogy a dobozban lévő szemcsi elégséges védelem, a MASZ is azt írja, hogy célszerű a játékon résztvevő legerősebb fegyóval betesztelni a szemcsiket. Egy F-es védőkategóriába eső szemcsi már elég, ki lehet számolgatni, szabvány. A másik dolog a fejlövés: ugye csak akkor lövünk fejre, ha más testrész takarásban van... :U
    Na meg egy olyan fegyóhoz adott BB a TM alapcsőben is szorul, akkor milyen hézagos lehet annak a fegyónak a csöve, amihez adták...
    Amúgy meg a GBB-knek is jár karbantartás, meghálálják... Én is minden használat után szétszedem, és kitisztítom, valamint havi rendszerességgel leolajozom és szilikon-spray-vel kezelem. Ugyanis azt el tudom képzelni, hogy 400 lövés után egy DE meghalhat, ha a Sahara homokja van benne, de egy NBB szelepje is szétmehet ugye a red gas-tól.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák