Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TauDragon

    csendes tag

    válasz mykos #630 üzenetére

    Hali!
    Látom figyelsz! :)

    AMT hardballer kép? Hát igen. De a Colt M1911 is jó, mivel annak a hosszított csövű változata. Van a világon olyan hely ahol úgy is ismerik (mármint Colt M1911 Hardballer).

    A lőerőnek pedig nem kell 40-50 m-es lövéseket lehetővé tennie. Éles fegyverek esetében is csak rendkívüli esetekben használják a pisztolyokat 20 m-nél távolabbra. Elsősorban épületharc esetén jön jó, vagy ha figyelmetlen az ember és kifogyott a puskából a golyó :( , esetleg másik fegyó műszaki problémája miatt.

    Ehez kapcsolva a szemüveges kérdést: valóban a gyárilag adott szemüvegek nem bírják a 300 fps feletti lövéseket, főleg közelről. Nem tudom milyet láttál, de amit mostanába vettek a környezetemben, ahoz mind olyat adtak, ami alá nagyon erőszakoltan lehet lőni. Tényleg jobb a maszk, az arcot is védi. Sokáig szemügében nyomtam, de meguntam, hogy szinte minden héten valahol arcon valami pötty, seb van (szemöldököt, szájat, orrot szépen elintéz :D ).

    De itt is el kell gondolkozni: játszunk, vagy ölünk? Ha játék, akkor nem kellenek az elefántölők, Ha ölni van valakinek kedve, az pedig menjen az idegenlégióba ;-)
    Egyébként hazai, nemzetközi szabályzatokban sem hiába a lőerő, torkolati sebesség leszabályozva, mind puska, mind pisztoly viszonylatában. Ahol igazán komolyan veszik, ott az épületharcra be sem engedik a gyors, erős fegyókat. A mesterlövész is ugye 20 m-en belül nem használhatja (használhatná) a sniper puskáját.

    Üdv

    TauDragon alias OldGyufa alias Fater :-)

Új hozzászólás Aktív témák