Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mykos

    aktív tag

    válasz hawk3ye #706 üzenetére

    Igazából van egy airsoft nagy fórum ahol minden minden le van írva [link] azért gyorsan válaszolok amire tudok ;)
    1. Mindkettő befagy bizonyos hőmérséklet alatt, full fémnél azt hozzák fel, hogy nincs szán/szánakasztó törés...de pl egy marui(TM) pisztoly is fémvázas és csak a burkolat ABS az ottani törvények miatt...A full fém hátránya, hogy sok gázt eszik.
    2. Légfegyvernek minősülnek (0.08J-7.5J). 18 év felett vásárolhatsz csak, szállítás kitárazva, lőszer külön csomagolva, és az egész jól becsomagolva lőtér-otthon, otthon-lőtér között. Nincs rajtuk, hogy másolat, sőt gyakran megveszik a jogot az igazi fegyver gyártójától hogy az eredeti jelzésekkel lássák el.
    3. Általába a mezei Airsoftos tm, ca, G&G, ICS puskákkal találkozik, pisztolyból meg TM, UHC,HFC, KWA, KWC, KJW. WE-ről nem tudok semmit se, láttam pár pisztolyát a neten, egy helyen írták hogy inkább a TM hi capát...de ennyi.
    4. Írjál emilt kefehunak, aztán csak kiderül:) Telefonon tudsz rendelni a 44-esből is [link]

    v.ki: Igazából nem tudom hány nagyobb játékon voltál kinnt, vidéken ahol gyakrabban játszanak cyma/well fegyverekkel oda nagyon jó az alap marui, viszont nagy játékon egy minimális tuning jól jöhet alapból 260-280FPS körül lőhet az AK, 330-360FPS-el már mindenhol jól lehet játszani, 330 az egy M100-as tuningrugó és csapágycsere, oylan 7ezer forintos költséggel...én nem vennék garival alap AEG-et, mert tudom bármi van javítható :U

    AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz hawk3ye #706 üzenetére

    1. Már beszéltünk róla, hogy a full fém GBB pisztolyok további hátránya, hogy mivel nehezebbek az alkatrészek (pl. a szán), több gázt használnak azok mozgatására, így azonos mennyiségű gázzal kevesebb lövés adható le. Márpedig a gáz nagyon nem olcsó. 1 liter gáz - ami nem tart valami sokáig - kb. 4000 forint, ezzel kalkulálj! Lehet, hogy kevésbé sérülékeny a fém pisztoly, de szvsz a műanyaggal sincs semmi gond. (nálam teljesen jól szuperál a GBB-s TM Beretta).

    2. Javaslom olvasgasd egy kicsit a dolog törvényi hátterét is, ne csak a fegyvereket nézegesd!

    Íme: [link], illetve

    [link]

    A lényeg egyébként az, hogy ezek - lévén a torkolati energiájuk 7 Joule alatt marad - légfegyvernek minősülnek, így minden 18. életévét betöltött állampolgár vásárolhatja, illetve tarthatja őket, azonban viselésük tiltott. Vagyis otthon a kertben - bárki veszélyeztetése nélkül - puffoghatsz velük, illetve kijárhatsz velük játékokra, amelyekre szigorú biztonsági előírások vonatkoznak. Természetesen csak kiürített tárral, amit kiveszel a fegyverből, bebiztosítva, ledugaszolt csővel, lehetőleg zárt táskában, kívülről észre nem vehetően szállíthatod, nehogy még a látszatát is keltsd annak, hogy viseled.
    Jegyzőkönyv? Nyilván a tanúsítványra gondolsz... nos, az tudtommal a gáz-riasztó és éles fegyverek vásárlásánál szokás, mivel azzal kell igazolnod a hatóságnak a fegyverviselési engedély kérelmezésekor, hogy a fegyver nem lopott, stb. Airsoft fegyverre nem adnak fegyverviselési engedélyt, úgyhogy nem fogsz kapni ilyen tanúsítványt.
    Egyébként nem kötelező feltüntetni a másolat szót, sőt, egyes gyártók megveszik az eredeti logókat is. Attól még nem lesz lőfegyver, hogy úgy néz ki, mint az igazi. Ha zsebre dugod a kezed, az ujjadra is lehet azt hinni, hogy lőfegyver.

    3. Abszolút nem általános a TM, csak egy jó márka a sok közül. Ott van azért a Classic Army is a szeren, szerintem több is van, mint Marui.
    A WE egy taiwan-i gyártó, a Marui japán. Asszem ezzel sokat elmondtam. Ha Hi Capa 5.1-et akarsz, azt gyártja a Marui is. Csak azért, mert a WE fém, én nem venném azt. Sőt! Sokat elmond az árbeli különbség is: a Maruiból a műanyag jóval drágább, mint a WE-ből a fém. Nem véltelen.

    4. Erre érdemben nem tudnék válaszolni, de menj be a 44-be és minden kérdésedre választ kapsz egy-két óra alatt.

    Mod: Mykos, látom résen vagy, 10 perccel megelőztél. :DDD De mint látom, hasonlókat írtunk a srácnak.

    [Szerkesztve]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz hawk3ye #709 üzenetére

    Alapjáraton a WE nem drága, de sztem úgy már nagyon nagy luxus, hogy megveszed a WE-t, plusz mellé a Maruit. Annyit már tényleg nem szabad kiadni pisztolyra. Egyébként érdekesség, hogy a WE gyakorlatilag csak Hi Capa-t gyárt. (3.8-ast, 4.3-ast és 5.1-est).

    Szerintem ruházz be egy Marui Hi Capa 5.1-re (akár gari nélkül is nyugodtan). Nem a legolcsóbb TM pisztoly, viszont újabb modell, így megbízható, jó konstrukció. (mondjuk a régebbiek is, de ez méginkább).

    Get Moded!

  • mykos

    aktív tag

    válasz hawk3ye #718 üzenetére

    Szerintem az TOP Green Gas, teljes nevén ha nem akkor ne tedd bele. A 44-esen van green gas, nem a top gyártja de ugyan olyan jó. Marui 0.25 lenne bele a legjobb, vagy valami márkás...ICS BBket sajnos nem szeretik a marui GBB-k...talán a 0.25-ös ICS még jó, régen azzal használtam..

    AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz hawk3ye #723 üzenetére

    Hogyan néz ki? Ugyanott van egy játékszervezés totyik, illetve egy másik az elmúlt 3 év lejátszott játékjaival Igaz, ezek főleg Pest megyeiek, de van köztük száz feletti résztvevővel is...

    Igen, valahogy úgy fog kinézni, ahogy leírtad azzal a különbséggel, hogy a két csapat nem fogja tudni a másik helyzetét, erre való a felderítés. ;)

    Mekkora területen játszódik ez? Nem tudom, személy szerint még nem láttam, de annyi bizonyos, hogy szép nagyon, az Öthalmi Diákotthon egy ki nem használt területét kaptuk meg egy berendezett paintbal-pályával együtt, szóval épület és erdő is várható.

    Milyen fegyverek vehetnek részt a játékban? Hát, ebben is a MASZ az irányadó, benne az fps-határokkal, stb. Fegyverbérléssel kapcsolatban keresd nyugodtan Corelt, vagy az erre kijelölt totyikot a softair-en.

    ...mondhatják neki... Hála a magasságosnak nem sokott ilyesmi előfordulni, ha lámáskodsz, kilőnek, meghalsz, visszaálló ponton újraéledsz... Ha nem löksz mást a golyó útjába, nem lesz sértődés...

    A vizet, élelmet le lehet rakni valahol, vagy málhazsákban viszi mindenki magával? Nem értem a kérdést: Ha lerakod valahol, minek a málhazsák? Ha viszed, hogy hurcolod Magaddal valami szatyor, vagy táska nélkül? Amúgy hogy valami értékelhetőt is mondjak: lesz másfél óra ebédszünet déltájban, a vizet, nasit meg érdemes letenni mondjuk a visszaálló pontnál, a banda nagy többsége úgyis meg fog ott fordulni, mielőtt kiszáradna és ott nem zavar senkit sem, ha magához vesz némi itókát. A csokit, ezt-azt meg tudod vinni magaddal, kellően sok zseb, övtáska, miazmás.

    Paintball sisakok bírják a komolyabb fegyverek BB-it? Illene nekik, tekintve, hogy a paintball fegyók 2-3× olyan erősek, mint az AS-társaik, ám ugye a lövedék is nagyobb tehetetlenséggel bír. Természetesen ha bárkinek kétsége van a védőszemüvegét illetően, szívesen beteszteljük a játék előtt. Amúgy sima F-es védelmi kategóriába sorolt védőszemcsik elegendő védelmet nyújtanak szemünk világának, munkavédelmi boltban 1300-1500 Ft és ez már minőségi. (Szeged, Honvéd tér 2.) A részvételi díj fizetésének módját nem ismerem, de ha ne adj Isten előre történő utalás, vagy hasonlóan előrelátó módon történik, nem tartom teljesen elképzelhetetlennek, hogy veszünk a játékosnak saját használatra szemcsit. A szervezői e-mailcím: szasz.se@gmail.com Itt is nyugodtan lehet érdeklődni...

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • mykos

    aktív tag

    válasz hawk3ye #876 üzenetére

    Black bull vagy hasonló csövek elég olcsók, persze sok jót nem hallani róluk...meghát itthon se kapható.

    CA alap rugó se nem M90 se nem M100..valahol a kettő közt, de ők ugye nem tartják magukat ehez az M ilyen M olyanhoz :U ;)

    AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz hawk3ye #903 üzenetére

    Szóval míg más, rendes ember kocsmázni jár, nőzik, vagy akármi, Te is elütöd az időd valamivel...

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz hawk3ye #905 üzenetére

    Egy DE M16A1 nem érdekel? A prec cső elferdült benne, amikor az első célgömböt tartó 25cm-s műanyag csővég leesett róla. Csőcsere, két apró lyuk fúrása a hibája és olyan, mint volt. Nincs benne 1000 lövés, én 25 méteren szélcsendben kólásdobozra lőttem vele, csak csőrerével 250fps-t mértünk rá.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • tibesz

    csendes tag

    válasz hawk3ye #968 üzenetére

    Szia!

    Azt felejtsd el mert csak felesleges pénzköltés. Ha venni szeretnél arcvédőt akkor 6150-ért a nowarban ha már onnan vennél vagy nézed akkor azt ajánlom neked.

    A vulkáno témába beleszólnék mert a fegyver $4100 + a shipment ami még vagy 100 dollár és a vám amit biztos ki kell fizetni.Igy barátok között is haszonnal együtt már 900e pénz és még optimistát mondtam.



    Üdvözlettel Tibesz Dunaújvárosi airsoft team tagja.
    CA M15A4 Rifle
    http://www.dunairsoft.hu/

    Üdvözlettel Tibesz Dunaújvárosi airsoft team tagja. CA M15A4 Rifle www.dunairsoft.hu

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz hawk3ye #1018 üzenetére

    Nem az a bajom, amikor valaki csak a külleme miatt választ fegyvert, tegye. De ha díszen kívül másra is akarja használni, akkor nézzen utánna.

    Egy elvont példa: nekem baromira tetszik a régi gömbölyá Wartburg, meg kiba... jól néz ki, még motort is tudnék bele tetetni, felfüggesztést is, hogy valamelyest korszerű legyen, de esélyem nem sok lenne vele egy árokban. Vagyis díszen kívül másra nem nagyon jó, talán még városba, meg úri vezetésre esetleg, de nagyon nagy ráfordítással. Én is a szerint mérlegeltem, amire akarom használni. Megvan, mi az, ami tetszik és aztán azokból kiválasztottam, hogy melyiket tudnám leginkább használni airsoftra. És ebben van már benne a pontosság, erő, stb. Hasonló ez, mint a sniperkedés. Megveszi az alappuskát és mégegyszer annyit rá kell költeni, hogy mind pontosságban, mind lőtávban kimagasló teljesítményt nyújtson az AS-fegyók között. Ugyanis mi egy sniper-puska a való életben? Egy rendkívül pontos, nagy távon is precíz fegyver. Szerintem az AS-nak imitálnia illene a valós körülményeket, legalább jelzésértékűen. Persze nyugodtan fűrészelje le mindenki a Maruzen shoti csövét, tegyen gránátvetőt, lézert, lámpát, red-dotot, dupla csigatárat az Mp5-re (Zsemo) és játssza el fasza janit, ha már a dizsiben nincs sikerélménye.

    Szerintem annyi a dolog lényege, hogy én picit másként képzelem el az airsoftot, mint a totyik többi lakója. De én egy használati eszköz, egy fegyver esetében szvsz joggal várom el, hogy oda lőjjön, ahova akarom és hogy ezt a teljesítményt minden körülmények között stabilan hozza. Én se fps-t akarok hajkurászni és tudom, hogy egy összeszokot fegyver-játékos párosításban a fegyver másodlagos, mikor megcsináltam azt, hogy a 4-kért vásárolt Cyma shoti+pisztoly párossal 3 embert dobattam, TM AEG-ekkel, egyazon körben, stb... De ehhez olyan helyzet kellett, CQB, ahol kicsi a lőtáv és az én fegyverem célozható lőtávján belül van az ellen.

    Nem mellesleg holnap megyek NoWarba az AUG-omért, szerintem amíg le nem jár a fél év gari, marad alapon, utánna lesz benne esetleg tuning. Egy GBB-t veszek nyárra és semmi több.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák