Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    Hi

    DK2-höz le lehet még tölteni 1.3.2 runtime-ot?
    Az utolsó howto márciusi, amit találtam. Megoldható még mindig, sikerült itt már valakinek?

  • bot1978

    senior tag

    Corsa-ban a hosszú egyenesekben mindig fel akarom tenni a könyököm az ajtóra. Marha fárasztó, hogy nincs ott az ajtó :DDD

  • bot1978

    senior tag

    Sziasztok!

    Hozzám most érkezett csak meg a CV1, mert eddig DK2-vel VR-eztem.

    Az első kérdésem, hogy a touch controller (ami nélkül nem tudtam feltelepíteni, mert a setup bizonyos részein csak úgy tudtam túljutni, ha csatlakoztatva volt) potosan hogyan helyettesíthető és mivel?
    Látom, hogy Xbox féle joy is lehetne hozzá. Az mindegy milyen? Úgy értem veszek valami ezer forintos replikát és megy vele, csak USB-s legyen vagy van valami Oculus a hardverazonosítóban és emiatt nem ilyen egyszerű?)

    Gondoltam rá, hogy esetleg eladom a touch controllert, mert nem biztos, hogy használni fogom, emiatt kérdezem, hogy kvázi eladható e.

    A másik kérdésem, hogy a CV1-re fejlesztett fizetős játékok közül melyik a legkirályabb? Van olyan amitől DK2 után is beszarok?

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10679 üzenetére

    Nálam nem így nézett ki.
    DK2 miatt nekem úgy volt praktikus, hogy az Oculus szoftvert nem engedtem ki a tűzfalon, mellékes.
    Megjött a CV1. DK2-őt kihúztam.
    CV1 az egyik „mikrofon” szenzorral bedug. Másik szenzor+touch dobozban hagy.
    Tálcán jöttek az üzik, hogy ilyen-olyan USB felismerve, telepítve. Ezután tűzfal kinyom, részben talán emiatt is Oculus setup indult, mert kiírta, hogy frissíteni kell. (várható volt, mert először érte el végre a szervert x idő óta)
    Innen, mintha most először telepítettem volna elindult a Rift beállításának lépésről-lépésre része majd egy ponton kiírta, hogy úgy érzékeli, hogy nincs minden szenzor csatlakoztatva, csatlakoztassam, vagy indítsam újra a Riftet (ez utóbbit nem nagyon értem, mert max kihúzni lehet, mindegy) volt lehetőség skip-re. Ugrottam.
    Ezután kijött egy kép, hogy valami távirányítón nyomjak meg egy gombot és ezzel kapcsoljam be a Riftet. Kép meg nem volt rajta. Távirányító meg nincs a dobozban. Ezután oda jutottam, hogy a VR-ben fejezzem be a telepítést, de mivel a Riften nem volt kép, így ez ugye nem játszott.
    Itt mondjuk meg kell jegyeznem, hogy az NV driver is szívatott, mert nekem 3 monitorom van meg egy TV és ha a kiterjesztett asztal be van kapcsolva, tehát a 3 monitor egy asztal és ez az asztal még a TV-re ki van terjesztve, akkor a Rift szervize simán kékhalálba tudja tolni a Windowst az NV driverrel. Szóval emiatt lehet, hogy nem a hiányzó szenzor miatt, hanem VGA driver miatt nem volt kép először a Riftben. Másodszorra touch-al mentem végig, de közben letiltottam a kiterjesztett asztalt és csak a 3 monitor maradt.
    Azt őszintén nem is értem, hogy a parancssoros net stop után, amikor már leállt a Rift szervize hogy a rákba oldották meg, hogy ne jelenjen meg a Rift, mint választható kijelző az NV vezőrlőpultban? A DK2 még megjelent az elején, aztán az új Oculus setup után már csak akkor, ha az ember kézzel lelőtte a futó szolgáltatások közül. Ez még logikus volt, de az új olyan, hogy amikor lelövöm a szolgáltatást, akkor egy pillanatra megjelenik az asztal a riften, de aztán elsötétül. Egyelőre nem tudom hogy csinálja, de rá fogok jönni. DK2-őn megedződtem :)

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10683 üzenetére

    Igen a DK2 sem jelenik meg, de azért nem, mert az „új” oculus setup feltesz egy az oprendszerrel együtt rendszerszervizként elinduló kódot, ami a háttérben fut. Ha manuálisan lelövöd, mint futó szolgáltatást, akkor a DK2 újra megjelenik és immár választható kijelzőként látod az NV vezérlőpultban anélkül, hogy valamelyik régi SDK-t elindítanád vagy az „új” oculus szoftvert uninstallálnád, ami "eltűntette".

    Az új Rift telepítése után viszont fut még valami gondolom, amiről egyelőre még nem tudok, mert lelőttem a szokásos módon, amikor kerestem a hibát és éppen az NV drivernél tartottam és mégsem jelent meg a vezérlőpultban.

    Ugye para volt, mert futárral jött és nem volt kép a Riftben. Értesz, gondoltam, hogy szoftveres a probléma, de azért nem voltam nyugodt. Úgy értem hátamon volt a hideg veríték :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10685 üzenetére

    Ez igazából teljesen értelmetlen. Írsz egy 4 soros cmd-t ami lelövi nullára és utána elindítod, azt amire váltani akarsz. Otthon még az asztalon vannak az ikonok, amiket csináltam. Ezeket használtam, mert ezek adminként indították a kódot, nem kellett jobb gombbal vacakolni.
    A futó szolgáltatás leállására várni kell, ezen a switcher című grafikus felületen viszont időkorlát nélkül kattintgathatsz az egérrel SDK-k között, amivel csak kinyírod magad alatt az egészet + használja a procit szóval szerintem kriptopénzt számol vagy kémkedik vagy... szóval semmi jót nem csinál...

    Ez azoknak van, akiknek lövésük sincs hogyan működik a PC, csak megvették a DK2-őt játszani. Szerintem, de száz éve töltöttem le és azóta nem használtam, szóval nem kimondottan ismerem. ami akkor hozzám került az szerintem nettó lehúzás volt.

    CV1-re van olyan free program, amit érdemes kipróbálni? Fizetősök közül nincs valami kötelező darab?

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10687 üzenetére

    Az egésznek a létezése érdekes egy kicsit szerintem, már ebben a formában. Végső soron taskkilleket kell csinálni meg egy net stoppot, ami magától értetődik, hogy minden telepítés nélkül megy egy admin szintű parancssorból, tehát a logikus kérdés, hogy ehhez grafikus felület minek van?

    Szerintem az egésznek annyit kellene tudni igazából, hogy pl. megkeresi a merevlemezen a DirectDisplayConfig.exe-t és menti az elérési utat magának, hogy később majd le tudja offolni, meg tudja újra hívni stb. és akkor nem csak annyit segített, hogy 4 sort nem kellett begépelnem egyszer az életben egy fájlba.
    Ehhez képest, amit én láttam, hát az nem ezt csinálta. (verziója már nem emlékszem melyik volt)

    Megtolta a procit. Mit csinál? Nem tudjuk. Mondom megjáratlak kis majom, kattintottam kettőt, nulla popup, semmit nem feleselt csak random dobott egy appcrasht azt beszart. :DDD Ez így minek, kinek? Elfogott az az érzés, hogy itt nem a segíteni akarás volt a cél, de lehet, hogy … hogy már én vagyok túl gyanakvó. Valahogy nem vettem a fáradtságot … szóval azt se tudom ki fejleszti. Lehet, hogy másnak segítség, nem emlékszem már pontosan én miért is tettem fel, de rajtam nem segített. Sok helyet mondjuk nem foglal. Ez is valami. :)

  • bot1978

    senior tag

    Google Earth VR

    Nem szoktam filózni, de komolyan picit most lefagytam és csak magam elé nézve pislogok egy pár perce, hogy vajon hogyan jutottunk el oda, hogy te VR-ben tekergeted a földgolyót a jobb kezeddel, bal kezedben a varázsgömb az utcaképpel. A szomszédod meg a neten bizonygatja, hogy a föld lapos? Hogy a fenébe tudtuk így elqrni?

    Tehát így, hogy? Itt valami olyan olló nyílik, hogy ez már lassan majom vs ember, mert egy ilyen szoftver után nyilván nem állsz le vele vitázni, hanem így … nem tudom, megsimogatod. Tényleg durva!

    Az egyik pillanatban minden információ rendelkezésedre áll, a technológia az egekbe emel. Aztán kimész az utcára és szembe jön egy majom, aki követeli, hogy ilyen-olyan rítusokon vegyél részt mellette. Ott guggolgassál vele, mert ha nem, akkor te hitetlen vagy és akkor ő megöl, mert ő dzsihádista és hát és ő megöl.

    Te meg nem érted, hogy mi van vele? Miért majom még mindig? És ez egyre durvább lesz.
    Kezd leesni, hogy az utópiákban miért költöznek magas fal mögé az emberek.

  • bot1978

    senior tag

    válasz proci985 #10699 üzenetére

    Az a baj, hogy lassú követő vagy és ez anyagilag megérte neked. Eddig.

    Ha gyors követő akarsz lenni (akar a franc, csak a Rift most megköveteli) akkor el kell felejteni a „régiből combosat” jelegű konfigot és újból kell inkább gyengébbet venni. Ha 30 feletti vagy, akkor ezt nehéz lesz elfogadnod tudom (nekem sem ment könnyen), mert az elme nem áll át csak úgy, mert valaki egy fórumon mondja és ott van mögötted sok évnyi tapasztalat és tényleg eddig nagyon megérte, amit csinálsz. Jól csináltad, csak itt egyszerűen nem válik be. Az ilyen nem túl régi kártyából CFX vagy SLI meg mellé egy nem túl régi emelt órajelű rendszer. Ez elmúlt.

    Addig jó, amíg szoftveresen a múltban élsz amiatt, hogy régebbi szoftvert futtatsz vagy olyan új szoftvert, aminek a fejlesztői támaszkodtak régebbi alapra, de abban a pillanatban, hogy VR-re fejlesztett szoftvereket futtatsz meg egy VR szemüvegre számolsz képet egyszerűen nem válik be. El kell engedni, el kell adni. Generációt kell váltani.

    Amikor már megugrottad utána lehet megint elkezdeni, hogy akkor jól adok el, olcsón veszek használtat és pici különbözettel fiatalabbra cserélek egy-egy hardvert, de most engedd el az egészet egyben akkor is, ha nem látod bizonyítottnak, hogy az árkülönbözettel arányos számítási kapacitásnövekedést kapsz a cserekor. Most be kell látnod, hogy most kivételesen nem csak az a lényeg számodra, hogy erősebb legyen a konfig, hanem az is lényeges, hogy fiatalabb legyen.
    Ágálsz ellene és lázadsz és megmutatod a világnak, hogy fut ez, de csak szívatod magad.

    Ugyanezt csináltam. :DDD

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10687 üzenetére

    Rákerestem erre a Robo Recall-ra, de ez nem ingyenes csak az első tulajnak. Minden alkalmazás fizetős lesz ilyen zs logikával, hogy a hardverazonosító nem jogosít fel a szoftverhasználatra azért, mert csak?

    Mert akkor rövid úton eldőlt, hogy eladom a touchot. :DDD

    Egyébként nem értem miért nem tökmindegy, hogy én milyen e-mail címmel jelentkezem be ha egyszer a rift eladásával egyben a szoftverhasználat is ellehetetlenül. Ezen a ponton például tisztán kitapintható miért utálják mindenhol a világon a, hagyjuk. Undorító.

    Találtam alkalmazást aminek a leírásában ott van, hogy nem megy win7 alatt, ez mennyire jellemző? Van annyi, hogy érdemes legyen emiatt egy másik partícióra felhúzni egy win10-et?

    Lehet a DK2-őt kéne inkább megtartanom? :U

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10710 üzenetére

    Nem néztem be. Ekkora a szarrágás, hogy csak egyszer lehet telepíteni.
    Outletben vettem olcsóbban, viszont arról elfelejtettek persze szólni, hogy kipróbáltak vele mindent, szóval nem voltak teljesen korrektek, de mivel kibontottról volt szó, végül is ott volt, hogy used szóval kérdezhettem volna, de lehet hogy az eladó se tudta, csak egy vevőt érdekelt és rákattintott mit tudom én.

    Igazából nem tudtam erről, meg eszembe sem jutott, hogy ekkora szarrágás létezhet egyáltalán, hogy az ingyenes szoftverek fizetősek lesznek, ha egyszer már telepítetted. Ehhez én öreg vagyok. Nálam ami ingyenes, az ingyenes.
    Ez, hogy most a háttérben be vagy jelentkezve egy méllel és akkor ezt ő megjegyzi, hogy melyik méllel voltál éppen bejelentkezve, amikor kipróbáltad, jaaaaj, hát jó, akkor szarjon sünt.

    Az én időmben, aki ilyenekkel próbálkozott azt elküldte mindenki a pi*ába és tönkrement. Igazából mire jó, nem is értem. Az lenne a cél, hogy én rákapjak és fizessek, vegyem egyik szoftvert a másik után.
    Gondolom.
    Most ha valakinek nem jön be a Rift, eladja a vevő már ki se próbálhatja a szoftvert, csalódik. Érted nem is tudnám, hogy ez lenne hozzá, ha te nem szólsz, mert ugye nem jön elő a not installedben nekem semmi. Honnan tudnám? Tök üres.
    Most ha én is eladom, aztán teleírok 8 fórumot azzal, hogy ehhez nincs semmi, aztán akinek eladtam az is teleírja és megy végig és mindenki leírja, hogy nagyon kevés a free tartalom most az jó nekik?

    Nem áll össze nekem, hogy ez miért jó, full öngól, de igazából mindegy. Ha ilyen g*cik, ez van, nem tudsz mit csinálni. Ha veszek valamit, már ha ezek után csodával határos módon úgy döntök, akkor már nyilván nem egy ingyenes szoftverért fogok adni 40 dollárt, hát ezek teljesen hülyék. Nyilván csinálok egy gmail címet ingyen, amit továbbadhatok később majd a Rifttel együtt és azzal olyamit vásárolok, aminek értéke van, hogy amikor továbbadom akkor ne az legyen, hogy van hozzá valami, ami egyébként ingyenes volt egy embernek a sor legelején és emiatt a vevők semmibe se nézik.

    Csak most mit? Érted store-ban igazából képek vannak. Zsákbamacskát vásárolni képek alapján, ilyen 40 dollárokért, nekem ez elég fura sokkal-sokkal több pénze lehet az átlagos ügyfelüknek, mint nekem ha ez megy. Mindent fel kéne tudnom tenni és mondjuk 10 perc után kilép ha nincs regisztrálva. Úgy igen. Csak lehet hogy akkor kiderülne, hogy vacak a kínálat és csupa megy magától video, amibe háromszor belekattinthatsz és akkor az már játék. De azért 40 dollár.

  • bot1978

    senior tag

    válasz -Solt- #10720 üzenetére

    Jaaaaj srááácok. Egy szoftverhasználati jogot nem csak darabra lehet mérni.

    Cukinak 70mrd dollárra becsülik a magánvagyonát és nem képes kötni egy szerződést az FB mondjuk 2 évre a teljes induló szoftvercsomagról, ami jár a Rifthez? Ugyan már. Teljesen mindegy hányszor töltöd le.
    Szarrágó a pali. Nincs történet. Ő ilyen.

    Google Earth VR-nél pontosan ez történik amit írtál. Ahányszor gazdát cserél, az új tulaj mindig letöltheti és csődbe megy a Google? Á, öreg vagyok én ehhez, hagyjuk.

    (#10719) Raymond

    :DDD Legszebb öröm a...

  • bot1978

    senior tag

    válasz Menthirist #10723 üzenetére

    Érdekes ez a világ, amiben a kisember saját maga ellen érvel. Ez sima üzlet, amiben az FB fizethet darabra hardverazonosítók után egyet (ez van most) de fizethetne naptári időre (szerintem időre kellett volna) stb. szerződés kérdése. Nyilván így jár a legrosszabbul a szoftvertulajdonos is, meg te, a vevő is, viszont így jár legjobban az FB, hiszen akad pali (mint Te) aki azt bizonygatja, hogy ez ajándék és az FB milyen kedves cég, miközben alacsonyan tartják a költségeket.

    Lehet ajándékként definiálni egy szoftvercsomagot, ami nélkül eladhatatlan a vonatkozó áron egy hardver, csak engedtessék meg nekem, hogy ne akarjam már átverni saját magam. Értem, hogy az FB ezt szeretné, de azért én még nem vagyok egészen hülye.
    Bocs, de én attól nem ájulok el, hogy választanak egy üzleti megoldást, amiben a szoftver tulajdonosa is rosszul jár, mert sokkal jobban járhatna, ha az FB-tól kapna több lóvét és nem arra várna, hogy valaki, akinek van Riftje, de nincs touch-ja megveszi 40 dollárért a szoftverét. Meg az új Riftet vásárló is rosszul jár, mert a tulajdona kevesebbet ér, többet bukik, ha el akarja adni. Például a regeléstől számított 2 évre is megkaphatná az „ajándékot” amit kifizetett és akkor el is tudná adni normális áron, ha nem tetszik, mert nem kéne mélekhez kötögetni a letöltéseit.

    Értem, hogy a szoftver tulajdonosa így is lenyelte a királyi falloszt és 3 napig részeg volt, hogy az FB megvette a szoftverét az induló szoftvercsomagba. Én azt nem értem, hogy a Cuki miért alszik jobban attól, hogy spórolt pár centet azzal, hogy megszívatta a saját ügyfeleit és azok vevőit is,
    leendő saját ügyfeleit is.
    Ha a saját ügyfele többet bukik eladáskor az neki miért jó? Ha az új ügyfele gyér szoftvercsomagot kap és túlárazottnak érzi emiatt a termékét miért jó? Azért mert nem lát túl a saját kapzsiságán és így olcsóbb volt neki, mert szarrágó azért.
    Ne próbáld védeni a védhetetlent. Szarrágó a pali. Ennyi.
    Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy így keres többet, sőt. A dühös vevők olyan negatív reklámot nyomnak ezek után, hogy aki olvassa, könnyen lehet hogy mást, mondjuk Vive-ot vesz.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz -Solt- #10734 üzenetére

    Az üzleti életben nem létezik ajándék, csak számvitel létezik. Bevétel költség és profit. Ha egy eladó ajándékról beszél az lehet élelmes, de ha vásárló beszél ajándékról az csak „elfogadja a programot” és beveszi a kék tablettát. Meg sem próbálja érteni, amit aláíratnak vele.
    Ha ezt tudod és csak azért ismételgeted az ajándékot, mint a rózsafüzért nekem, mert szándékosan írsz nekem butaságokat, akkor azt tudom mondani, hogy ne nekem, de másnak se, inkább vegyél a Cukinak virágot és ne offoljuk tovább, így is túl van tárgyalva.

    Az FB adhatna fél áron új touch-ot, aminek nincs benne az árában az „ajándék” és nem jár hozzá semmi, de nem ad, magasan tartja az árát, ahogy a Riftnek is és kifizettet veled egy szoftvercsomagot is, amit ajándéknak hív. Ha ezt nem érted, akkor csak elbeszélünk egymás mellett. A fejlesztések legelején kiszivárgott az ár, ami mellett rentábilis az új Rift. Egyszer már csökkentették az árát, azaz az extraprofitot. Aki a legelején megvette kétszáz felett milyen ajándékot kapott? Engem ne fárasszanak az ajándék szöveggel, minden ki van fizetve nyugodt lehetsz.

    (#10736) kpbendeguz
    Aki használtat vesz az is új belépő, szóval nem az a cél, amit az első bekezdésedben írsz, pedig lehetne ez is cél. A ötletemben a vive-os hiába kér kölcsön Riftet, mert a csatlakoztatott touch-nak van egy hardverazonosítója, amihez kapcsolni lehetne a licencet is. Ha be van dugva látja a gép és elküldi a hardverazonosítót, autentikál vele ha nincs bedugva akkor nem. Ilyen egyszerűen és tökmindegy hány ember birtokolja és főleg nem nekem kell pöcsölnöm emilekkel, jelszavakkal meg remegni, hogy mikor törik fel a fiókom. A licenc vonatkozhat naptári időre is, pl. előfizetéses szoftverek, vírusirtók etc., ezért, hogy olcsóbb legyen megvehette volna az FB két évre a kezdő szoftvercsomagot, ami megegyezés kérdése honnantól meddig ketyeg, lehet fix dátum, vagy a vonatkozó hardver első csatlakozása a nethez stb. tökmindegy a szisztéma az, hogy

    csatlakoztatsz otthon egy kütyüt, a hardvert ami jelent egy azonosítót magáról, ehhez a vevőnek semmi köze. Hogy milyen azonosító, hogy hogyan jelenti, ugrókódos vagy titkosított vagy mezei tökmindegy nem az én dolgom. A lényeg, hogy ha a valid hardverazonosító a rendszeremben van, mert én bedugtam, akkor x naptári napon át, letölthetek és telepíthetek és utána mindaddig, amíg csatlakoztatva van a touch futtathatom, mert ahhoz van, azt csók.

    Visszaélés. Gumicsont. Visszaélés mindig van. Most is, csak most nem a vevő jogsértő és nem az warezol, hanem éppen az FB él vissza a jogaival az ügyfelek kárára. Persze ha elfogadod a programot és beveszed a tablettát, akkor lehet mondani, hogy az ne kapjon „ajándékot”, aki használtat vesz miközben az ajándék persze nem létezik csak a vevő létezik, akivel kifizettetnek egy szoftvercsomagot a vételkor, ha akarja, ha nem.
    A másodlagos piacokat szóbahozni meg rinocéroszbőr pofázmány kell abban a világban, ahol a termékeket eleve úgy gyártják le, hogy olyan erősen véges az üzemidő, hogy már csak másodlagos szeméttelep van, nem másodlagos piac.
    Szóval kérek mindenkit, hogy feltételezze rólam, hogy értettem, amit írt és nem azért nem értek egyet, mert nem értem, hogy a szoftver ajándék a touchhoz. Értem a dumát. Remélem meg fogom tudni állni, hogy többet ne reagáljak senki viszontválaszára és ez lesz az uccsó off. (Ezúton is bocs érte, csak jövök a hardverapróra upolni a DK2-őt és… ha már provokálnak nehéz megállni )

  • bot1978

    senior tag

    Tényleg jó ez a touch.
    Ceruzaelemet gyakran kell cserélni vagy 100 évig bírja? Echo Arenaban kockultam vagy másfél órát, mondjuk kellett hozzá, hogy a többi ingyenes olyan bárgyú legyen, amilyen, de a kezdeti szerencsétlenkedés után tényleg van fantázia ebben a motorban. Ezt az arénás súlytalanságot kellene összegyúrni valami shooterrel. Az bejönne.

    A touch mágneses elemfedeléért riszpekt. Más gyártó is eltanulhatná. Nagyon tetszett, ilyet máson még nem láttam, pedig mennyire adja. Végre egy megoldás, ami nem töri le a körmöm.

    Első bug is megvolt:
    War Robots nálam nem futott csak 2 magon az milyen? Emelnem kellett a CPU órajelén, mert időnként megállt, szépen futott amikor éppen futott, csak újra és újra megállt 1-2 sec állókép majd továbbment. Néztem CPU 50%, kitérdelte a magokat, amiken futott.
    Nem is emlékszem mikor láttam ilyet utoljára, hogy egy játék CPU miatt akad és nem a GPU miatt. 4,3GHz-en viszont már tökéletes volt, lehet olyan hülyén van megírva, hogy az intel speedstep kapcsolgatja a procit miközben fut ha engedélyezve van, vagy tényleg az a 900MHz számít amennyit húztam a procin. Fura, még sosem kellett hozzányúlni.

  • bot1978

    senior tag

    válasz fulton #10764 üzenetére

    Először rendezd át és dugd másik aljzatba Riftet, mert maga az USB aljzat is lehet a kiváltó ok. Ha átdugod máshová és ott jó, akkor egyértelmű, hogy az aljzat. Ha ez nem segít lehet a kábel is kontaktos az nagyobb szívás. Ha eddig jó volt minden és most hirtelen nem szoftverre nem gondolnék persze vírustól is lehet ma már aztán bármi. Újra lehet telepíteni hátha.
    Leggyakrabban az fordul elő, hogy "kilazul" az USB aljzat (főleg ha megrántják a kábelt ami benne van, vagy ha fordítva próbálják bedugni), mert finoman szólva nem rugóacélból van a fém kerete és emiatt idővel lötyögni kezd benne a lengődugó és ahogy mozgatod a kábelt egy pillanatra nem érintkezik jól, aztán már mozgatni se kell ha annyira lötyög.
    Így néz ki a standard verzió.
    Látod, hogy a fém kereten van 4 fül, amit befelé lehet hajlítani, lent kettő, fenn kettő. Ezek miatt szoros, miután bedugtad. A fenti kettőt érdemes a belső 4 réz érintkező felé műszerész csavarhúzóval hajlítani, hogy újra szoros legyen (egy darabig, mert újra ki fog lazulni, mert mindeközben az anyag csak gyengül), de nem az a bárki meg tudja csinálni szint, mert ha kívülről nem férsz hozzá (többnyire nem) belülről óvatosan kell alányúlni műszerész szerszámmal, hogy a réz érintkezőket ne tedd tönkre közben.
    Sokkal egyszerűbb venni egy saját tápos USB hubot és bedugni egy még jó aljzatba, hogy a kilazultakat ne kelljen többet használni csak az pénzbe kerül és egy plusz hibaforrás.

  • bot1978

    senior tag

    Nem tudom volt e azóta. Nekem most merült le az egyik touch.
    Rámértem és 1,12V az elem.
    Tehát aki akkuban gondolkozik szerintem számolhat azzal (mivel magától is merül és 1,2V-ról indul) hogy hetente töltőre kell tenni ha használja, ha nem. Ez nyilván típustól is függ, de ennyit mindegyik merül magától is 1-2 hét alatt.
    A jó hír viszont, hogy lassan meríti és nem meríti túl. Ezt imádja minden akksi, tehát ha a töltő jó és nem tölt túl, akkor az akku jó sokáig fog tartani.

    Még annyi, hogy mivel közvetlenül töltés után felmennek ezek az "AA" akkuk 1,38V körülre ezért szerintem érdemes nagy áramút venni, mert 2000mA felett már simán elég lehet emiatt egy 5 perces "gyorstöltés" is egy használatra, ami jól jön, ha elfelejtetted töltőre tenni.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz bot1978 #10842 üzenetére

    Bocs, előszedtem egy száz éves PowerBase 700mAh NI-CD akksit, (éveken át nem is használtam és már akkor is filléres volt, amikor vettem) alig töltöttem, most léptem ki és még mindig fullra méri a Device fülön a touchot. Szóval akármilyen gagyit akksit lehet venni. Mert mindezt úgy, hogy kettő ilyen akkum van mindkettőt töltöttem és a másik már fel sem veszi a töltést :DDD

  • bot1978

    senior tag

    válasz aerosmith #10854 üzenetére

    Kiokosodtam közben, hogy van valami új fejlesztésű „PreCharged NiMH” aminek alacsonyabb az önlemerülése mint a szokásos napi 1% háááát hiszi a piszi az ilyen tömeggyártott ocó holmik gyártásánál az „ahogy sikerül” faktor szerintem a meghatározó. Jobbfélét fogtál ki.
    A kínaiak ráírnak minden lószart, ha azzal el lehet adni, szóval szerintem feliratot kár keresni ezeken és bedőlni nekik. Olcsót kell venni azt kész.
    Ha ezzel a vacakkal így, megy amit most beletettem… most nem akarok hazudni de simán lehet vagy 10 éves ez a ceruzaakku, amit találtam itthon és elég neki. 700mAh van ráírva meg, hogy NI-CD és hogy a quick töltés 210mA-rel 5 óra. Ehhez képest addig volt töltőben, amíg összedobtam meg eltemettem a vacsit. Fél óra körül (előtte meg évekig nem) egy kínai Kongin töltővel, amit ezerkettőért vettem Ebay-en és címke szerint 150mA-rel tölt. Na, azóta fullon van a touch, ezzel. Ehh. Ezek után azt mondom bármi jó.

  • bot1978

    senior tag

    válasz MlbMatic #10876 üzenetére

    A cikk is 2013-as, szóval végül is lehet, hogy csak nekem új. Nem tudom hány év kell, hogy a fejlesztések lejussanak akksiknál az ocó szintre, de ha elmondható, hogy mára már a gyagyibbak is jobbak mint régebben akkor egy ezresnél többet szerintem pláne kár beletolni a témába. Felirat szerint ez például már az új [link] és alig több, mint 100Ft darabja :DDD

  • bot1978

    senior tag

    válasz MlbMatic #10879 üzenetére

    Ez a hong kongi halpiac. Egy ezresért kapsz egy marékkal, de szó szerint konkrétan 940-ért 8 darabot lehet venni. Ez olyan, hogy kb. 200-500mAh körül van és legalább kettő teljesen szar lesz közte. Itt le kell vetkőzni magadról az európai embert, aki minden szar mögött a minőségbiztosítást követeli. Nem a fórumot kell telesírni, hogy van egy rossz közte, hanem többet kell venni. Itt máshogy kell hozzáállni. Ha tudod, hogy ez olyan, hogy ha van közte két jó, meg még 4 közepes (ami jó lesz tartaléknak) akkor egy ezrest megért. Itthon ezresért max 1 darabot kapsz, de igazából rengeteg az átQrás itthon is, mivel drága boltosaink is nagyot akarnak kaszálni. Megveszed aztán csak a matrica más, ugyanazt a 300MAh akkut vetted 2700mAh-nak ezerkettő/darab áron a boltos meg arra hivatkozik, hogy hát őt is megvezették. Persze, szegény nem is gondolta, hogy az 1000%-os profit nem életszerű...

    (#10881) proci985
    Ez milyen érzés lehet annak, aki letett érte 20 dollárt? Köszi a tippet, behúztam, hogy valami legyen.

  • bot1978

    senior tag

    Oculust hol lehet rábeszélni, hogy ne a C-re szemeteljen? Most nézem, hogy telesírta az SSD-met. Úgy utálom, amikor valami úgy települ, hogy nem kérdez rá, hogy hová...
    [lmegvanL] hát sírok

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10886 üzenetére

    No, de ilyenkor dobhatna egy popup-ot, hogy kevés a hely, akarod e áthelyezni a játékokat és ha yes, akkor meghívná kvázi ezt betallóznád neki a mappát és szvsz
    Lehet, hogy én vagyok vaksi, de én nem találtam ilyen opciót. Szép dolog, ha egy program moduláris, de azért ne már egy külső exe-vel kelljen ennyit megoldani és akkor döntsd el, hogy mire használják a szenzorodat meg kik értesz, minek utána minden lóxart feltelepítesz ellenőrizetlen forrásból, ami modolja a bármit, mert nem akarsz tökölődni a gyári opcióhiány miatt

    Fura nekem ez a támogatás itt ott egy picit. Biztos mindenki jobban jár, ha inkább új szoftvert fejlesztenek és kijön valami még hozzá, ami jó móka, aláírom, de amikor olvasom pl. ezt a Fallout VR touch bénázást...

    Úgy értem száz éve el lehet már indítani a Follautot én vorpx-el nyomtam még DK2-vel miután meguntam a vireio perceptionnal való tökölődést, de azzal is meg lehet oldani ingyen. Most ha vacak a device támogatás, akkor elbizonytalanodom, hogy Fallout VR címen igazábol mit is kapnék a pénzemért? Nagy lehúzást a semmiért? Lehet, hogy nem, de hogy döntsem el? Nem vágom, hogy mire kéne ráharapnom. Ki itt a marketinges guru, fogadjunk valami elvakult FB ember. Az lehet, hogy a fajbúkra van felépítve az egész marketing én meg fenn se vagyok fajbúkon és emiatt nem értem a történetet. Kvázi nem kapok marketinget egyáltalán, csak akkor ha bemegyek a store-ba.

    Online nézhető VR ingame videók kellenének. Lehet valahol ilyeneket nézni?

  • bot1978

    senior tag

    válasz sz_abika #10899 üzenetére

    Gurulós forgószéken ülve kell tolni, úgy a tuti, de kell ahely hozzá úgy is. Állva elkészülsz, csak idő kérdése.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10906 üzenetére

    Érdemes ide benézni, ezek után ki se engedem a tűzfalon. Jó öreg bot joy+H.A.W.X.+vorpx+rift &enjoy

    Legalább rászánom magam, hogy feltelepítsem a hawx2-őt. Az egynél csak akkor kerül jó helyre a radar, ha a felbontást feltolom az egekbe 3 monitorosra. ini-je meg nincs a játéknak, amit meg lehetne mókolni, remélem a második résznek lesz.

    Bár lehet inkább venni kéne valami repkedős VR-es cuccot. Nagyon megörültem, amikor megláttam , hogy Elite ős-ős-ős Isten, aztán megnéztem egy magyar értékelést a YT-on és a srác elég durván lehúzta, hogy 15 perceket kell utazgatni a naprendszerek között és közben semmit nem tudsz csinálni, heteket kockulsz szinte semmiért. Aztán láttam utána store-ban, hogy ráadásul 60 szög, hát fogott a ceruza.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10909 üzenetére

    Ezt néztem PC Guru teszt, szinte végigsírta, hogy nincs igazi cél, csak úgy mész-mész-mész aztán fejlesztesz dolgokat. Nem néztem végig, mert olyan kedvetlenül állt a témához. Gondoltam tök egyértelmű, hogy csalódott.
    Lehet, hogy csak gyökér, van itthon valami fórum ahol el tudom érni a kockákat, akik beletoltak már vagy kétezer órát? Úgy meghallgatnék egy rajongót is. Az én angolommal mire kikutatom angol felületen... ahhoz eddig lusta voltam.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10916 üzenetére

    Régi idők emlékére ráugrottam. Hagytam magam megkopasztani.

    Persze mondja, hogy nincs elég hely a C-n és sehol nem találom hol kérdezi, hogy hová tegye. Nálam paypal után az ár helyén lévő gomb átváltozik arra, hogy install, ha megbököm akkor kiírja, hogy kevés a hely, csináljak aztán próbáljam újra. Sehol semmi más. Mondjuk még a DK2-vel tettem fel, azóta csak frissült amit frissült magától.

    (#10917) MlbMatic

    Akkor nem csak én kezdem most. Jó. Belenéztem a gém topicba, olyan szleng megy azt se tudom miről beszélnek :)

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz MlbMatic #10921 üzenetére

    :DDD én patkánnyal tudtam ok-ot nyomni nagy nehezen. Ott én is szívtam, de ez itt off, a játéknak már külön van témája.

  • bot1978

    senior tag

    válasz MlbMatic #10924 üzenetére

    Van 5 napod ha jól értem ne kapkodd el szerintem hétfőn még simán jó leszel. Mondjuk ez tuti nem az a lősz-mész-lősz, de cserébe nagyon ki van gyúrva VR-re. Picit nekem is sok volt hirtelen, de az átjött, hogy aki ezt fikázza az már az a next generation, akiknek már semmi sem elég jó.

    Nagyon adja, fú nagyon adja. Beülsz ott ülsz, nem gagyi. Egy jobb joy-t mondjuk elbírna. Force3D PRO van most csak itthon. :O

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz kiskuplung #10931 üzenetére

    Igazad van. Külön van tárgyalva Refund Availability címen a refundhoz való hozzáférés. Úgy jött nekem, hogy nem olvastam el. Elég nyilvánvaló nem? Fent egyáltalán nem olvastam semmit csak megláttam a lépéseket legörgettem a lépéseket nézve, hogy ez alapján egyértelmű e hol van a refund, mert azt kérdezte. Benne volt, szóval linkeltem. Aztán egyszer visszapillantottam rá, (akkor már csak az aljára) láttam a bekezdés címet: Receiving Your Refund ebben a receiving szót persze úgy értettem mint elfogad, utána köv. pillantás 5 days, mögötte verify and process refund requests, szvsz. ennyi volt, nem olvastam el egyetlen mondatot se az elejétől a végéig. Ékes példája annak, hogy ha nem beszélsz jól angolul és felületes is vagy egyszerre, akkor bukod a refundot. :) Erre az a válaszom, hogy mea culpa én csak azt veszem meg, amire szükségem van. Tudod a vicc, hogy bibí nekünk toalett kacsánk van, bibíí mi meg nem szarunk a perem alá.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10916 üzenetére

    EUR? Elírtad vajon, vagy én vagyok más régióban?

    Most nézem a paypal számlámat. Az enyémen USD-ben van, nem EUR. Pontosan 6678Ft-ot fizettem az Elite Dangerous CDE-ért paypalos devizaváltással együtt.

    Megnéztem ezt a most ingyenesített Zombie Riot-ot, hát ha ezért kértek eddig ennyit, akkor már megérte az Elite. Jópofa csak első ránézésre látszik, hogy pöppett kisebb projekt.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10946 üzenetére

    Attól függ kinek kötelesek elküldeni a számlát rajtam kívül. Fogalmam sincs.

    Elvileg 22EUR felett megáfázza az ormányunk 27%-al a harmadik országos csomagokat a vámhatárig, felette meg áfa meg még vám is kerül rá. Ha EUR, akkor EU-ból van onnan viszont áfa és vámmentes értékkorlát nélkül, már ha nem kereskedelmi mennyiség.

    Ez pont határon van, szerintem áfa mentes lenne még akkor is, ha dobozban jön és ránéz a NAV. Így viszont, hogy dowload és nincs igazából csomag, így nem is tudom, hogy mi van. Küldenek e számlamásolatot valahová, vagy hogy megy. Jó lenne tudni, mert jó drága minden. 22 EUR alatt itt nem könnyű valamit megvenni.

    Azért még egy 3 éves játékért is majdnem 7 rongy és ez így még akció is. Megy a kopasztás. Az a szerencsém, hogy én ezzel elleszek évekig. Idáig a traningek felét sikerült lenyomni. (Jó, mondjuk mostam ma, de akkor is) Gyakorlatilag még el sem kezdtem. Mindig kiírja, hogy nyomjam meg a joy-on az ikszedik gombot, nekem meg fingom sincs, hogy az melyik. ehh, igazi lúzer vagyok benne. :)

  • bot1978

    senior tag

    válasz Dyingsoul #10956 üzenetére

    VGA driver.
    Nálam mindig valamit bekavar. Most úgy van, hogy
    3 monitor=1 asztal
    + egy TV, amire ki van terjesztve az egyetlen asztal. Kvázi két kijelző, ez így megy.
    A Riften viszont, ha meghalok bele sincs így kép. Egyszerűen nem megy. Látszólag minden oké, elindul az Oculus home csak tök fekete marad a headset. Ha letiltom a TV-t, nem engedélyezem, mint kijelzőt akkor megy a Rift.
    …és akkor ehhez jön még hozzá, hogy a win10 ha bulid-et vált és az új build még nem létezett, amikor a VGA drivered kijött (nyilván nem) akkor frissülés után kezdheted elölről a szopakodást, mert nem tudod mi jó mi nem jó a VGA driverrel, ami eddig valahogy ment, de mindig szar valami.
    És ez az egész azért van, mert a háttérben futó oculus runtime elrejti az új Riftet, mint választható kijelzőt, azaz megőrül tőle az NV vezérlőpult. Ennek semmi értelme, tök felesleges a háttérben futtatni egy szolgáltatást rendszerszervíz szinten, ami csak arra van, hogy figyeljen és meghívja az Oculus Store-t ha a fejedre veszed a headsetet. Persze ha fülelni akarsz a Rift mikrofonjával, akkor tök jó, hogy az oprendszerrel együtt indul valami, amiről a felhasználó nem tud… Megint azokat segítik, akiket nem kéne. a Végfelhasználót meg szívatják.
    Ezt a belső szenzort tök felesleges volt beletenni. A DK2-őn a gomb tök jól működött. Ha használod megnyomod, utána kinyomod, kész.

  • bot1978

    senior tag

    válasz s:zozo #10958 üzenetére

    De kapják be, miért kell elvenni tőlünk a konfiguráláshoz való jogot?
    Ha megvettem a használati jogot a vételárban, akkor miért nem dönthetem el, hogy hol legyen a Rift kijelzője? Miért kell rábízni valami algoritmusra, ami nem jó helyre teszi és nem kapok képet tőle? Legyen egy advanced fül, vagy egy expert mode akármi, amit nekem kell telepítéskor bepipálni. Ez oké, de ne dugják el

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10967 üzenetére

    El lehet érni manapság egy NV driveres kártyát szoftveresen low level? Régen talán rivatuner tudott ilyet, de már nagyon ködösen emlékszem csak foltokra. Az még úgy megvan, hogy én gpu-z-vel mentettem le VGA bios-t valamivel megnyitottam, aztán a modoltat visszatöltöttem a VGA-ra, de száz éve volt még Ati kártyák ventifordulatát piszkáltam, nem is AMD volt még, hanem Ati.

    Az érdekelne igazából, hogy manapság a VGA BIOS-ból derítem ki, hogy hogy is vannak priorizálva a kimenetek a kártyán, vagy a hardver által determinált vagy, hogy megy ez? Ugye posztoláskor az 5 darab kimenetből van kép nálam kettőn. Ennek a kettőnek a legmagasabb a prioritása. Ez megvan, de a többi 3 az megint csak egy szint vagy több? Valahogy nekem kell majd megmókolni, hogy a TV-t ne kelljen állandóan letiltani.

    Ismersz itt a PH-n valakit aki vágja a témát?

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10969 üzenetére

    Max 4? pff, hát ez mindent megmagyaráz, de ez elég sovány. Biztos ez? Csak azért fura, mert nemrég dobtam ki egy 6870 dobozát bent a melóban, ami azzal villogott, hogy 6 kijelzőt kezel egyszerre. Meg is jegyeztem, hogy ezzel egy 6 kijelzős Eyefinity-n biztos jól ment a Tetris. Ehhez képest egy mai 10xx NV meg max négyet? nahhh, remek, faxa
    :C

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10971 üzenetére

    Itt is megy a szívatás mi? Az AMD a DP aktív átalakítóval vesz le kb. 7 rugóval, ha nincs DP IN a monitoron, az NV meg az MST hubbal 30 ropival. Még ügyesebbek. Oké, mondjuk a 4 kijelző elég lenne nekem is, ha nem háromnak számolná az egyet. Csak most így van 3db 4:3-as monitorom és emiatt ha hosszabb videót nézek a TV-re áthúzom 16:9 jobb ott, mint nézni benne a frame-et.
    Csak ez a gyökér akkor is látja a TV-t, ha áramtalanítom, tudja a dög, ki kell húzni a HDMI-t vagy a vezérlőpultban le kell offolni. Kényelmetlen, mert így néztem volna az Elite pilótaképzőt a Youtube-on miközben játszom kikukucskálva a headset alól, de így annyira körülményes kinyomni a 3 monitort, abból az egyiket letiltani, akkor széthullik az asztal, áááh utálom.
    Elite hatalmas király. Annyira bejön, hogy megint agyalok a touch eladásán, ehhez úgy sem kell. DK2-őt elvitték ma. Buktam rajta 40 rongyot. áú

    Elite-ben a Galaxy mapnál hogy oldod meg, hogy a target választásnál a fejkövetés ne vacakoljon bele? Szerencsétlenkedek ott mindig.
    Első küldit nyomom, minden traning megvolt. (adatszállítás), csak a cél pont egy bazinagy bolygó mögött volt, szóval kolbászoltam másfelé egy kicsit, kétszer tankoltam+javítás a kezdeti 1000-ből alig több, mint 500 maradt, ha kifutok az időből a küldivel és elfogy a pénz, akkor mi van? new game?

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #10984 üzenetére

    Hotast én is néztem, csak sajnálom ezt eladni. Nem nagyon tudják, hogy ez 20 rongy. Azért ennyi mert ez motoros, úgy mondják van benne műterhelés, de nem nagyon ismerik. Túlságosan hasonlít a simára, ami ilyen 5 ropiért megy az aprón, csak a színe más első ránézésre. Az Elite viszont lehet, hogy pont nem támogatja a műterhelést. Lehet cserélni kéne, csak nem tudom az aprón értenék e az árát. Kettő botkormány meg erős túlzás. Negyed áron eladni … Nem rossz amúgy, meg ez legalább soha nem fog nyikorogni, csak kéne hozzá egy olyan tolóerős gázkar. Ez a „W-S” elég … vacak.

  • bot1978

    senior tag

    válasz proci985 #10950 üzenetére

    Az engem is érdekelne, hogy 3 sensor mellett van e az a hadonászás, ami gondot okoz? Tudsz úgy kapálózni, hogy ne legyen jó? :)

    A miért kell 4 sensor kérdésre azt írják:

    you only need 1 for fun
    2 for 360 roomscale
    3 for high precision
    4 for Epic Coverage

    Odáig még értettem, hogy 3 sensorral a szoba összes sarkában tudott már festegetni a srác a VR Paint-ben, kettővel meg nem. Ez még csak-csak, de hogy a negyedik minek... Ha annyira gyorsan mozogsz, hogy 3 sensor nem tudja rendesen lekövetni egy percen belül elkészülsz nem?

  • bot1978

    senior tag

    Kémkedés ellen a legegyszerűbb megoldás, amit eddig láttam, hogy keresel egy megfelelő méretű kupakot (pl. mosószeres flakon) és a kupak aljába alufóliát ragasztasz pillanattal. Azon nem megy át az infra és vak lesz a sensor. Akinek fel van fúrva falra és emiatt nem tudja egyszerűen elfordítani a fal felé, de parázik, mert a vonatkozó szobában vágja gerincre az asszonyt annak szerintem ez a legegyszerűbb. Ha egy 600Ft-os porfestékkel lefújod feketére a kupakot ember meg nem mondja, hogy nem gyári fedő. A lényeg, hogy méretben stimmeljen.

  • bot1978

    senior tag

    királyat pinyóztam, 100 éve nem játszottam. Aki még nem látta, ne hagyja ki az ingyenes hétvégét :K

  • bot1978

    senior tag

    Hali..Kábel toldás ügy.

    HDMI-t kínai toldóval próbálta valaki? Megy? Toldóm van itthon, viszont HDMI kábelem csak az a lapos volt, ami még 1.3 meg ráadásul egy 5m hosszú darab. Kipróbáltam ezzel beletoldva, Oculus home szerint minden oké, de nem volt kép a Riftben. Most döntsem el, hogy a kínai toldó vagy a kábel...

    Látom a hivatalos ajánlást, ami aktív kábelt javasol az USB toldására, 1 méteres passzívval próbálta valaki?

    Igazából én csak a HDMI-t akarom megtolni 1 méterrel, mert az már elég lenne, akkor be tudnám dugni az USB-t előre. Nem kéne az egésznek megkerülni a gépházat.

    Viszont régi a házam (CM Stacker) és emiatt az USB3 elöl egy utólag vásárolt kínai aljzatot jelent ami alaplapi tűsorról megy 60-80cm kábellel. Ez egy ilyen forrasztható aljzat, már úgy értem van két lába, a többi gyári, viszont így a régi USB2 helyére be lehet tenni. Nem gondolom, hogy gagyibb minőségű, mint bármelyik gyári gépházi csak én a leghosszabbat vettem, szóval inkább úgy kérdezem, hogy előlapi aljzatról megy a Rift?
    Most ezen agyalok, hogy abban vajon megy e vagy a gépházon belüli passzív kábel miatt már gebasz lehet :F

  • bot1978

    senior tag

    válasz Segal #13008 üzenetére

    Köszi Segal, akkor kell egy 2 méteres high speed HDMI. A gépházam 64cm hosszú, meg még bemegy a VGA-hoz ~80cm elmegy belőle, mire előre ér, akkor elég lenne egy 1 méteres USB3 toldó, hogy kihasználjam a maxot. Az még lehet passzív?
    Vagy így, hogy előlapi USB tuti felejtős?

    ilyen kínai toldót használtatok ti is a HDMI kábelekhez, vagy valami eleve apa-anya kábelt?

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    Vettem ilyen HDMI kábelből 2 méterest.
    Ilyen toldóval van a Rift és a VGA között és nincs kép a Riftben.
    Szóval ez nem jött be. Más ne szívjon vele. :(

    (A VGA GF 1060)

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #13715 üzenetére

    Van az a gyanúm, hogy ez a passzív toldó vacak, nem a kábel, de 5db-os csomagban vettem anno egy ezresért és a projektorhoz csak egyet használtam el. A maradék 4db-ot végigpróbáltam most, de egyikkel sem adja. Szóval nem gyártási probléma, ez a típusú toldó vagy nem gúd. (Vagy átverés ez a kínai kábel, de az ilyen csilli-villi szoknyás kábelek pláne ilyen rövid méretben nem szoktak gondot okozni.)

  • bot1978

    senior tag

    Nem lehet ezt a szenzort valahogy letiltani/megkerülni, hogy amikor leveszed akkor is legyen kép a riftben?

    Gondolom a service tudja force-olni, végtére is csak bekapcsol valahogy. Tuti hogy parancssorból be lehet nyomni valahogy. A service veszi le róla win asztalt is.

    DK2-ben nem volt ez a marhaság. Szívesen letiltanám a CV1-ben is. Majd én parancssorból lelövöm, aztán kihúzom szvsz, ha már lespórolták róla az on/off kapcsolót.
    Azt is kár volt, de inkább megírom és kiteszem asztalra, mint ez az automatikus kikapcsolás, amikor telefonálok, vakarózom, akármi.

    Egyébként is utálom, ha valami magától csinál valamit, de ez ... hát nagy ötlet volt. Majdnem akkora, mint rátenni ezt a rövid vezetéket. Összeszarták volna magukat ha egy méterrel hosszabb. Lényegében minden játékhoz pont rövid.

    Több mint egy hónapot vártam erre az ebay-es HDMI kábelre és emiatt már picit türelmetlen lettem. Asztal alól akarok pinyózni, de fonáknál útban van a kábel. Vannak problémáim mi? Nehéz az élet. :DDD

  • bot1978

    senior tag

    válasz szente #13735 üzenetére

    Mivel? Próbáltam kinyomni a szemét, de a genya csak lát :DDD Első dolgom volt, gondolhatod, de a fekete szigszalag nem jöttbe. Vagy nem jó helyre ragasztottam? Oda középre, szembe kell, ahol a led is van nem? Máshol is lát a dög?

Új hozzászólás Aktív témák