Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #26125 üzenetére

    Olyan is volt már a világtörténelemben, hogy csak azért kezdtek más csatlakozót használni, hogy vásárolj. Ja. :) Az mondjuk biztos, hogy a sávszél nem lett kevés és az is biztos, hogy néha a többségnek nem ismeri fel a cuccot a gép, szóval gyanús, hogy kell a powa.
    Azért a szabvány az csak egy dolog.
    Nyilván ráhagyással dolgoznak, csak pl. Gigabyte csinálta egy időben alaplapoknál, hogy USB aljzatonként külön volt biztosíték, hogy amikor kinyírja a dugót a gorilla, akkor a rövidzárási áram ne az egész vezérlőt nyírja ki, csak a biztosítékot durrantsa le és onnan az az aljzat siket. Na, ilyen alaplapnál például már izgi lesz, hogy az a bizti vajon hány mA-nél megy ki, lehet átalakítózik valaki aztán pukk. :DDD

  • bot1978

    senior tag

    Nem tudom mióta van fenn, én most vettem észre ezt az ingyenes Wrench nevű motorépítős appot. Szerintem ez nagyon jó, aki nem ért a motorokhoz szerintem nézze meg és rakja össze a motort. Kár, hogy mire ilyet kiadnának az autókhoz már mind villany lesz.

  • bot1978

    senior tag

    válasz stfx #26152 üzenetére

    Oculus store-ból szedtem le, de ott a végén, hogy demo igazad van, tehát csak egy motort lehet összerakni ingyenesen, de így VR-ban szerintem marhajó, nekem így is tetszett.

    (#26153) Enton

    Ahogy szembesülök ezekkel a autószerelőnek állt lényekkel (már ami marad belőlük 10-20 évnyi füvezés meg piálás után ilyen 40 körülre) és még mindig annyi angoltudás sincs, hogy before after hát hajlok a szereld magad felé, csak sokszor utólag jövök rá, hogy ehhez magam is hozzáfértem volna... szóval hasznos lenne valami ilyesmi progi ha tényleg olyan típusok is lennének benne, amiket itthon lehet venni, de szerintem ez kéz bilibe lóg azért erősen

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Dyingsoul #26186 üzenetére

    (esetek többségében a VGA)
    Nekem vagy RAM miatt voltak mikroakadások vagy CPU. Szenzorhibának vettem, hogy néha belereccent fejmozgatáskor, de hardver miatt volt. 2T-ben volt a fizikai memória a 4db modul miatt i5-tel. Amióta 2 modullal használom a gépet és 1T-ben van a RAM nem csinálja, de ezzel egyidőben i7-re cseréltem a procit ugyanabban a lapban, ami a HT miatt 8 szál nem 4, viszont alacsonyabb órajellel.
    A gépem amúgy száz éves 3. gen. Intel. szóval a 1060-nál sokkal erősebb VGA-ra nem nagyon érdemes váltanom így nálam eleve ki vannak nyomva a felesleges (CV1-ben nem látszó) grafikus ficsőrök, de ennek ellenére azért az SS-el könnyen meg lehet találni a 1060 végét. Mégsem a VGA miatt reccent meg néha.
    A jelenlegi árakat figyelembe véve már azt mondanám, hogy i7-3770 CV1-hez jelenleg a minimum proci, ennél olcsóbbat már nem érdemes venni és minimum 8GB rammal 1T-ben, tehát 2 modullal.
    Egyébként a dedikált VGA-n minél több a memória annál kevesebb fizikai memóriát címeznek meg a mai játékok, szóval amelyik játéknál azt látod, hogy 8GB a minimum RAM és 16GB az ajánlott az mind hatalmas kamu, mert általában az ajánlott konfigra erősebb VGA-t is szoktak írni, az erősebb VGA-kon meg rendre inkább több a VRAM, mint kevesebb, szóval tuti nem kell több fizikai memória, csak hülyítik a népet. Olcsóbb portolni a konzolos vackokat, ha nő az átlag RAM, mert minél több a ram, annál jobban el lehet „felejteni” programozni, de egyelőre szinte teljesen felesleges a 16GB, mert nem címez meg 8GB-nál többet a játék.

  • bot1978

    senior tag

    CV1 sensort nagyon bonyi webkameraként használni? nem találom a webkamerámat és kéne kép munkahelyi meet miatt ez meg úgy is itt van, gondoltam ha csak át kell írni valami hardverazonosítót vagy mit tudom én...

    Régen olvastam egy cikket, hogy valaki Linux alatt megcsinálta, igazából maradhatna akár egy 8 bites fekete-fehér kép, az sem érdekel milyen, csak hogy valami legyen
    amúgy soha nem használok webkamerát, szóval most emiatt a járványos átszervezés miatt nem fogok venni

Új hozzászólás Aktív témák