Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    Nekem is az a fura, hogy kamerát is használ a fejmozgás követésére.Eddig ami megoldást találtam ingyenes vagy épp fizetős fejmozgás követésére Freetrack, TrackIR és társai, az mind ott bukott meg, hogy nem tudtak 30 FPS nél gyorsabb képet rögziteni, tehát a gyors fejmozgást csak késéssel vagy nagyobb ugrásokkal tudták lekovetni.Mivel általában Webkamerák képét használták forrásnak,
    Egy eszközről tudok ami gyors és kamera nélküli fejmozgást tesz lehetővé az az EDtracker 2, de az meg nem tud 6dof mozgást csak a 3 forgást használja. és az egy gyorsulás mérő, giroskóp és mágneses tér hármas kombinációjával müködik.

    Szóval az OR-nél gyanitom ilyen egység is van, meg lehet kiegészitik a kamerával is.Csak ott az zavar engem, hogy azt irják mindenhol, hogy tele van a szevüveg felületet infra ledekkel és ezek mozgásást követi, eddig rendben is van a dolog, mert az ingyenes progi amit irtam is igy müködik 3 IR led térbeli helyzetét követi.
    Ami zavar, hogy egyik videon vagy fényképen sem látom, hogy az IR ledek világitanának, mert az tiszta sor, hogy szabadszemmel láthatatlan az IR fény, de a kamera képén általában mindig lehet látni.Ki lehet próbálni a távirányitót forgasd a telefon vagy fényképező kamerája elé.

    Szóval nem tudom, hogy milyen eljárással akarnak 1000FPS frissitést a fejkövetésre, ugy hogy az nem csuszik el és nem kell rezetelni a kiinduló helyzetet, a fenti progikat bizonyos idöközönként ujra kell pozicionálni mert elmásznak.

    ÉS ha jól olvastam az OR kamerája olyan 60 fokos szögben lát, namost olyankor mit tesz ha én kivül esek ezen a sávon vagy takarásba kerül a kamerája?

Új hozzászólás Aktív témák