Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    pár hete szereztünk tv-t és barátnőm áthozta a ps2-jét, amit megvett még pár éve és nem használt... 1 controller volt hozzá (szereztem +1-et, mert nem ismerte fel a "dög" a logitech dual action-öm) és 5 játék (tekken5, killzone, wrc: rally evolved, wii: soldier, fight night3)

    sajnos memóriakártya sem volt, így nézelődtem, majd rendeltem egy 64mbyte-ost... most olvastam csak, hogy a slim-ek egy része nem igazán szereti :( ...még nem hozta meg a postás, de kicsit izgulok... játékokból beszereztem eddig egy re: code veronica-t és egy nhl2006-ot, a gt4 pedig úton van... nhl-nél néztem tegnap nagyot, hogy valami 4-5megát használna el mentésre: ez azért elég durva :( gyorsan elfogyott volna így a 8mega

    nincs itt valaki kecskemét környékéről, aki esetleg foglalkozik még ps2-vel és időnként benne lenne 1-1 játékcserében? kecskemét topikban már kérdezősködtem eredmény nélkül :(

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    lenne egy kérdésem:

    a ps2-nk egy kompozit kábellel van ráhúzva a 100centis fullhd-s tv-nkre és megérné-e beruházni egy komponens kábelre? gt4-gyel szoktam (főleg) játszani és csak egy minimális szellemkép figyelhető meg, ami annyira nem is zavaró... élvezhető ennek ellenére a játék... (pal verzió van, amit tudomásom szerint nem lehet úgy felskálázni fullhd-re, mint az ntsc-t)

    komponens kábel esetén pedig lényegében az audió a kompozitra megy ugyanúgy, mint eddig? :U ...egyelőre nem nagyon foglalkoztam ezzel a témával és így tűnik logikusnak

    lenne még egy kérdésem: minőségben hogy áll a sorrend "ps2 + hdtv" felállásnál? komponens > kompozit > scart?

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz ldave #1608 üzenetére

    köszönöm a listát, úgy látom, hogy a játékaim 100%-a nem támogatja :)

    gt4-ben mondjuk a futó feliratoknál és a km/h-óránál észrevehető egy halvány szellemkép... olvasható és nem is erre figyelek főképp, tehát inkább most még sört veszek hétvégére kábel helyett ;] ...aztán március elején veszek egy ilyet azért: hátha ez a szellemkép megszűnik (végülis kompoziton a 3 vezetékből 2-n audio megy, tehát 1 marad a videóra... itt pedig színenként 1-1 vezetéken mehetne az analóg jel) jelen pillanatban 2-3ezer huf is megterhelő lenne...

    ui: hm, project zero3 támogatná pal-on keresztül... egyik ismerős istenítette mindig (gameplay-ekből nekem is tetszett), felírom a listára a címet :) hm: shadow of colossus... szaporodnak itt a címek, csak nem lesz időm mindenre... (code veronica is megvan, de a gt4 jobban leköt egyelőre a kelleténél)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bwoay #1610 üzenetére

    visszadugom akkor scart-ra és teszek vele még egy próbát :) habár nem teljesen értem a lényegét: scart-nál több tű van lényegesen, de hogy bontódnak szét ott a sávok? lényegében a ps2-ből kompoziton jön ki a jel és van egy közberakott rca-scart átalakító... nem hinném, hogy jobb lesz a kép, de az biztos, hogy kényelmesebb, mert nem kell a "source" gombot nyomogatni a távirányítón :) scart-tal próbáltam egyébként először a konzolt, de a gt4-et nem néztem vele... viszont a ps2-nek a manualjában mintha az általam is említett komponens>kompozit>scart sorrendet írták volna :U

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz doc #1644 üzenetére

    én is belépek akkor a "klubba": 27 vagyok, eddig 1-2-szer játszottam ps-en (főleg ps1-en még vagy 15 éve, általános sulis koromban), viszont január végén vettünk tv-t és barátnőm áthozta a nem használt ps2-jét... gyorsan beszereztem a következőket: gt4 (nyomom folyamatosan már 1 bő hónapja és 60% alatt járok még mindig), resident evil - code veronica, nhl2006 :) barátnőmnek meg van: fight night3, tekken5 és még 1-2 fps, ami nem nagyon izgat... általában munka után ő farmville-en kapcsolódik ki, én meg gt4-en

    én igazából ps3+gt5-ön gondolkozok, de elég nagy költség lenne, így egyelőre marad a gt4... meg ha minden jól megy, lesz god of war2-m is napokon belül :B nem hittem volna, hogy 15-20éves pc-s múlt után jobban le fog kötni a konzol... (habár ez írható a mostani pc-s játékok színvonalára is) csak kényelmes elfeküdni a fotelban, bekészíteni a hideg sört, bagót és így küldeni a versenyeket :B

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz kp78 #1650 üzenetére

    mindenki szeret játszani :K anyukám sudoku+rejtvény-párti... apukám a kocsmában szokott kártyázni ismerőseivel... (pedig már 70 felé járnak lassan) sógorom a flight simulator-ért van oda és még sorolhatnám... én meg pc-n játszottam rengeteget... újabban főleg csak nosztalgiázok, mert annyira nem kötnek le, amik mostanában megjelennek... csalódások viszont vannak bőséggel :( egyedül a duke4ever, rage, diablo3 az, amiben még bízok... a konzol viszont egyszerűbb: nem kell szívni a telepítéssel, driverekkel, patchekkel és a többivel, csak belökni a lemezt és megy is mint a karikacsapás... nagy pozitívum, hogy normálisan van optimalizálva és bugmentesítve minden játék és semmi probléma nincs velük... pc-n viszont ezt már nem nagyon lehet elmondani... kapkodnak minden játék kiadásával, aztán félkész munka kerül ki... sajnálom, hogy ilyenné vált a pc-s játékpiac...

    a 3 nagy konzol közül sokáig wii felé húzott a szívem, de már inkább a ps3 felé kacsintgatok... "rohadt" gt4 megfertőzött és játszanom KELL majd az 5. részével :D de várok én is míg normalizálódik a ps3 ára... 40-50 körül lenne az igazi, mert akkor könnyebb lenne kispórolni... néztem újonnan, csomagban ps3 320gb+gt5-öt, de 100k :O ez rengeteg... az xbox meg a kinect miatt vonz kicsit, de ahhoz kevés lenne már a hely (1szobás panel, 35m2... ebből a szoba bő 20m2... családi ház+nagy nappali kellene hozzá)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    na, teszvesz-en lecsaptam egy gow2-re :) 1200ft volt, a lemez hibátlan, csak kiskönyv+borító nincs hozzá... (kicsit sajnálom, de nem azzal játszok úgysem) szerintem megérte... jövő hét végéig a gt4-el elszórakozok még (hosszú futamok kivételével szerintem minden meglesz), aztán rávethetem magam... azért a gt4 2000ft-ért olyan tartalmas szórakozást nyújt, hogy hihetetlen... (mellesleg nem is unom még és szerintem szívesen elő fogom venni évek múlva is... megunhatatlan)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    nem tudtok valami jó platform játékokat javasolni ps2-re, amit párosban is lehet játszani? ilyen sonic-hoz hasonló dolgokra gondoltam, de ebből csak a sonic heroes-t találtam, ami nekem annyira nem jött be :(

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz rudymester #1669 üzenetére

    +1668+1670: köszönöm :K ...ez a metal slug tetszik, barátnőm meg a crash bandicoot-ért volt még oda... ezek közül valamit be kell szerezni... igazából ilyen mario/sonic szerű 2d-s, scrollozós játékból nem sokat találtam, amit coop-ban lehetne játszani :( (pedig szerintem pár régi, hangulatos darabért biztos nem kérnének sokat)

    pár nagyobb címet beszereztem már ps2-re, de az a bajom, hogy nem tudok annyit játszani, amennyit szeretnék: most a god of war2 megy már 1 hete, de szerintem kb. felénél járhatok és 9 órát már beletettem :B ...ott van még ezen kívül a resident evil: code veronica és a gt4 is (ebben 65% körül vagyok, de ezt most pihentetem) ...meg beszereztem az nhl2006-ot, amit időnként előveszek... nagyon le tud kötni mindegyik és már a god of war első részén gondolkozok, hogy megszerezzem valahonnan :O

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Mákos7észta #1685 üzenetére

    most láttam az "irományod": én 2 hónapja kezdtem el ps2-n játszani, sajnos nincs sok időm, de pár napja vittem végig a god of war2 sztori módját, előtte meg folyamatosan gran turismo4-gyel szórakoztam (meg keveset resident evil code veronica és nhl2006-tal is)

    szerintem játékélményben ez a néhány többet adott ezalatt a pár hét alatt, mint az elmúlt évek pc-s termése összesen :K egy fullhd tv-n használjuk a ps2-t és hiába nem a legszebb, leköt engem nagyon... már azon gondolkoztam, hogy milyen konzolt kellene még szerezni... box-on is gondolkodtam (forza3, alan wake miatt főleg), de inkább a ps3 felé húzok (god of war3, gran turismo5, stb)

    hack n slash játékokból én nagyon ajánlom a god of war2-t :K szerintem baromi hangulatos játék lett... itt-ott felidegeltek az analóg karral való "kombózások", de ezt leszámítva nálam 10/10-es a játék (ugyanúgy, mint a gran turismo4 a maga műfajában)

    (ui: fene vinné... most már a devil may cry sorozaton gondolkozok, hogy be kellene szereznem :B ...addiktív a ps2 nagyon)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    meghozta a postás a gow1-t, amit múlt hét végén rendeltem :B ááá... szerintem függeni fogok: érdekes lesz, hogy a 2. részével kezdtem, de szerintem így oda-vissza végigviszem mindkét részt egymás után... marhára megtetszett a játék: mondjuk a 2. része érezhetően nehezedik fokozatról-fokozatra... van benne kihívás bőven: poénból kipróbáltam legnehezebb fokozaton, de gyorsan kipusztultam :( inkább a könnyebb fokozatokkal szórakozok, mert egyébként képes idegesíteni és annyi időm meg nincs rá, hogy napokat szórakozzak 1-1 pályarésszel... ha valaki ismerőssel nyomnánk felváltva 1 gépen, akkor a versenyhelyzet jobban motiválna, hogy hard-on nyomjuk, így viszont kellemesen elszórakozok inkább...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    olyat szeretnék kérdezni, hogy zavvi-ról rendelt fifa12 ps2-ben nincs magyar szinkron, ugye? vagy univerzális változat megy mindenhova, ami tartalmaz minden szinkront? :U hol lehet ezt kideríteni biztosra?

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz szimszonos #1862 üzenetére

    köszönöm :R kolléganőm fiának kellene ps2-re, de sokallják érte a 10k-t, így megrendelem majd nekik zavviról, ha kell magyar kommentátor nélkül is :K (10k helyett durván 5-ből meglesz, ez a durva)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    hali!

    szerintetek egy ps2 slim (kb 3-4 éves, de utóbbi években alig használt) mennyit érhet a következőkkel: kompozit kábel, kompozit->scart átalakító, 2 kontroller (egyik kb 1éves, alig használt, eredeti), 64mbyte-os memkártya? játékok pedig: resident evil cvx, tekken5, gow1-2, gt4... így csomagban adnám el legszívesebben, feltettem 15ös indulóval vaterára, de kíváncsi lennék hogy szerintetek mennyi a reális ára? (25környékére saccolom)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz szilchi #2033 üzenetére

    köszönöm, akkor jól kalkuláltam nagyjából... ki szoktam tartani egyébként az árat és gyors leszerelem azokat, akik irreálisan alkudni próbálnak... max olyat engedek, hogy "vállalom a postát x összeg fölött" :DDD

    ...amúgy egyik ismerősnél volt a ps2 már hónapok óta: egy túlságosan is korrekt 15ezres árat dumáltunk rá, mert lényegében nekem sem volt többen az egész cucc és nem akartam lehúzni, de nem tud fizetni és hónapokig húzódott már a dolog, így más területen hirdetem :K jól járhatott volna nagyon, de így én járok jobban

    10kor indítottam el, fél órán belül megvolt az első "figyelő" :) ...jövő szombat délelőttig megy a buli, szerintem jól befog indulni, mert a 15ös ár csábító

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák