Új hozzászólás Aktív témák

  • Mapexamber

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy hete vásároltam egy TP-Link TP-WR842ND típusú routert azzal a szándékkal, hogy segítségével egy kis otthoni hálózatot építek fel. Olvastam a vargalex féle openwrt build-ről, és amellett döntöttem. A feltevés, WAN, LAN és wifi konfigurálás simán ment. A problémáim a külső vinyó felcsatolásával kezdődtek. A külső vinyó egy Coolink 2.5-ös házba épített Hitachi 500 GB-os. A windows látja, tudja formázni, boldog vele. Viszont a router eddig a sok próbálkozásból egyszer ismerte fel (a 8081-es porton elérhető beépített formázó eszközről beszélek), azaz kiírta a tulajdonságait. Az egyes típusú formázás kiválasztása után viszont egy olyan hiba fogadott, hogy "Device is not ready...". A kevésbé vicces, hogy megpróbáltam egy Sandisk 4 GB-os pendrive-ot is rátenni. Azt egyből felismerte, megkreálta a partíciókat, viszont ott is csak a swap 128 MB-os partíciót volt képes kezelni, a sima mnt-nél megint a "Device is not ready..." hibaüzenet fogadott. Azt az információt kaptam, hogy az automata felcsatolásról az fstab nevű folyamat gondoskodik. A vicces, hogy a router újraindításakor nem indul el automatikusan, hiába van beállítva engedélyezettnek. Sebaj, eddigi próbálkozásaim során ezt kezeltem a "/etc/init.d/fstab restart" parancs lefuttatásával. Az utolsó újraindítás után, amikor is megint nem indult el magától a fstab, már ezzel a paranccsal sem tudom elindítani. Gondolkodik egy kis ideig, aztán amikor frissítem a Folyamatok listát, továbbra sincs ott. Ez volt az a pont, ahol rászántam magam, hogy hozzáértő emberek segítségét kérem ebben (az amúgy korábban már általam tanulmányozott) a fórumban.
    Amúgy a transmission megy, hozzá is tudtam adni torrent-et, el is kezdte tölteni, de hát a router tárhelye még egy e-book-ot sem bír el... :-)
    Fontos adalék, hogy Windows felhasználó vagyok, a Linux-hoz egyáltalán nem értek. Kérem ezt figyelembe venni az esetleges válaszoknál! :-)
    Előre is köszönöm!

    Mapexamber

Új hozzászólás Aktív témák