Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    válasz Skynet258 #38742 üzenetére

    Szerintem csak es kizarolag, a browsered ramfogyasztasan bukhat a dolog. Ha valami crossplatform browsert hasznalsz (chrome/ff/edge/etc) es ugyonezt tervezed kesobb is, akkor erdemben nem fog valtozni a browsered ram fogyasztasa. 1 byte itt is es ott is 1 byte. A legegyszerubb, ha kikapod a 16 GB felet (felteve, hogy 2 modul) es megezed, hogy ugy milyen erzes hasznalni a gepet. Az oprenszer ennel a kerdesnel, nem sok vizet zavar.

    Szerk: nyilvan a tarhely kerdest meg szinten te tudod. Mindenfele kulso dologgal lehet szorakozni, de Az Apple Music, a Spotify, de meg a Photos is akkor erzi jol magat, ha a belson tartja a dolgait. Lehet probalkozni symlinkekkel, meg minden egyebbel, de azok elobb, utobb, borsot fognak torni az orrod ala. En nem szivatnam magam kulso storage hasznalataval.

    [ Szerkesztve ]

  • RaZroX

    addikt

    válasz Skynet258 #38742 üzenetére

    Én 8gb rammal semmiképp nem vennék már semmilyen gépet. Ilyen böngészés mellett főleg :D
    Ha csak böngészésre kell a gép, akkor én egyébként nem vennék Mac-et. 400k egy 16gb-os Mini, ettől sokkal olcsóbban tudsz egy kicsi gépet erős procival sok rammal venni, ha nem számít az OS meg az ökoszisztéma.

    This is the way

  • vadkörte

    addikt

    válasz Skynet258 #38742 üzenetére

    "...hetek óta rágódok rajta..."
    Csak hetek óta? Én legalább 4 hónapot agyaltam, hogy akarom-e, kell-e... :DDD
    Az alap M2, tényleg alap. Az SSD is "csak" egy modulos, így valamivel lassabb, mint az ugyanilyen - 8/256 - M1-es.
    A MacOS RAM kezelése alaposan eltér a Windows-étól, közelebb áll a linux-okhoz (lévén unix (pontosabban BSD) alapú). Az előző Win10-es gépemben a 16GB RAM néha kevésnek tűnt, még +2GB VRAM-mal is. 32GB-tal már elemében érezte magát. Ma ugyanazokkal a programokkal a 16GB-os Mini-vel bőven elvagyok.

    Kérdés, hogy mennyire akarsz Mac-re váltani. Lehet jobban jönnél ki egy Win-es USSF, vagy még kisebb géppel, ami azért lényegesen jobban bővíthető mint a Mac-ek.
    Ezt viszont Neked kell eldöntened. Ha nincs ellenedre egy kis mókolás, Win-en VMWare-be telepíts egy Monterey-t, azzal meg tudsz ismerkedni a MacOS-sel. Az alap dolgokhoz, DMG-s telepítésekhez nem kell AppleID sem. így talán könnyeben tudsz majd dönteni és ha a Mac mellett nem fogod elveszettnek érezni magad. Ha megszokod a hülyeségeit, egy nagyon kezes feladatorientált OS-t ismerhetsz meg bene. A kezed alá dolgozik.

    #38749 Skynet258
    Az Edge egy egész korrekt browser, a Chrome-tól elment a kedvem, én FireFox-ot használok - a munkahelyen Win10 van, a notebook-om Manjaro-s, a mobil eszközök Android-osak, az itthoni gép a Mini, értelmes Safari nincs Mac-en kívül lényegében semmire. Így a FF az egyetlen közös nevező. Korrekten együttműködik az összes eszközöm.

    #38759 Ear001
    Végre még egy madár, aki Affinity-zik :D

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák