Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RedAnt

    aktív tag

    A helyzet:
    Mikor virtuális terminálról X-re váltok (alt+F7) vagy vissza, a monitor kihagy 4-5 másodpercre, amit akkor szokott csinálni, mikor a felbontást vagy a frissítést állítom át.

    A konzolon és az X-en is 1280x1024 felbontást használok 60 Hz-en. Azt szeretném elérni, hogy ilyen váltásokkor ne kelljen várni, ugyanazokat az órajeleket kapja a monitor folyamatosan, ne érezze úgy, hogy üzemmódot kell váltania.


    Addig oké, hogy az xorg.conf-ban egy megfelelő modeline-t kell megadni. De fogalmam sincs mi lenne a megfelelő. 5-6 netes generátorral próbálkoztam, amik különböző eredményeket adtak, de egyik sem felelt meg. Pedig rémlik hogy egyszer már sikerült a dolog, de még egy előző telepítésnél lehetett, nem találtam sehol a megfelelő xorg.conf-ot...

    Kérdéseim:
    - ki tudom e deríteni, hogy a virtuális terminál milyen ''modeline''-t, milyen időzítéseket használ? Bootnál csak azt adom meg neki hogy vga=793 Akkor ezeket az időzítéseket megadnám az xorg.conf-ban és kész.

    - vagy, lehetséges e az időzítéseket az X-en belül ''on-the-fly'' próbálgatni? már ezzel is előrébb lennék, mint folyton újratölteni az X-et... xvidtune nem működik, bármit állítanék, ''Invalid mode requested''-et dob.

    - bármi infónak örülnék ami közelebb visz!

    Acer AL1714, ATI Radeon 9250, Ubuntu 6.10, GDM 2.16.1, X.org 7.1.1


    [Szerkesztve]

    ╚╦╦╦

  • RedAnt

    aktív tag

    válasz bambano #3012 üzenetére

    Ez bejött, ha az xorg.conf-ban fbdev-et adok meg driver-nek, úgy tök jó. Tény hogy az X eléggé belassul tőle, de az leginkább statikusabb dolgokra kell, tehát annyira nem zavaró. Illetve ha majd kell akkor arra az időre visszaírom az fglrx-et.
    Közben az jutott eszembe, lehet arrafelé kéne elkezdenem keresgélni, hogy két X-et futtatni párhuzamosan, egyiket framebufferes driverrel, a másikat ati-ssal.

    A gyors váltás olyankor hasznos nekem mikor pl. dolgozok egy oldalon - mostanában kényelmesebbenk érzem konzolon írni a kódot, tesztelésre viszont kevés a w3m... A grafikus felületet már szinte csak a tesztelés, böngészés és fájl-nézegetés (doc, ppt, pdf ha a konverterek nem eszik meg jól) céljára kell :) erről tervben is van pár írás, hogy miként lehet konzolon boldogulni a mindennapokban, mert az utóbbi időben nagyon megfogott, mennyi minden megoldható ablakok és egér nélkül :)


    [Szerkesztve]

    ╚╦╦╦

  • RedAnt

    aktív tag

    válasz bambano #3015 üzenetére

    Több okból tetszik a framebufferes megoldás, egyrészt az X-ben futó terminálokhoz képest hasít - talán az xterm még egész jó volt, de pl. gnome-terminalban, főleg ha kiteszem teljes képernyőre, eléggé érezhető ha képet kell frissíteni, mondjuk mc-ben ctrl+o... itt viszont észre sem veszem.

    A betűk is jobban tetszenek, meg hogy nem zavarnak fölösleges ablakok, ilyesmi - persze X-ben is kitehetem teljes képernyőre az ablakot, de nem tudom mivel lennék előrébb, azon kívül hogy lassabban menne... A framebuffer meg jól jön, ha csak egy képet szeretnék megnézni böngészés közben.

    Végül persze lehet hogy visszatérek a fluxboxhoz, csak most megfogott ez az egész, a feeling :), tetszik hogy ilyen módon is lehet használni a gépet, meg hogy új dolgokat tanulok. Ezt a hozzászólást is w3m-ből, vim-en keresztül írom :D Tudom mazochista vagyok... Szóval nem feltétlenül azért csinálom mert minden olyan jó így és könnyű, csak vonz a kihívás vagy mi, hogy el tudjak így is boldogulni.
    Ha nem kéne weboldalakkal fejlesztenem, lehet hogy egy időre teljesen hanyagolnám az X-et.

    mod. az igazsághoz az is hozzátartozik hogy nem is tudom pontosan hogy lehetne framebuffer nélkül használni a konzolt, nem igazán értek a linuxhoz, még csak egy éve használom... Itt a grubban beállítom hogy milyen vga módban bootoljon, és kapok egy gyönyörű natív felbontású felületet, 160x64 karakterrel, szerintem teljesen jó sebességgel. Az X-hez képest biztosan, de biztos lehet ezt még fokozni, csak azt már észre sem venném szerintem :)


    [Szerkesztve]

    ╚╦╦╦

Új hozzászólás Aktív témák