Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • charlie22m

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hozzájutottam életem első kormányához egy Logitech Momo Racing Force Feedback személyében.
    Az öröm az ürömben, hogy nem kaptam hozzá adaptert :( .

    A gyártó honlapján megnézve egy 24v 0,75a ac adapter tartozik hozzá. Találtam itthon 18v 1,1a tudású ac adaptert. Ezzel biztonságosan és rendeltetésszerűen üzemeltethető szerintetek, vagy mindenképpen be kéne szerezni hozzá egy gyári tudású adaptert? Tudok tenni a kormányban bármi kárt, ha ezzel az adapterrel használom?

    Már tűkön ülök, itt a kormány és nem tudom kipróbálni azonnal???? Kegyetlen egy érzés :)) .

    Előre is köszönöm a segítséget :R !

  • charlie22m

    csendes tag

    válasz kokoaliga #15167 üzenetére

    Köszönöm Nektek az útbaigazítást :R Ebből az jött le nekem, hogy a nagyobb amper szám nem probléma. (Baromi régen volt az a fizika óra :) ) Tök laikusként viszont akkor azt mondom, hogy szerintem kárt nem teszek, ha kipróbálom a 18v-os adapterrel, ha pedig nem működik megfelelően, azt úgyis tapasztalni fogom. Szerintetek? Nem a pénzről van szó, de ha nem szükséges, akkor minek vegyek adaptert? Illetve itt van pünkösd is :)) .

  • charlie22m

    csendes tag

    válasz RomiJosy #15169 üzenetére

    Köszönöm a választ.

    Elképzelhető, hogy félreérthetően fogalmaztam, ha igen, elnézést.
    Tehát adott egy momo racing force feedback kormány, sajnos táp nélkül. Találtam itthon egy 18v 1,1a ac adaptert.
    Ezzel szerinted jól lehet működtetni, vagy mindenképpen javasolt mondjuk az Általad is linkelt és megvásárolt adapter beszerzése?

    Abban biztos vagyok, hogy adapter nélkül nagyon nem az igazi...

  • charlie22m

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nemrégiben vásárolt Logitech Momo Force Feedback kormányomhoz kerestem adaptert, mert azt sajnos nem kaptam hozzá :( . Itt a topikban ezt az adaptert ajánlották. Szeretném megosztani (hátha valaki hasonló cipőben jár most vagy a jövőben), hogy fel is kerestem a boltot, de azt a választ adták, hogy magánszemélyeket már nem szolgálnak ki. Egy kis beszélgetésnek hála, (azt mondták, kivételesen) azért kiszolgáltak :) . Azért írom, mert tudom, hogy baromi nehéz beszerezni (pláne nem horror áron) és nehogy valaki potyára menjen hozzájuk, előtte megér egy telefont a biztonság kedvéért, illetve ahogy láttam (nem próbáltam), van webshop-juk is.

    Kicsit másabb téma: olvasom, hogy többen kerestek kormányt. Meg tudom erősíteni a problémát, igencsak nehéz jó állapotút beszerezni :( . Első kiszemeltem egy DFGT volt, de a jövőbeni várható kihasználtság, az esetleges állapot, "leharcoltság" és a piaci ár problematikája miatt elvetettem. Egy DF Pro árban közelebb volt az általam elképzelthez, de beszerezni, ahogy látom azóta is, szinte lehetetlen. Így "maradt" a Momo. Sikerült egy tényleg alig használt példányhoz hozzájutni 8k-ért (lehetőségem volt hosszú, napokon át tartó tesztelésre otthon, magányomban :) )+kellett hozzá adapter, az 2,5k-ba fájt. Karbantartás céljából szétszedtem, felmértem az állapotát és persze annyira nem értek hozzá, de tényleg meg vagyok elégedve, kopásnak jele sincs, minden korrekt. Használat közben is minden rendben. Írom mindezt azért, hogy ne adjátok fel, persze kell egy kis türelem és még több szerencse.

    Nem volt még szerencsém próbálni DFGT-t, Pro-t, de egyébként a Momo-val meg vagyok elégedve, az állapotát figyelembe véve szerintem ennyiért mindenképpen jó vétel volt. Persze tisztában vagyok a képességeivel, már megismertem a határait is, és persze jobb volna egy komolyabb kormány, meg belekóstolni az igazi szimulátorozásba is, de nekem kezdetnek, amennyi időm van jelenleg, ez elegendő és azt hiszem, ez a lényeg. Dirt-ök, Grid-ek és F1-ek is azért elég élvezetesen játszhatóak, aztán a jövőt majd meglátjuk :) .

    Elnézést, ha egy kicsit hosszúra sikerült, de szerettem volna megosztani a tapasztalatokat, hátha segít valakinek :R .

  • charlie22m

    csendes tag

    válasz xavix13 #15467 üzenetére

    Úgy gondolom, kb. ugyanabban a cipőben járunk :) .
    Persze, persze vannak komolyabb kormányok, de első lépcsőnek én megfelelőnek találom. A tudásán túl pedig azért megjegyezném, hogy szerintem baromi jól néz ki, és a gumiborítás miatt pedig nagyon jó a kormány érintése is :) .

    Teljesen egyetértek Veled, 30k beugróval én se szívesen kezdtem volna, főleg nehogy belefussak valami használt csodába tapasztalat híján... Egy Momo ára azért más kategória. És persze, ha bejön a dolog, lehet komolyabbra váltani (a felvértezett tapasztalatokkal), de aki most ismerkedik, annak szerintem első körben megfelelő alternatíva.

    Vásárlás előtt mindenképpen próbáld ki, a legjobb, ha lehet, minél hosszabban, részletesebben!
    Sok szerencsét hozzá!

Új hozzászólás Aktív témák