Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz #20749568 #77269 üzenetére

    1) finanszírozzák az egész cirkuszt

    Tudtommal van ám konteó topic :D

    "az állam eldöntötte, hogy márpedig védekezés lesz." Mivel az előtte lévő 6 hónapban ország és világszerte látszott hogy nem lehet az átlagember kezébe adni a lehetőséget, hogy majd ők tudják.

    Még mindig, nem a kemény korlátozások voltak előbb, hanem a laza korlátozásokat semmibe vevők, és az emiatt berobbant számok.

    Nálam az lenne az alap, hogy a kormányfő minden egyes nap kiáll és beszámol arról, hogy mi az aznapi magyarázat arra, hogy miért nem oldották még fel a korlátozásokat. Mivel indokolja meg, hogy nem enyhíthetőek stb. És könyörgve kér bocsánatot, hogy még mindig nincs elég oltás.

    Alapvetően lehetne ez is, de sokaknak meg ez lenne a fogódzó, hogy minden nap azt keresnék, mi nem stimmel azóta az előző nap elhangzottakból (ugyanis míg az értelmes ember, ha valami, amit addig elfogadottként megélt - megváltozik, akkor azt tudja értelmezni, befogadni. Míg az elvetemültek mindig a fogódzókat keresik majd hogy a saját fixa ideájukat alátámasszák).
    Akkor meg azon menne a hiszti, hogy látod, tegnap is hülyeséget beszélt a miniszter úr, tehát feleslegesek a korlátozások.

    "Csak amíg nem kapják el, addig azt csinál amit akar." Technikailag igen, de jogilag nem. Autós topicban mondta valaki a példát: a kútba is mindenkinek szíve joga beleugrani, lehet is, sőt még szabad is, azzal valahogy mégse példálóznak úgy, mint a majd én tudom mennyivel megyek ultimate "érvvel".

    És amúgy az ilyen gyorshajtó mentalitású ember ne csodálkozzon, ha a normális emberektől megvetést kap, nem szolidaritást.

    Mert lehetne ám normálisan is csinálni, bármilyen furcsa, az elégedetlenség kifejezésnek nem az első lépcsőfoka az utcán randalírozás.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz #20749568 #77279 üzenetére

    Az konteó, hogy az állampolgárok/lakosok finanszírozzák az államot?

    Jogos, bocs, amikor "finanszírozásról" olvasok ebben a topicban, már nekem is azonnal egybitesre kapcsol az agyam :D Sorry :R

    Attól még tartom, próbáld meg nem befizetni az adódat azért mert az állam korlátoz, és te nem akarsz részt venni ebben. Hamar meg fogsz lepődni :)

    Nem éppen ez történt. / Nope

    +(#77280) t72killer igen, először semmi nem történt (töketlenkedés / készlethiány / hitetlenkedés), aztán pánikszerű zárás (fölöslegesen elrendelve ésvagy önkéntesen), aztán nyárra enyhítések (akár csak de facto, de ment a bulika). Ahogy ősszel jott a suli, +a szabadságolások vége, szépen megosztották egymással az összeszedett jót az emberek, esetszámok elindultak az ég felé.

    Mivel a társadalom a szolidaritásra teljesen képtelen.... Mármint az a része, amelyik neked nem tetszik, vagy azok akik tojnak mindenbe csak az ő kis életük menjen már úgy, ahogy régen?

    (#77280) t72killer "Pl bizony az unokáját több mint egy éve nem látott nagyszülő utazni akar, hisztizzen bármit is az állam."
    Ha hülyeséget írok, és egy linkkel megcáfoltok, bárkit megkövetek, de nem emlékszem hogy ezt valaha bárki is tiltotta volna. Mi is járunk haza ősökhöz átlag havi 1x (így is kevesebb mint amit a gyerekek igényelnének), még csak nem is görcsöl rá senki. OK volt kijárási korlátozás, persze. De már rég nincs lakhelyelhagyási tilalom, nem kell egy éve otthon ülni.

    Lehet lázadozni ok és haszon nélkül, vagy lehetne egy normálistól csak egy picit eltérőbb életet élni amíg nem lesz megoldva a probléma, nem tudom miért egyszerűbb sokaknak az első. Még mindig azt mondom hogy aki a saját agyát qrja fel a saját hülyeségével, annak adhatna az állam ingyen nyaralást is a Bahamákra, az se tetszene mert ő Tenerifére akart menni, és ezáltal sérült a kis lelke.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz #20749568 #77293 üzenetére

    Nem kérdeztek meg, hogy mit akarok. Ahogy senkit sem.

    A koronavírus sem kérdezi meg hogy mit akarsz, hanem izgulhatsz hogy mit dobott neked vagy szerettednek a genetika-lottó. Sőt, az influenza is ugyanez volt "kicsiben", többször kifejtettem hogy én már évekkel ezelőtt szénné büntettem volna aki láthatóan alig él, lázas, taknyos, krákog, de azért bevillamosozik melóba influenzaszezonban.

    Már írtam korábban, mindenki lehet fatalista, amíg a saját életével szórakozik.

    De már megint ott tartunk, hogy az egész világon szinte az összes hatalom (és nem hatalom) vezetője biztos hülye és/vagy rosszat akar, de a nép, na az majd tudja mi a jó neki (mikor egy átlagos kedden se bíznék az átlagemberek 90%-ra egy marék szárított lepkét se, nem hogy egy világjárvány saját belátásuk szerinti kezelését).

    Egy demokráciában is létezik vis maior, amikor el kell fogadni bizonyos dolgokat.

    A szolidaritás jelenleg annyit jelent, hogy a társadalom dobjon el mindent és az én életemet bármilyen áron, de mentse meg. Ez jelenleg a szolidaritás.

    Nem hiszem hogy egy év után ne finomodott volna már mindenhol ez a hozzáállás, ha egyáltalán ez valaha így is lett volna.

    Csak ha úgy állsz hozzá hogy biztosra veszed az önkényuralmi törekvéseket, ahelyett hogy megpróbálnád elfogadni hogy a te érdeked is, amit csinálnak és kérnek (és azt szolgálja hogy mihamarabb élhessünk normálisabban mint most), akkor nincs miről beszélni.

    Sokmindent rosszul csinálnak mindenhol, tény. Nem tudjuk meg mi lett volna ha...

    De nem hiszem hogy egy ilyen helyzetet bárki jól tudott volna lekezelni, ha a kezébe kerülne x millió ember (közvetve meg sokszor ennyi) sorsa.

    (#77298) Ricardo ++
    (#77296) Coyot ++

    (#77299) Aweriot vagy az érintett vezetők azon gondolkoznak el hogy legközelebb kivezénylik a katonaságot.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz csƵ #80112 üzenetére

    Magyarországon van 1M alkoholista. Tibi atyát 1M ember követi, véletlen? :D

    Viccet félretéve, gondolom nagy meglepetés lesz hogy egy kocsma követői azt fogják választani, hogy nyissanak ki a kocsmák. Amúgy ezzel nincs baj, betarta(t)ni a szabályokat az esetleges nyitáskor, na az lesz az érdekes.

    Az meg külön szomorú hogy egy lopottvicc-megosztó kocsma facebook oldala valószínűleg nagyobb tömeget ér el a probléma sajátos, de valid megfogalmazásával, mint az akinek ez a dolga lenne.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz #20749568 #80143 üzenetére

    "Mint ahogy már most is van"

    Gondolom te ilyen forradalmár körökben mozogsz azért látsz csak megfáradt frusztrált embereket :D Én pont ma voltam egy nagyobb ügyintéző körúton itt Bp.-n, 3 kerületet megjártam, fél napom ráment. Az utcán 1-2 embert kivéve mindenkin maszk, (tipikusan cigiző, telefonáló, de a nyakukra volt csak húzva tehát még ott is ott volt), ahova mentem irodák, üzletek, pláza, mindenhol mindenkin szabályosan rajta volt. Szerintem megvan hogy mennyit hangoztattam már, hogy a védekezést tartom a legfontosabbnak és mehet mellette az élet ha az intézkedéseket betartják - szóval én észrevettem volna ;] De tényleg (nyilván nem is az a hobbim hogy ezt vizslassam, de) senkit nem láttam maszk nélkül. Amit még én se tudok mire vélni, saját autóban, egyedül is sokan hordják...

    #80146Aweriot ez OK, csak az általad leírtaknak (szar(j)unk bele akkor is ha sokkal komolyabb cucc jön következőnek) nem lehet indoklása, amit te annak gondolsz (szolidaritás, támogatások, pszichológia hatások stb. mert ezek még akár validak is lehetnének ha csak a múltat nézzük, és hogy mennyi mindent tudunk már a meglévő vírusról, és hogy már elkezdődött az oltás.

    De senki nem láthatja a jövőt, ahogy tavaly 0-ról indulva egy ismeretlen világjárvánnyal szemben egész biztos hogy nem lehetett hagyni hogy terjedjen aztán taroljon, most ha a covid-19 szintről indulva jön egy brütalCovid-21, akkor biztos hogy nem az enyhítés lesz a megoldás, akár tetszik akár nem.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Sir Pocok #80912 üzenetére

    Hejj, akkor munka után benézek a postaládába mindenképp, porallergia, és "magas vérnyomás" nekem is van (120/80 ha én mérem, 146/98 ha orvos méri, a 24 órás mérő kb. kiakadt mert annyira idegesített amikor rajtam volt, nem bírom az orvosi cuccokat, brutális fehérköpeny-szindróma).

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz radi8tor #80919 üzenetére

    Nem volt őszinte a mosolyom az első influenzaoltásnál, amikor olvastam hogy valami 10-ből egyszer ájulás fordul(hat) elő beadáskor :D De már túl vagyok kettőn azóta, laborra rendszeresen járok (/tam, 2018 óta nem jutottam el), vért adni majdnem két tucatszor voltam. Tűtől valahogy nem fosok (ha engem szúrnak legalábbis, három szülést néztem végig az elejétől végéig, de egyedül azon ájultam be majdnem, amikor beszúrták feleségem kézfejébe a branült :D)

    (#80920) bigdady csönd legyen fiam ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Sir Pocok #80926 üzenetére

    Azért ez így kicsit vad. Miért egy ilyen random sajtpapírról kéne majd a háziorvosnak megtudnia hogy milyen betegségei vannak a saját betegének? :Y Miért kell a felsorolt adatokat külön beírni? Miért kell egyáltalán bármi saját kezűleg kitöltött papírt magaddal vinni? Mintha nem tudnának mindent/bármit, sőt mintha nem az lenne a dolguk... hiszen már eleve úgy regisztráltunk hogy hozzá kellett járulni ezek kezeléséhez, az nem azt jelenti hogy lekérték, összekapcsolták, ez alapján rangsoroltak, az érintett háziorvosokat tájékoztatták.... ??

    meh, költői kérdés.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz bopeti98 #83185 üzenetére

    Mindig felbosszant amikor valaki letudja az "ország nagyobbik részét" ilyen egyszerű kifogásokkal.Nem mindenkinek adottak ugyanazok a feltételek, van aki nagyobb hátránnyal indul, többet kell szívnia, több áldozatot kell hoznia, többet kell utazni, esetleg költöznie, ilyen az élet. De akkor mondjuk azt hogy van akinek ehhez nincs kedve, de ne azt hogy nincs lehetősége.

    Nem hiszem hogy az ország "nagyobbik része" megfelelő végzettség nélküli, tanulásra képtelen, önfejlesztésre / átképzésre való idővel nem rendelkező, rokkantnyugdíjas nagymamát otthon egyedül gondozó szívbeteg (remélem mindent felsoroltam amiket kifogásként szoktak hozni), aki "egyszerűen nem teheti meg" hogy mondjuk bejárjon a busszal 20-30 percre lévő megyeszékhelyre dolgozni (utóbbi konkrét kifogás családon belül ráadásul. Azóta ritkábban beszélünk :N ).

    Hevesi gyerek vagyok, felségem Borsodból jött, mindketten ÉK Mo-n nőttünk fel, oda járunk haza még most is. Látok jó és rossz példákat is, elismerem hogy határozottan nehezebb arrafelé (lásd első bekezdésem), de aki akar, az (nem, valóban nem 100%-ban mindig mindenki) nagyrészt meg tudja oldani hogy munkabérből korrektül fenntartsa magát, most is.

    De sorry az offért, én biztos nem folytatom ez a threadet :R

    Szálhoz: én regisztráltam az oltásra, harmincas éveim végén vagyok kamu magas vérnyomással (ha mérik akkor magas :D), jön ami jön, ha sorra kerülök valószínűleg kérem amit adnak.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz radi8tor #83269 üzenetére

    Ettől az egytől fosok én is (mármint - egyelőre ;] - átvitt értelemben) , hogy ha nem a covid, akkor valami tök hétköznapi sájsze majd kifektet, ami ellen tavaly tavaszig az egyes villamos simán immunizált :DDD

    Hozzátéve hogy én viszont homeoffice óta nem mozgok még annyit se mint eddig (=az se volt túl sok). Mondjuk súlyom nem is változott, de érzem hogy nem kóser minden. Most a jó idő (meg az hogy látni kéne a gyerekeket felnőni) elkezdett már kicsit motiválni, séta, lépcsőzés már van egy ideje, hamarosan esti futás is be lesz vezetve.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    Bocs ha már volt róla szó, vagy másnak egyértelmű: most a jelenlegi szabályok szerint pl. egy asztalost, villanyszerelőt stb. se hívhatok ki, mármint hivatalosan nem jöhet ki mert a szolgáltatását tilos most folytatni? Kicsit az explicit felsorolt kivételek (amik között ezek nincsenek ott) vs. a "munkavégzés lehetséges" pont nekem ellentmondásos.

    Vagy: húgomnak és anyámnak pl. kültéri fotózásra van időpontja hétvégére, a fotós váltig állítja hogy kint fotózhat (szerintem meg nem, mert nincs a kivételek közt, meg amúgyis maradnia kéne mindenkinek most a s*ggén de ez magánvélemény).

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Parci #86011 üzenetére

    "mi lesz, ha a következő őszbe is ezzel a szerencsétlenkedéssel csúszunk bele"

    Remélem elfér itt mint abszolút magánvélemény / gondolat: nekem - látva a kisebb és nagyobb sugárban is folyó dolgokat, néha az ilyen sablon amcsi filmek jutnak eszembe a (közel)jövőről - hogy a 147 perces film 59. perce körül még csak a nézők tudják, hogy bármekkora szarvihart győztek le a főhősök az első órában, a java még csak ezután fog jönni, miközben a film szereplői éppen pezsgőt bontanak, mert azt hiszik, vége :D De remélem utólag majd röhögünk egy jót ezen :)
    Kicsit már apatikus vagyok, pedig úgy érzem elég sokáig konzisztensen kitartottam.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Ricardo #86052 üzenetére

    "Mintha egy kereszteződésben az emberek tojnának a piros jelzésre, aztán a balesetek után kijelentenék, hogy semmi értelme a kereszteződésbe lámpát rakni."

    Még régebben, az Örsön a buszmegálló kereszteződésében mama-papa naggyon hót lazán (nem hiszem el hogy nem látták hogy piros) elkezdtek battyogni át a tilos jelzés ellenére a piac felé.

    Balra kanyarodó busznak satuznia kellett (nyilván nem számított rájuk, elég komoly tempóval fordult), emberek repültek szanaszét a buszon.

    A zebránál még állt jópár ember rajtam kívül, egyöntetű reakció az orrok alatt elmormolva: "hogy lehet így vezetni mint az állat, hát majdnem elütötte őket" :U :Y

    Kicsit jobban témához kapcsolódik: hétvégén 60 feletti rokonom is volt kint meccsen (mert ugye a megye 5 vagy valami hasonló színvonal, az kihagyhatatlan, és megéri a kockázatot hogy magának, a feleségének, vagy a 85 éves anyjának hazavisz a egy kis koronát)... :(((

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz envagyok #89091 üzenetére

    1-2 példa alapján erről nem lehet semmit se mondani.

    Szerencsére nem kell senkinek példálózni, egész szépen le van írva (most csak fejből) hogy ~20M oltás után az egész világon ~30-40 (de akkor legyen valójában 100 vagy 200, vagy 2000, tökmindegy) "probléma" merült fel AZ oltás után.

    Míg ma 200-an meghaltak itthon 200.000 körüli aktív fertőzöttből. A számolást rád hagyom.

    #89098sutszi
    mi és nagyon sokan ismerősi körben 100% online (ósan, tecsó, rossmann). Egyetlen emberrel (- se - ha nem akarod) kell egy légtérben lenni max pár percig, amíg átveszed az előre kifizetett szajrét. Tuti meg fog maradni covid utánra is ez a jó szokásunk.

    Nagyon hülye kifogás kell ahhoz hogy megmagyarázza nekem bárki, miért van heringfesztivál a boltokban...

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz envagyok #89110 üzenetére

    Véleményem van (mindenki oltassa magát azzal ami épp van, mindenkinek jobb, még a minimális kockázatokkal együtt is), tényekről hogy tényleg jobb lenne-e amit írsz, nem tudok nyilatkozni mert nem olvastam utána.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Csatravi #90293 üzenetére

    Egy nagy plusz pont volt tavaly (valószínűleg inkább az önkormányzatnak) hogy konkrétan egész nap ott cirkált két közteres a játszóterek közt a lakótelepen, és addig ****gatták a maszk nélküli szülőket, amíg vagy el nem húztak, vagy fel nem vették rendesen.

    Mondjuk most ezzel nem sokat érnek már, szerintem zárni kéne azokat is sokminden mással együtt. Konkrétan a hétvégén is egy full göthös 4-5 év körüli kiscsaj (szerintem covidnál durvább cuccal a köhögése alapján, és most csak a helyzet miatt nem rakok ide gonosz szmájlit) rohangászott a többiek között, hatból két szülőn (ha tippelni kéne hogy melyik gyereké....) nem volt maszk (a játszótér nem közterület?).

    Mondom ezt hogy zárni kéne, úgy hogy van egy háromévesem itt a panelban, és a játszin kívül max. a céltalan séta marad kültéri programnak, az se minden nap mert én melózok, feleségem meg két gyerekkel (amiből a másik pár hónapos), még nehezen tudja összeszedni magát.

    De tuti hogy most egy ideig az elmúlt hétvégi volt az utolsó játszi, nem lehet bízni a kisgyerekes szülőkben se.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Sziasztok! Lehet volt róla szó, illetve googleztam is bőven, de (pont emiatt) felmerült bennem a kérdés, hogy OK, én és feleségem be leszünk oltva őszre, de a gyerek pont megy majd oviba, vele mi lesz ha egymás közt ugyanúgy pattogtatják majd ezt is, mint az összes többi ilyen szmötyit, és ő elkapja, vagy hazahozza az egyévesnek? Amennyire utánanéztem, 12 év alattiakon még nem volt túl sok teszt, és (ha jól értem) nem olthatók a meglévő vakcinákkal.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Szoptatós kismamáknak a mai állás szerint jobb a Pfizer mint a semmi (vagy a Covid), ugye?

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Jövő hétre behívtak Astrára. A rendelkezésre álló 2 mp gondolkodás után (vonalban a háziorvos) bevállaltam. Mivel 6 év ő kezel, gondolom tisztában van a magas vérnyomásommal* (ami leginkább csak akkor magas ha orvos méri LOL) illetve a minimális májrendellenességemmel. Picit fosok csak, de bízok benne hogy minden OK lesz. Ha ettől vérrögöm lesz, a covidba úgyis beledöglöttem volna :D

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Ringman #95655 üzenetére

    Amúgy arra kíváncsi lennék, mik a vélemények, előrejelzések, hogy ha ilyen ütemben haladunk az oltásokkal, akkor a felnőtt populáció egy jó része be lesz oltva, esetleg emiatt nyárra elképzelhető hogy jóval nagyobb szabadság lesz (kb. mint tavaly) viszont akkor a mutációk nem fognak tarolni a gyerekek közt?

    Kicsit aggódok mert pont őszre esedékes az ovi a nagyobbnak, aztán a standard fosóshányós, náthás bacik hazahozása miatt is épp eléggé idegeskednénk a kisebbik baba miatt, nemhogy így. Meg még addig nekem a koronaoltásra rá kell szerveznem egy bárányhimlő oltást is valahogy, én anno nem estem át rajta, és pont a dödőke korosztálya az utolsó ahol még nem volt kötelező, tehát hazahozhatja a többiektől :o

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz radi8tor #95669 üzenetére

    "Jelenlegi vagy jövőbeli mutációk tarolásáról tartasz a gyerekeknél?"

    Igen.

    Na de nem elvicceskedve, a mostaniakkal is rosszabbul állnak az ifjak mint az 1.0-val, és ki tudja még majdnem fél év alatt mik jönnek.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz radi8tor #95715 üzenetére

    Amúgy abban bízok hogy azt írta az (elég felvilágosult) szoptatási szakértőnk, a 2. adag Pfizer után (az elsőt megkapta most asszony) már jelentős ellenanyag megy át az anyatejen keresztül.

    Még a nagyobb is szopizik napi 1x (na erre azt mondta a szintén felvilágosult védőnőnk, hogy nehogy elmondjuk a nem túl felvilágosult gyerekorvosunknak :D ). Persze őszre már biztos elválasztjuk, de még bőven van ideje addig becuclizni egy kis pfizeres tejcsit.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz szabi__memo #95739 üzenetére

    Mondjuk "jó" a cikk, ír valamiről ami lazán (ez is oltás, az is oltás) kapcsolódik a témához, bedurrantja hogy "és egyben azt is jelenti, hogy a koronavírus elleni oltásokat is kötelezővé tehetik az európai országok." de igazából nem a covidról szól.

    Amúgy én nagyon tudok raplizni meg haragudni aki megtehetné de nem oltat, de jelen állás szerint nem támogatnám (és nem is tudom elképzelni a technikai megoldást rá) hogy kötelező legyen a covid oltás.

    #95762szabi__memo touché :D

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz szabi__memo #95929 üzenetére

    Mondjuk azon el lehetne gondolkozni, hogy ez miért van és kinek a felelőssége a hiányos/hamis kommunikáció az orosz/kínai vakcinákról, a fejetlenség, az egész napos excelezés/telefonálgatás rálőcsölése a háziorvosokra stb.

    Másrészt a feleségem szoptat, szedett 8 évig fogamzásgátlót, 40 alatti, papírja van a véralvadási problémákról (szúrt is vérhígítót minden terhessége alatt), és a háziorvos (aki mindezeket anno személyesen felírta neki!) behívta volna AZ-ra, szóval maradjunk annyiban hogy igen, azért a usernek is lehessen 1-2 szava.

    (még mindig azt mondom, oltasson mindenki amikor csak lehet, amivel csak lehet - csak így sz*r az egész rendszer, és nem a "válogatós" oltandók és nem a háziorvosok hibájából, csak ugye politizálni nem szeretnénk)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Ringman #95962 üzenetére

    Erről ne is beszéljünk (tegnap kapta meg btw :) ), hogy a mamás facebook csoportokban terjedt az információ hogy rohanjon mindenki a Városmajorba (nehogy ma valaki odarohanjon, azt mondták naponta változik hogy mikor kit hogyan oltanak!)... 0 központi tájékoztatás, se a gov.hu-tól se onnan ahova múlt héten be kellett kifejezetten emiatt telefonálni és azt ígérték hogy szólnak amint van időpont...

    Most már amúgy szigorúbban vették, aki nem felelt meg a feltételeknek (tegnap épp az egy éven belül szülés + igazolt szoptatás) azt elküldték, meg nem oltogatták a random kísérőket, meg utcáról beesőket se.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Próbálom heti max 1-re szűkíteni a sajátmagam felidegesítését mindenféle hírek olvasását, és sokkal nyugodtabb az életem azóta, de ez a terasznyitásos hétvége megérintett.

    Aki olvasott tőlem csak egy kommentet is, az tudja hogy szigor-, és záráspárti vagyok. Nade amikor kb. az összes szolgáltató kijelentette hogy sz*rnak ők a védettségi kártyára, a nép meg egy éve nem volt sehol, és bár nekem se tetszik, van az a réteg (ami az idő előrehaladtával egyre szélesedik) akik bizony mindent és mindenkit a saját szórakozása után sorol, na amikor erre bejelentik, hogy:

    "Menjetek"

    - akkor nekem nincs több reakcióm egy sarcastically surprised Kirk-nél. Komolyan mondom, nagyon bírnám ha a számokon semmi nem látszana 2-3 hét múlva (mármint a valósakon, nem a "hivatalosakon").

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz HyP3b0y #99722 üzenetére

    Ott zeberedjenek meg ahol vannak a teljes csürhe. Kb. az eleje óta regisztrálva vagyok, krónikus beteg, jeleztem a háziorvosnak hogy tudom hogy nem kívánságműsor de szóljon már ha van Pfizer. (több helyről hallom hogy Zuglóban amúgy is káosz volt/van a témában).

    Aztán most ahelyett hogy legalább a háziorvosokon keresztül szórnák ki (mert ugyanúgy növelte volna a számokat ha így csinálják!) kidobják szabadrablásba csak hogy a 4M meglegyen. Előtte volt a kismamák sutyiban oltása (nem azzal van bajom hogy őket oltják hanem ahogy csinálták azt is ész és szervezettség nélkül). A kormányhivatali dolgozók. Aztán a családtagjaik. Mind Pfizerrel. Persze, csúnya nyugati, és amúgy sincs belőle. AHA. Nagyon nehezemre esik a topic (és az emberi méltóság) keretei közt tartani a véleményemet. És ilyenkor olvasom hogy az átlag magyar, politikai preferenciától függetlenül a halálozásokkal, kórházban levőkkkel nincs tisztában, csak hogy mennyi oltást adtak be és hogy épp hol tartunk a MEGFELELŐ számokkal.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz _seth_ #99732 üzenetére

    Simán kinézem (de az ellenkezőjét is, Városmajornál is napról napra változott hogy elküldik-e 13 hós kismamát mert 12 a határ, vagy még a taxisofőrjüket is beoltják akkor is ha nem akarta).

    Botrány, káosz - lenne ha ezek a szavak még bírnának jelentéssel.

    Természetesen aki ma is dolgozik, nincs ideje F5 huszárkodni, és egyébként ha felbukkanna a város túlsó oldalán mondjuk most egy 11:00-s időpont, akkor az amúgy is *****hatná, az így járt. :((( Kezdem érteni mi az a vakcinairigység.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Elektrosokk #99749 üzenetére

    Őszintén: megértem, mármint ismerve az átlagembert, aki valószínűleg őszintén, fizikailag nem képes felfogni hogy egészen más szinten van az ő problémájának a forrása.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz t72killer #99767 üzenetére

    Hát engem behergeltek, mondjuk az már megvan ~8-10 éve :D De nagyon profik mert most már én is azt fogom mondani hogy dafke megvárom hogy jusson Pfizer abból a pármillióból ami pár héten belül jön. Aztán máris lehet mutogatni hogy tessék, akadályozzák az oltást a válogatással meg a panaszkodással. A normális átlagembernek most már nincs választása.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Floyd80 #101405 üzenetére

    Ezt írják: "...a 18 és 59 évesek számára...."

    Lehet hogy tényleg csak a 18 és az 59 éveseknek engedte :D Én is rajta csüngtem egész délután de semmi...

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Floyd80 #101416 üzenetére

    Ja hát ha ők azt írják akkor úgy van :D

    "Kiderült, hogy hálatüntetéseket rendeztek Nagy Testvérnek a csokoládé-fejadag heti húsz grammra való emeléséért is. Pedig csak tegnap jelentették be, gondolta, hogy az adagot heti húsz grammra csökkentették. Lehetséges volna, hogy ezt is beveszik az emberek, alig huszonnégy óra múlva? Igen, bevették"

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Véletlenül ezt a topicot nyitottam meg a böngészési előzményekből nem a másik topicot, és még el is kezdtem olvasni a hozzászólásokat, azt hiszem be kéne tenni a proxy beállítások közé hogy legközelebb még véletlenül se csinálhassak ilyet :DDD :W :Y

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák