Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Tibiajax #144633 üzenetére

    Nekem 20 évvel ezelőttről van sztorim román munkással: 1.5hónapot lehúztam jászberényben nyári diákmunkán a hűtőgépgyárban, közben egyszer mentem haza... egy ilyen úton annyira ki volt számolva a pénzem, hogy kecskemétig megvettem a jegyet és 2ft-om maradt... kajának pakoltam néhány párizsis szendvicset, mert csak erre futotta, de nem volt már hozzá étvágyam (lélekben készültem az otthoni sült oldalasra) ...út közben telefonon lebeszéltem, hogy nagynénémék majd kecskeméten járnak, haza tudnak vinni, mert útba esik... volt kb 1 fölös órám már kecskeméten, leültem a buszpályaudvar melletti parkban egy padra a hűvösben... itt talált meg rövidesen a román munkás, aki előadta, hogy nem hajléktalan, dolgozni jött át magyarországra és győr környékére kell eljutnia, ahol ismerősei vannak és tudnak neki munkát... (személyijét is mutogatta, hogy nem kamuzik) csak hát a pénze eddig futotta, x ideje nem evett, stb... mondtam neki, hogy nekem 2ft-om van, viszont 2 párizsis szendvicset tudok neki adni szivesen... elfogadta, nagyon örült neki, egyiket azonnal be is tömte... beszélgettünk egy darabig, megköszönte vagy 10 soron és továbbállt... csak azt akartam kihozni ebből, hogy az itteni hajléktalanok teljesen mások: követelőznek, ha pedig kaját akarsz adni az "éhségükre", sértésnek veszik :U (nem sok kivétel van köztük... sőt olyat is láttam, aki általában a központban kéregetett: táblát tartva leszegett fejjel kunyerált... egyszer mentünk itt hallottak napján a temetőbe: láttuk, hogy kocsiból kiszáll ez a tag, arrébb sétál 10 métert, letérdel, tartja a táblát és felveszi a megszokott pózt)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák