Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz dudika10 #7372 üzenetére

    Az 5-6" teljesen elég, nem hangosításra kell, csak youtubera/játékra/effélékre... kábé tévéhangerőn szóljon használhatóan, ordíttatni nem akarom.

    Ok, nem vót még aktív hangdobozpárom, szóval nem tudom, hogy kinek mi figyel az asztalán/szobájában :) Eddig normál méretű hangdoboznak gondoltam a 20-25 centis méllyel, nagynak a 30-40 centissel szerelteket, szemétnek a (yamada szatelitjeihez hasonló) nejlondobozokat...

    Kösz a rávezetést, nézek teszteket a Geniusokról! A két Creative (bár gondolom jól szól, de) valahogy nem szimpatikus...

    (a Somogyis akkor nagyon gagyi?)

  • spidersoft

    senior tag

    válasz dudika10 #7372 üzenetére

    Megjött a Genius HF1255A -- már használom egy hete, egész jól hozzászoktam, köszönöm az ajánlatot! :R A véleményem róla (tekintetbe véve, hogy nem ismerem az elmúlt húsz év hangszórógyártását egykét egybehifit leszámítva): az alapzaját arasznyitól távolabbról már nem hallom (ez biztosan az egyébként elég rossz fülemnek is betudható...), basszusa tulajdonképp egészen kellemes: több (mélyebbre megy és teltebb), mint amit vártam egy ekkora méretű hangszórótól, lágy, nem kopog, nem zörög úgy, mint a hasonló műanyagmembránok szoktak... van magas és közép is, a potikkal lehet valamelyest hangolni, bár inkább csak tompítani lehet a magasat illetve a mélyet, kiemelni nemigazán. Közelsugárzónak való: max egy-két méteren belül érdemes használni, mert szerintem a mélyebb és magasabb hangok elvesznek távolról: a szoba másik végéből (4m) már nem jó hallgatni, ahhoz testesebb szerszám kell :D Nem a hangnyomás hiányzik, hanem *valamiért* eltűnnek a hang részletei, persze nem olyan drasztikusan, de ahhoz hasonlóképp, mint egy fejhallgatónak húszcentiről... Dizájn tűrhető, bár szívesebben fogadtam volna, ha az előlapi meglehetősen bumszlira sikeredett műanyagok helyett eloxált alumíniumot kapok. Van rajta egy vonal bemenet is (gondolom mp3/4/5/nemtomhány lejátszónak, amit én nem haszálok), ezt valszeg át fogom kötni a hátlapra... ugyanis jó lenne, ha mindkét gép szólna rajta :)

    Mindent egybevetve szerintem jó vásár volt, persze még nem mondtam le a saját építésű hangrendszerről, csak így kicsit pihentetem a témát :))

Új hozzászólás Aktív témák