Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Tomacko #33816 üzenetére

    Milyen Magnat doboz? Az a 35 Hz elég nagyon nagy valószínűséggel ordas nagy kamu. Nekem is volt anno Z-2300-am ami állítólag addig ment le. Hát, jó ha 40 Hz volt az, de az is milyen. :DDD Sub epenis meterrel tudod lemérni egyébként egyszerűen, külső eszköz nélkül, csak fülre, hogy hol az alja. Lehet meg fogsz lepődni. :) Persze nem csak az számít, hogy mi meddig megy le, hanem az, hogy milyen minőségben (dinamika, stb) s karakterisztikával (kiemelés), s akkor ez csak a szub. Meg mindent kell meghallgatni, az a biztos.

    Hallgattam én is rock / metált anno, pl Rammsteint (mondjuk az industrial), s oda bizony kell a mély. Egyáltalán nem állítom, hogy erre a vonalra nem szükséges jó cucc, sőt! A rockzene szerintem pont az, ami talán a legtöbbet igényli, mivel vannak torzított és tiszta hangok is, ezeket pedig szépen kell megszólaltatni egymás mellett, amikor először hallgattam ilyet stúdió monitoron, leesett az állam. :) Nálam egy ideje drum'n'bass megy, annál is ilyesmi a helyzet. Igazából kb minden zenével így van legyen az elektronikus vagy akusztika, annyi a követelmény, hogy technikailag igényesen legyen összedobva (nem a flac-ról beszélek).

    Rock / metál vonalon én csak annyi állítok, hogy általában a közép számít igazán, abból mindenképp kell neki egy minőségi minimum. DnB-nél meg az az elsődleges, hogy az alja meglegyen. Persze az a legjobb, ha minden rendben van, csak ez általában nem szokott beleférni a keretbe, így kompromisszumot kell kötni, különböző stílusoknál más-más lehet a jó választás.

    Ja és egyébként én is zenéltem (zongora, gitár), illetve most DAW-ozok, didzséjkedem amatőr szinten, szóval szerintem van kis hangtechnikai és zenei tapasztalatom is. :B

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • vinczepeter2

    csendes tag

    válasz Tomacko #33816 üzenetére

    Találtam egy érdekes külföldi fórumot, itt pont a 60 hz alatti tartományt vizsgálják: http://www.harbeth.co.uk/usergroup/showthread.php?1842-Bass-response-how-deep-should-my-speakers-go-for-a-lifelike-sound-at-home

    Érdemes meghallgatni a sample fájlokat. Noha szerintem sincs sok értelme adatokkal dobálózni, mert zene tényleg nem erről szól, most viszont még is az a benyomásom, hogy 60 hz alatt, leginkább a mély duruzsolásáról marad le az ember. A 20-30 hz-es tartományban ez különösen igaz lehet…

    Arra azért kíváncsi lennék, hogy az én zenéimnél mennyi részlet veszne el, mert lehet ez (rage against the machines kívételével) leginkább vonósokra vonatkozik.

Új hozzászólás Aktív témák